کد خبر 1298599
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
خطر انتقال ویروس کرونا به حیات وحش

تا کنون در سراسر جهان، کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها، راسوها، یوزپلنگ‌های آمریکایی و گوریل‌ها گزارش شده است.

به گزارش مشرق به نقل از گاردین، تحقیقات جدید نشان می‌دهد گوزن‌ها  ویروس کرونا را از انسان‌ها دریافت می‌کنند و به حیوانات دیگر منتقل  می‌کنند. چنین مشکلی برای گونه‌های دیگر از جمعیت‌های حیوانی نیز وجود دارد و این موضوع پیامدهای نگران کننده‌ای دارد که مهار ویروس را دشوار کرده و احتمال ایجاد سویه‌های جدید را بیشتر می کند.

طبق پژوهشی که در منطقه آیووا آمریکا انجام شد، حدود یک سوم از جمعیت گوزن‌ها که در این منطقه در طول نه ماه نمونه‌گیری شدند، ویروس فعال داشتند و ۸۰% از آن‌ها بین ماه‌های نوامبر و ژانویه بیشترین میزان ابتلا یعنی ۸۰% را نشان دادند.  

بیشتر بخوانید

گوزن‌ها کاندیدای بعدی گردش ویروس کرونا

این پژوهش، نتایج تحقیقات قبلی که در آن اعلام شده بود یک سوم گوزن‌ها در یکی دیگر از ایالت‌های آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده بودند را تایید می‌کند.

بر اساس تحلیل انجام شده بر این تحقیقات، این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا از انسان‌ها از طریق تماس‌های گوناگون به گوزن منتقل شده و سپس در میان دیگر گوزن‌ها منتشر شده باشد.

نتایج این تحقیقات دانشمندان را حیرت زده کرد. آن‌ها احتمال مبتلا شدن گوزن را می‌دادند اما ابتلای چهار عدد از پنج گوزن در اوج ابتلا و شدت انتقال آن بین حیوانات حیرت آور بوده است.

تا کنون در سراسر جهان کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها، راسوها، یوزپلنگ‌های آمریکایی و گوریل‌ها گزارش شده است. کارشناسان می‌گویند ویروسی که می‌تواند بین حیوانات و انسان‌ها انتقال یابد، حذف آن بسیار دشوارتر خواهد بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس