کد خبر 1301693
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۳
کارمند نمایه

اگرچه ممکن است افراد در محل کار یک دوست بسیار نزدیک و صمیمی داشته باشند، اما مرزهای خاصی وجود دارد که هرگز نباید از آن‌ها عبورکرد.

به گزارش مشرق، خواه در زندگی حرفه‌ای خود یک اتفاق بد را پشت سر بگذارید و خواه در حال حاضر در مراحل اولیه سازگاری با محیط کار جدیدتان باشید، به هر حال باید به آنچه به همکارتان می‌گویید توجه کنید و برخی چیزها را هرگز به او نگویید.

دوست یابی در محل کار بسیار ضروری است، اما برای به دست آوردن اعتماد دیگران و همچنین دادن حس اعتماد به دیگران زمان زیادی لازم است. گاهی اوقات، در اثر عصبانیت و تحریک، کمی بیش از حد به همکاران خود اعتماد می‌کنیم و تمام اسرار را فاش می‌کنیم؛ و زمانی متوجه اشتباه می‌شویم که دیگر خیلی دیر است. در به همکار گفته شود، می‌پردازیم.

اگر برایتان اهمیت دارد که ساعات کاریتان را به بهترین نحو ممکن سپری کنید و در محیط کار دچار دردسر نشوید، مطالب زیر را بخوانید.

۱. از گفتن فکر می‌کنم پرهیز کنید

هرگز جمله خود را با “فکر می‌کنم” شروع نکنید، مگر اینکه واقعا مطمئن نیستید. گفتن “من فکر می‌کنم” می‌تواند شما را نسبت به موقعیت خود در شرکت کمی غیر قابل اعتماد جلوه دهد و همچنین می‌تواند شما را به عنوان فردی که در زندگی خیلی مصمم و سرسخت نیست نشان دهد.

۲. با گفتن شماها همیشه… کسی را سرزنش نکنید

هنگامی که جملیتان را با عبارت “شما همیشه یا تو همیشه …” شروع می‌کنید و تمام کارها را به گردن همکارتان می‌اندازید، ممکن است مدتی همکارانتان اجازه دهند به این ترتیب پیش بروید، اما این رفتار شکاف عمیقی بین شما و آن‌ها ایجاد می‌کند.

۳. در مورد فلان چیز، چیزی شنیدید؟

شایعه پراکنی در دفتر کار یکی از بدترین کارهایی است که می‌توان در محل کار انجام داد. “خبر داری که…؟؟ ” یا “شنیده‌ای که… سوالاتی هستند که باید از پرسیدنشان اجتناب کرد. زیرا سوالاتی هستند که غالبا مسیر اشتباهی را طی می‌کنند.

۴. استفاده از کلمه صادقانه را متوقف کنید

افزودن صادقانه به هر جمله‌ای که برای برقراری ارتباط با همکار خود استفاده می‌کنید در واقع می‌تواند باعث شود که شما بیش از پیش به شما شک کنند. اگر واقعا صادق باشید نیازی به گفتن این کلمه نیست.

۵. هرگز از همکار خود پول نخواهید

قرض گرفتن از همکارتان یک «نه» بزرگ است. در حالی که ممکن است در محل کار بهترین دوستان هم باشید، وابستگی اقتصادی به آن‌ها می‌تواند اوضاع را در بین شما خراب کند. فقط درخواست پول می‌تواند عجیب باشد، چه رسد به اینکه پول را از آن‌ها بگیرید.

۶. دستمزدت چقدر است؟

هرگز به همکارتان نگویید که چقدر حقوق می‌گیرد. از آنجایی که نمی‌توانید حقوق خود را با همکارتان تقسیم کنید، بسیار راحت‌تر است که از کسی درمورد حقوق و دستمزدش سوال نپرسید. بسیار بی ادبانه است.

۷. هرگز همکار خود را دست کم نگیرید

وای، فکر نمی‌کردم چنین چیزی به دست بیاوری. این جمله فقط نشان می‌دهد که شما همکارتان را دست کم گرفته‌اید. این واقعیت که گفته شما احساس حیرت را نشان می‌دهد، برای همکارتان روشن می‌کند که چقدر نسبت به او بی اعتماد هستید.

۸. هرگز خود را دعوت نکنید

با گفتن آیا من هم دعوت شده ام؟  خود و همکارتان را دچار دستپاچگی نکنید. اگر آن‌ها بخواهند شما را دعوت کنند، دعوت می‌کنند. در غیر این صورت خودتان دست به چنین کاری نزنید.

۹. او ایده من را گرفت، نشان دهنده بی لیاقتی شماست

اینکه در محیط کارتان طوری جا بیندازید که انگار کسی ایده شما را به سرقت برده، فقط بی کفایتی به نظر می‌رسد. اگر آن‌ها بیشتر از شما ترفیع گرفته‌اند یا موفق‌تر از شما شده‌اند، وقت آن است که بیشتر کار کنید و کاری انجام دهید، نه اینکه شخص دیگری را مقصر بدانید؛ و گفتن این حرف به همکارتان همچنین می‌تواند شما را دچار مشکل کند.

۱۰. از کسی درمورد زمان بازنشستگی‌اش نپرسید

اگر از فردی در مورد زمان بازنشستگی‌اش سوال بپرسید، فقط خودتان را به عنوان شخصی که منتظر این اتفاق است نشان می‌دهید. این سوال همکارتان را ناراحت خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • حیدر صالح IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  7 1
  از کسی درمورد زمان بازنشستگی‌اش بپرسید که برنامه کاری دراز مدت پسا بازنشستگی داشته باشید
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  7 3
  جالب بود
 • عبدالله مومن IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  7 2
  ازدواج مجدد . هههههههههههه
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  14 3
  عیبهای همکارتان را همیشه پشت سرش بگویید،رودررو بگویید ناراحت می شود دعوا میشود
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  2 1
  زیر آب زنان حرف ببر حرف بیاران خاک بر سر من که کارمند شدم میون یه عده زن خبرچین و مردهای بدتر از زن کلن گند زدم به شخصیت و زندگی
 • ایرانی DE ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  4 1
  این متن اصلی حتما از یه کشور غربی که ربطی به فرهنگ ایرانی اسلامی نداره میاد که اینجا ترجمه کردن
 • قریشی IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  12 1
  یه چیز دیگه رو هم نباید گفت .. اینکه چقدر توی حسابتون پول دارید! چون فردا به محض اینکه کم آورد دقیقا معادل اون مبلغی که توی حسابتون رو دارید ازتون بعنوان قرض میخواد!
  • ...wr IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
   0 0
   احسنت خودم یه بار با همکارم یه وامی گرفتیم بعد از یه روز که وام رو بهم داد بهم گفت من اون وامت رو می خوام منم ناچار بهش قرض دادم بعد از چهار ماه تازه نصف اون پول رو بهم داد دیگه چه فایده ...
 • BE ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  1 1
  ترجمه جفتگیاته روزنامه های هندی
 • صادق IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  2 2
  با این مطلب الآن خواستی مثلاً درس بدی یا چی؟؟؟هرچیزی هم که مردم بهش حتی فکر هم نمیکنن آدمایی مثل شما کاری میکنن که مردم حساس بشن روش و به خودشون بگیرن.
  • صبا امیری IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
   0 0
   هر جایی، هر کاری، و هر مجمعی آداب خاص خودش رو داره. فرق آدم باتربیت و بی‌تربیت در شناخت و رعایت این آدابهاست. ادب یعنی رعایت آداب. هر چی بیشتر دقت به خرج بدیم ظریف‌تر میشویم.
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  2 1
  لطفآ مردم را از همدیگر دور نکنید
 • علی IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  5 1
  خوب بود ممنون
 • علی از گرگان IR ۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  1 0
  مدت ۳ سال با یک فرد کثیف، اینکه جمله کثیف را بکار بردم واقعا درجه کثافتش بالابود،در یک دفتر کار مشغول بودم ،فرد بی لیاقتی که بعلت بی‌خردی مسئولین بعنوان معاون قسمتی بود وخود را بسیار متشرع نشان میداد،واز آنجایکه در یک قسمت خدماتی بود همواره ریس خود را ساپورت می‌کرد بارها به بازرسی اداره گفتیم اما متاسفانه کو گوش شنوا!!!!!!!!۶۵۹۹
  • مهدی IR ۰۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
   0 0
   متاسفا تو ادارات دولتی و کل شرکتها پر از این افراد هست....
 • عبدالله IR ۰۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  0 0
  عجب حرفی زدی جانم .حرف نداشت حرفت هرگزبه دوستت نگو پول بمن قرض بده ایول یکباراینکارراکردم سوختم اقا تونگواین حرفو ندارم ولله بلله کالله تالله هرچی داشتم خرج شد فلانه بیسیاره نمیگذرد چی چی پیشمان شدم واقعااین حرفوهرگزبه همکارت نگو پولم قرض بده ایول داداش یاداوری کردی .البته من الان ۱۲ساله بازنشسته ام وهمکارشاغل نیستم کم وزیادمیسازیم خدا به داده ونداده ات شکر فقط قرض ازاوبخواه او....او
 • IR ۰۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  0 0
  مطلب خوبی بود راجع به چه باید گفتنها ویا انجام دادم ها هم مطلبی بنویسید ممنون یا علی
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  0 0
  بانک ملت خدمت می‌کنم با همشهریان ای کاش اصلا کارمند نمی‌شدم یه عده موجود قد وزیزآب زن
 • م IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  1 0
  سلام در رابطه با محیط کار و اداره این موارد در جای است که فرهنگ سازمانی رفتار اداری معنی و مفهوم داشته باشه و اجرا شه نه در ادارات ما که مدیران معاونین حتی حراستها که در کارهای خوب وبد مدیران همراه هستن و هیچ قدرتی ندارن مدیران بدون گزینش استخدام و از بودجه افراد حاضر میدن به اونا به کارمندان حتی بازنشتگانشون ظلم و حق وحقوق شونو به اسم سلسه مراتب اداری و چیزا دیکه نمیدن سلیقه ای رفتار میکنن برای خودشون جایگاه تعریف کردن و خودشون تافته جدا بافته میدون باند بازی دارن و خیلی موارد دیگه به دیوان عدالت م شکایت میبره رسیدگی نمیکنن به مشگلات مردم در تمام حوزه‌ها قبل از اینکه خیلی زود دیر شه رسیدگی کنید به آنچه می پرستید و ازش دم می زنید که شدنیم هست انشالله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس