قالیباف نمایه

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فاصله پیشرفت یک جامعه، ملت و امت تا وابستگی و تحت سلطه قرار گرفتن و ذلیل بودن فقط در یک روحیه و جمله ما می‌توانیم یا نمی‌توانیم است.

 به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم دهمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر پاسدار حسن طهرانی مقدم و یادواره ۲۸۶ شهید هوافضای سپاه که در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) برگزار شد، با بیان اینکه امروز نیروی هوافضای سپاه به برکت مجاهدت رزمندگان آن از روزهای غربت در دفاع مقدس بیرون آمده است، اظهار داشت: نیروی هوافضا امروز تضمین‌کننده اقتدار کشور در زمین، هوا و دریا و نماد شعار «ما می‌توانیم» است.

وی ادامه داد: فاصله بین پیشرفت و عزت یک کشور و یک ملت تا وابستگی و تحت سلطه بودن و ذلیل شدن آن فقط در یک روحیه و جمله است که آیا ما می‌توانیم یا نمی‌توانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر همین نیروی هوافضای سپاه را که یک تابلوی تمام عیار از «ما می‌توانیم» است مرور کنیم، می‌بینیم که در کنار خودباوری و خدامحوری مبتنی بر سنت‌های الهی، مردم‌داری و مشارکت دادن مردم نیز در موفقیت آن مؤثر بوده است.

قالیباف با تاکید بر اینکه امروز امنیت ما در بخش‌های مختلف در زمین، هوا، ‌ دریا و در مرزها به برکت همین روحیه ما می‌توانیم است، تصریح کرد: البته باور ما این است که مکتب امام(ره) و اسلام سیاسی ایشان این را به ما یاد داده است که عمق استراتژیک خود را در قدرت نظامی و موشکی نمی‌دانیم، بلکه عمق استراتژیک خود را در قلب‌های مردم این کشور و یکایک فرزندان امت اسلامی می‌دانیم.

وی تأکید کرد: تا زمانی که خدمت‌گزار این مردم هستیم این قدرت و اقتدار نیز باقی خواهد بود؛ چراکه این توان و اقتدار هم به برکت همین مردم است.

رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه امروز در قوای سه‌گانه برای موفقیت و عدم موفقیت همین فاصله میان می‌توانیم و نمی‌توانیم تعیین‌کننده است، اظهار داشت: هیچ فرقی بین اقتدار موشکی با حوزه اقتصاد، فرهنگ و اجتماع نیست و اگر امروز در اقتصاد دچار ضعف هستیم، قبل از اینکه تحریم‌ها مقصر باشد این روحیه مقصر است که باور ندارد ما می‌توانیم؛ اگر باور کنیم که می‌توانیم، موفقیت اقتصادی هم در یک قدمی ماست.

قالیباف ادامه داد: مگر می‌توان قبول کرد که در شمال اتوبان تهران ـ کرج صنایع هوافضای ما با این سطح از پیشرفت مستقر باشد ولی در جنوب اتوبان بخش قابل توجهی از صنایع دیگر باشند که در مسائل اولیه‌شان نیز مشکل دارند!؟ فاصله این دو در همان روحیه ما می‌توانیم است.

تا ربا را جنگ با خدا ندانیم، در اقتصاد شکست می‌خوریم

وی با بیان اینکه تا روحیه‌مان را عوض نکنیم و به سنت‌های الهی باور نداشته باشیم، به جایی نمی‌رسیم، عنوان کرد: در عرصه اقتصاد تا زمانی که ربا را جنگ با خدا ندانیم، معلوم است که این جنگ با خدا منجر به شکست می‌شود.

رئیس مجلس افزود: وقتی در تصمیم‌گیری‌ها شایسته‌گزینی نکنیم اقتصاد و مدیریت‌مان دچار مشکل می‌شود؛ اگر امروز هوافضای سپاه نماد ما می‌توانیم است، به خاطر شایسته سالاری و شایسته‌گزینی به همراه روحیه ما می‌توانیم است.

قالیباف تصریح کرد: اگر امروز این باور را داشته باشیم، با یک برنامه پنج‌ساله می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم و در حوزه‌های اقتصاد و آسیب‌های اجتماعی با اقتدار صحبت کنیم.

وی اضافه کرد: این ظلم به انقلاب و این مردم است که با چنین روحیه‌ای پای کار نباشیم. تمام نظام‌های اداری ما باید با این باور حرکت کنند.

رئیس مجلس تصریح کرد: هرجا این روحیه نبوده به مشکل برخوردیم، بنابراین این را به حساب انقلاب نگذاریم و این فرصت را فراهم کنیم که مردم در صحنه اداره کشور حضور داشته باشند.

قالیباف افزود: امروز متأسفانه مردم را از این صحنه‌ها دور نگه داشته‌ایم و این بزرگ‌ترین اشتباه است و باید در این روش کار تجدیدنظر کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  3 2
  كشور چنين افرادى به وفور دارد ولى دراطراف شما خصوصا دولت محترم تعداشان بسيار اندك است وبا اين تعداد تقليل تحقق هدف شما دورازدسترس ميشود
  • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
   1 1
   اندک نیست
 • علی US ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  5 1
  جناب قالیباف ، شما که میدانید نتیجه جنگ با خدا شکست است ، چرا اکنون که درمسند ریاست مجلس نشسته اید وفرصت وتوان اصلاح صحنه جنگ به نفع جبهه خدا را دارید ، کاری نمی کنید ؟ چه کسی باید قوانین ظالمانه حاکم بربانک داری ربوی را اصلاح کند جز قوه قانونگذاری ونمایندگان ملت ؟
  • حسین IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
   0 0
   مشکل مردمن نه بانک .یه بانک اعلام ورشکستگی الکی کنه مردمن ک میریزن خیابون مشکل شدید امنیتی درست میشه. چه برسه چند تا
 • ابوالفضل IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  6 1
  املاک نجومی جنگ با خدا نبود ؟ًضمن اینکه ربا رو همون بانک هایی میخورن که شماها مسئولشون هستید
 • DE ۱۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  0 0
  پیشرفت جامعه در گرو جمع شدن دکان نجومی بگیران است
 • IR ۰۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۱
  0 0
  دهنده وگیرنده وکاتب ونویسنده ربا همگی موردلعنت خدا ورسول اند!
 • IR ۰۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۱
  0 1
  بانک ها را اسلامی کنید
 • IR ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۲
  0 0
  یا للعجب!! انگار بنده و امثال بنده رئیس مجلس هستیم!!! به خدا اگر ما هم انتظاری بجز این از شما داشته باشیم. بسم الله بانکهای کشور رو که با خلق پول و سیستم ربوی اقتصاد و به دنبال اون مردم رو به خاک سیاه نشوندن اسلامی کنید. مگر شما رئیس مجلس نیستید؟!! الان دقیقا از کی انتظار دارید این کار رو انجام بده؟!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس