کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۳۷۵۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۳۷۵ هزار و ۴۲۶ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۵ هزار و ۷۵۸ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۴۴ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۱۰۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۱۰۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۲۱ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۸۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۷ هزار و ۵۸۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۶ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۷۸۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۵۶ هزار و ۳۶۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۴ هزار و ۶۴۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۷۷۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۵۴ هزار و ۷۴۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶ هزار و ۲۰۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۷۶۳ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۰۵ هزار و ۶۸۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۸ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۶۷۴، ۸ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۶۴۳، ۷ میلیون و ۸۵۱ هزار و ۸۰۵، ۷ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۸۶۸ و ۵ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۸۴۴ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۸۰ هزار و ۳۸۸ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۷۳۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۶ میلیون و ۵۲ هزار و ۶۱۴، ۳۳ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۳۶۷ و ۲۰ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۲۲۴ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس