لهستان از افزایش ۱۰ هزار نیروی نظامی در مرز با بلاروس خبر داد

با افزایش سیل مهاجرت غیرقانونی بی سابقه از بلاروس به سمت لهستان، وزارت دفاع لهستان از افزایش نیروهای مرزبانی این کشور در مرز با بلاروس خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، با افزایش سیل مهاجرت غیرقانونی بی سابقه از بلاروس به سمت لهستان، وزارت دفاع لهستان از افزایش نیروهای مرزبانی این کشور در مرز با بلاروس خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع لهستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مرزبانی این کشور در مرز با بلاروس را به ۱۰ هزار نفر افزایش خواهد داد.

ورشو همچنین اعلام کرده که روزانه صدها پناهجو که اکثر آنها از عراق، افغانستان و کشورهای آفریقایی هستند، از سمت بلاروس به مرزهای لهستان می آیند تا از این طریق بتوانند وارد قلمرو اتحادیه اروپا شوند؛ بحرانی کم سابقه که ورشو و اتحادیه اروپا، اقدام تلافی‌جویانه بلاروس در پاسخ به تحریم‌های بروکسل علیه مینسک را عامل اصلی آن دانسته و معتقدند دولت «لوکاشنکو» به صورت عامدانه اقدام به راهی کردن پناهجویان حاضر در بلاروس به سمت مرزهای اروپا کرده است.

در همین راستا، وزیر دفاع لهستان نیز با انتشار پیامی توئیتری در این خصوص نوشت: ما در حال افزایش سربازها به ۲۵ هزار نفر، برای کمک به گارد مرزی هستیم. به زودی، ۱۰ هزار نیروی دیگر از گردان‌های ۱۲، ۱۶ و ۱۸ ارتش به نیروهای مرزبانی اضافه خواهند شد.

در همین حال، مرزبانی لهستان نیز اعلام کرده که تنها طی هفته گذشته، تعداد ۶۰ الی ۷۰ پناهجو، دستکم دو مرتبه شانس خود را برای ورود غیرقانونی به خاک لهستان از بلاروس امتحان کرده و با نیروهای مرزبانی درگیر شده‌اند که این رخداد، منجر به زخمی شدن چند نیروی مرزبانی این کشور شده است.

«آنا میشالسکا» سخنگوی گارد مرزی لهستان در این خصوص توضیح داد: در نتیجه این وقایع، دو نیروی مرزبانی روانه بیمارستان شدند که یکی از آنها هدف اصابت سنگ قرار گرفته و دیگری نیز در درگیری با پناهجویان، به وسیله ترکه درخت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس