صدور حکم ۲۵ سال حبس برای بمبگذار آمریکایی

وزارت دادگستری آمریکا امروز اعلام کرد که یک قاضی فدرال، «مارک استیون دومینگو» ساکن کالیفرنیا را به دلیل تلاش برای بمب گذاری در یک تجمع سیاسی به تحمل ۲۵ سال حبس محکوم کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که یک قاضی فدرال، «مارک استیون دومینگو» ساکن کالیفرنیا را به دلیل نقش وی در یک توطئه نافرجام در سال ۲۰۱۹ برای بمب گذاری در یک تجمع سیاسی در این ایالت به ۲۵ سال زندان محکوم کرده است.

وزارت دادگستری با صدور بیانیه‌ای در همین خصوص اعلام کرد: یک مرد کالیفرنیایی که بمب‌گذاری در یک تجمع سیاسی در «لانگ بیچ» کالیفرنیا در سال ۲۰۱۹ را برنامه‌ریزی کرده بود به ۲۵ سال زندان فدرال محکوم شد.

لازم به ذکر است، دومینگو، ۲۸ ساله در تاریخ ۱۱ آگوست و در پایان یک محاکمه ۵ روزه، با صدور رأی هیئت منصفه دادگاه در خصوص یک فقره حمایت مادی از تروریست‌ ها و یک مورد تلاش برای استفاده از سلاح کشتار جمعی مجرم شناخته شد. در این بیانیه آمده است که او از آوریل ۲۰۱۹ در بازداشت فدرال به سر می‌برد.

در بیانیه دادگاه در همین خصوص آمده است: بر اساس اسناد و شواهد ارائه شده در دادگاه، تحقیقات در مورد دومینگو و بررسی اظهار نظرها و گفتگوهای آنلاین وی در یک انجمن اینترنتی، نشان می‌دهند که وی از خشونت، به ویژه تمایل به گرفتن انتقام‌های خشونت‌آمیز ابراز حمایت کرده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس