کد خبر 1295973
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۲۵۰ میلیون نفر تاکنون + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۵۰۷ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۵۰ میلیون و ۲۷۴ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۵۰ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۶۴۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۶۰ هزار و ۲۳۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۲۶ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۹۰۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۲ هزار و ۴۹۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۷ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۴۱۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۷۵ هزار و ۹۵ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۰ هزار و ۸۷۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۹۶۶ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۶۰ هزار و ۷۸۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۱ هزار و ۸۶۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۳۲۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۰۹ هزار و ۴۱۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۹ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۶۶، ۸ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۹۳۰، ۸ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۳۷۵، ۷ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۹۳۷ و ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۲۶۰ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۱۸۸ مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۲۵ هزار و ۶۳۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۷ میلیون و ۳۱۱ هزار و ۶۶۶، ۳۳ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۹۲۶ و ۲۱ میلیون و ۶۲ هزار و ۲۱۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس