بازدید وزرای دفاع و شهرسازی از کارخانه صنعتی سازی ساختمان

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از کارخانه صنعتی‌سازی ساختمان وزارت دفاع گفت: صنعتی سازی ساختمان کاهش هزینه ساخت و به تبع آن کاهش هزینه خرید مسکن توسط مردم را در پی خواهد داشت.

 به گزارش مشرق، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی با حضور در «کارخانه صنعتی ساختمان» متعلق به وزارت دفاع از بخش های مختلف این کارخانه بازدید کرد.

بازدید وزیر راه از کارخانه صنعتی‌سازی ساختمان وزارت دفاع

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این بازدید با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت دفاع در حوزه صنعتی ساختمان، گفت: هدف اجرای این طرح تولید ساختمان‌های پیش ساخته فلزی به روش نوین است که به منظور تسریع در تحقق اهداف مزبور قرارگاهی تحت عنوان «قرارگاه ساخت» در وزارت دفاع تشکیل شده تا با ایجاد ظرفیت های لازم مسیر پیشرفت فرایند صنعتی سازی ساختمان را دنبال نماید.

ببینید:

عکس/ بازدید وزرای دفاع و شهرسازی از کارخانه صنعتی سازی ساختمان

وی افزود: در این روش عمر ساختمان از ۲۵ تا ۳۰ سال به متوسط ۱۰۰ سال افزایش می‌یابد. همچنین ضمن افزایش عمر ساختمان در زلزله های با ریشتر بالا، سرعت ساخت ساختمان نیز که هم اکنون به طور  متوسط ۳۶ ماه است به شش ماه کاهش پیدا می کند. بنابراین اتخاذ سیاست  توسعه صنعتی سازی ساختمان یکی از روش های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور خواهد بود.

بازدید وزیر راه از کارخانه صنعتی‌سازی ساختمان وزارت دفاع

امیر سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه وزارت دفاع قرار نیست به یک انبوه ساز ساختمان تبدیل  شود، اظهار داشت: هدف ما تامین نیازهای نیروهای مسلح و حل مشکلات مردم در این حوزه است. لذا وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهادها و سازمان‌های مسئول کشوری قرار دهد.

وی خاطرنشان ساخت: ما این توانمندی را داریم با هر ظرفیتی که مورد تقاضا باشد این کارخانه را درهر جایی احداث کنیم؛ تکنولوژی و ماشین آلات مورد نیاز همگی بومی سازی شده و فرایند صنعتی سازی ساختمان از ایده تا محصول امروز در وزارت دفاع صورت می گیرد.

در همین رابطه وزیر دفاع ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک ساخت مسکن صنعتی به عنوان یک فرهنگ در کشور نهادینه شود.

وزیر راه و شهرسازی نیز در جریان این بازدید با تقدیر و تشکر از اقدامات وزارت دفاع در حوزه صنعتی سازی ساختمان، وزارت دفاع را پیشران و پیشرو در عرصه های مختلف ملی عنوان کرد.

رستم قاسمی پیشرفت و حرکت صنعتی سازی ساختمان توسط وزارت دفاع را ارزشمند عنوان کرد و گفت: این مهم باید هر چه سریعتر در بخش های مختلف کشور پیاده سازی، اجرا و  توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه صنعتی سازی ساختمان کاهش هزینه ساخت و به تبع آن کاهش هزینه خرید مسکن توسط مردم را در پی خواهد داشت تصریح کرد:  وزارت راه و شهرسازی برای پیشبرد و توسعه کارخانه صنعتی سازی ساختمان اهتمام و تعامل هر چه بیشتر خود را با وزارت دفاع افزایش خواهد داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • محسن IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
    1 0
    خیلی هم عالی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس