کد خبر 1299657
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۵۴ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۴۳۸ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۶ هزار و ۲۸۲ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۵۴ میلیون و ۳۹ هزار و ۷۷۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳۶۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۲۹ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۵۱۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۴ هزار و ۱۹۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۷ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۱۹۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۸۳ هزار و ۵۶۵ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۰ هزار و ۲۲۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۵۳۶ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۶۳ هزار و ۶۵۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴ هزار و ۱۲۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۹۶۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۱ هزار و ۳۱۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۹ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۹۹، ۹ میلیون و ۷۰ هزار و ۶۷۴، ۸ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۱۶۶، ۷ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۶۴۵ و ۶ میلیون و ۳۷ هزار و ۷۱۸ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۷۴۲ مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۱۵۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۳۰۱، ۳۳ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۷۸۵ و ۲۱ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۳۴۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس