واکنش حزب الله به اقدام خصمانه عربستان علیه موسسه مالی «قرض الحسنه» لبنان

حزب الله لبنان اقدام خصمانه عربستان سعودی علیه مؤسسه مالی «قرض الحسنه» را دخالت در امور لبنان دانست.

به گزارش مشرق به نقل از المیادین، حزب الله لبنان تصمیم عربستان علیه  موسسه قرض الحسنه وابسته به حزب الله را محکوم کرد.

حزب الله این تصمیم عربستان را دخالتی آشکار در امور داخلی لبنان دانست.

ریاست امنیت عمومی عربستان سعودی از تروریستی اعلام کردن یک نهاد مالی وابسته به حزب الله لبنان خبر داد.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) در این زمینه گزارش داد که ریاست امنیت عمومی این کشور موسسه مالی «قرض الحسنه» در لبنان را که وابسته به حزب الله است در لیست «تروریستی» قرار داده است.

طرف سعودی با صدور بیانیه‌ای در این زمینه ادعا کرد: موسسه مالی قرض الحسنه حزب الله لبنان با فعالیت های مالی حزب الله که عربستان آن را در لیست «تروریستی» خود قرار داده در ارتباط است.

ریاست امنیت عمومی عربستان در ادامه ادعاهای خصمانه خود ضد حزب الله افزود:، موسسه قرض الحسنه بودجه حزب الله را مدیریت و برای حمایت از اهداف نظامی آن منابع مالی حزب الله را تامین می کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هم در جولای ۲۰۰۷، موسسه قرض‌الحسنه حزب‌الله را به دلیل آنچه پشتیبانی فعالیت مالی حزب‌الله و فراهم کردن دسترسی به سیستم بانکی بین‌المللی برای مقاومت لبنان خوانده بود، تحریم کرد.

حدود دو هفته قبل نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که نام ۷ شخص حقیقی و یک شرکت به دلیل «مشارکت در تأمین مالی حزب‌الله لبنان» به فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری آمریکا به شمار می‌رود، اضافه شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس