کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۴۱۷۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۴۱۷ هزار و ۶۷۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۶ هزار و ۳۷۰ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۵۰ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۸۲۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۶۴ هزار و ۶۵۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۲۶ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۴۶۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۳ هزار و ۱۶۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۷ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۵۷۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۷۵ هزار و ۲۱۸ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۱ هزار و ۶۴۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۶۱۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۶۱ هزار و ۴۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶ هزار و ۱۱۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۴۳۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۰۹ هزار و ۴۸۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۹ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۹۰۹، ۸ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۹۵، ۸ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۶۷۹، ۷ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۴۸۴ و ۵ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۸۱۴ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۷۸۱ مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۲۵ هزار و ۶۳۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۷ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۹۴۹، ۳۳ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۴۸۸ و ۲۱ میلیون و ۶۹ هزار و ۷۹۴ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس