ارزش ۱۶ هزار میلیارد ریالی پرونده‌های قاچاق کالا در هفت ماهه ۱۴۰۰

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در هفت ماهه سال جاری پنج هزار و ۱۳۸ پرونده قاچاق به ارزش بیش از ۱۶هزار میلیارد ریال تشکیل شده است.

به گزارش مشرق، علیرضا رستمی اظهار داشت: ۳۰۰ هزار و ۴۵۱ مورد بازرسی برای مقابله با عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق در هفت ماهه امسال انجام شده است و نظارت ویژه بر بازار اقلام و کالاهای اساسی در بازار در دستور کار قرار دارد.  

وی تصریح کرد: این بازرسی‌ها طی مدت یاد شده منجر به تشکیل ۵ هزار و ۱۳۸ پرونده قاچاق به ارزش بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان شده است.  

مدیرکل بازرسی و مبارزه با قاچاق کالاهای سرمایه ای سازمان حمایت با اشاره به اینکه تمام پرونده‌های  متخلفان پس از تحقیقات تکمیلی، جهت تعیین تکلیف در اختیار تعزیرات حکومتی استان‌ها قرار گرفته است، تصریح کرد: تحقق قانون مبارزه با قاچاق کالا مستلزم اراده جدی، هماهنگی و همکاری متولیان و مسوولان امر مبارزه با قاچاق است.

به گفته رستمی، بیشترین کالای قاچاق کشف شده در هفت ماهه امسال، مواد غذایی و خوراکی، لوازم یدکی و لاستیک، کالاهای موضوع تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق، رایانه و قطعات آن و لوازم خانگی بوده است.  

وی ضمن تأکید بر اینکه همه سازمان‌های مسوول در مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطابق قانون باید همکاری شایسته‌ای با هم داشته باشند تا پیگیری‌ها به نتیجه برسد، خاطر نشان ساخت کنترل و رصد واردات و صادرات کالا با هوشیاری هرچه بیشتر، علاوه بر تشدید نظارت‌های مستمر و هدفمند، می‌تواند مسیر را برای فعالیت مطلوب‌تر تولیدکنندگان و بازرگانان فراهم کنند.

مدیرکل بازرسی و مبارزه با قاچاق کالاهای سرمایه ای سازمان حمایت با بیان اینکه تلاش جدی صورت می‌گیرد تا شکایات ثبت شده در زمان قانونی آن رسیدگی شود، اعلام کرد: در هفت ماهه امسال ۱۲۱ هزار و ۸۷۰ فقره گزارش و شکایات مردمی شامل حقیقی یا حقوقی از تخلفات واحدهای صنفی و غیرصنفی براساس نوع تماس به صورت حضوری، تلفنی، کتبی و سامانه ۱۲۴ ستادهای خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها دریافت و بررسی شده است.  

رستمی با اشاره به روند کاهش هشت درصدی تعداد شکایت ثبت شده در هفت ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ۱۲۴ مستقر در سازمان های صنعت استان‌ها به صورت شبانه روزی آماده دریافت و رسیدگی فوری به شکایات شهروندان در زمینه تخلفات اقتصادی در سراسر کشور است که در این راستا کارشناسان و بازرسان با دریافت سریع شکایت نتایج اقدامات انجام شده را در اسرع وقت در سامانه درج می کنند. همچنین شهروندان قادر خواهند بود با دریافت کد پیگیری از نتیجه شکایت خود در حداقل زمان ممکن مطلع شوند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس