کنگره آمریکا بدنبال درج دوباره انصارالله در فهرست تروریستی است

قانونگذاران کنگره آمریکا در نظر دارند تا باردیگر نام انصارالله یمن را وارد فهرست گروه های «تروریستی» آمریکا کنند.

به گزارش مشرق به نقل از واشنگتن فری بی کن، برخی قانونگذاران کنگره آمریکا در نظر دارند تا بار دیگر نام انصارالله یمن را وارد فهرست «تروریستی» آمریکا کنند.

در حالی که وزارت خزانه‌داری آمریکا در بهمن ماه سال گذشته، نام انصارالله یمن را از فهرست «تروریستی» خارج کرده بود، حال «تد کروز»، عضو جمهوری‌خواه سنای آمریکا طرحی را در سنا توزیع کرده که خواستار وارد کردن دوباره نام انصارالله در فهرست «سازمان‌های تروریستی» آمریکاست.

بیشتر بخوانید:

واکنش انصارالله به ادعای حمله به سفارت آمریکا در صنعاء

همین اقدام مشابه در مجلس نمایندگان آمریکا نیز همزمان با سنا از سوی «اندرو کلاید»، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان دنبال می‌شود. ارائه این طرح‌ها اگرچه به معنی تبدیل شدن آنها به قانون نیست، اما احتمال قانون شدن آن در صورت تائید در هر دو مجلس و عدم وتوی رئیس جمهور آمریکا وجود دارد.

«مایک پمپئو»، وزیر خارجه پیشین آمریکا در ۲۲ دی ماه اعلام کرد که وزارتخانه تحت امرش، تصمیم خود را برای قرار دادن نام جنبش انصارالله در فهرست سازمان تروریستی خارجی به کنگره اعلام کرده است؛ اقدامی یکجانبه که خوش‌خدمتی دولت ترامپ به برخی متحدان منطقه‌ای به ویژه رژیم آل سعود در آخرین روزهای پرالتهاب حضور ترامپ در کاخ سفید بود.

دولت بایدن پس از روی کار آمدن، سیاستی مخالف با سیاست خارجی ترامپ در قبال کره شمالی، چین، روسیه و افغانستان اتخاذ کرد و جو بایدن در توئیتر اعلام کرد: به طور رسمی به کنگره اعلام کرده‌ایم که می‌خواهیم گروه انصارالله یمن را از لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا خارج کنیم. پس از این خبر، «ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه چنین اقدامی را تائید کرد و گفت: دولت آمریکا به دلیل مسائل بشردوستانه از تصمیم درج نام جنبش انصارالله در فهرست تروریسم عقب نشینی می‌کند و ما همچنان متعهد به کمک به عربستان برای دفاع از خاک این کشور هستیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس