اژه ای نمایه

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم صبر در برابر گناه و هواهای نفسانی گفت: روز گذشته گزارش یک نهاد نظارتی درباره عملکرد یک قاضی به دستم رسید که حقیقتاً دلم به درد آمد.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه صبح امروز دوشنبه (سوم آبان ماه) شورای عالی قوه قضاییه با تبریک ولادت خجسته پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: پیامبر عظیم الشأن اسلام جلوه‌ای از نور خداست و نور و رحمت الهی همیشه امیدآفرین و فرح بخش و آرامش بخش بوده است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه انسان همواره در تاریکی و جهالت و حیرانی به شدت نیازمند نور است، افزود: وقتی نور آمد انسان از گمراهی نجات می‌یابد مگر آنکه خود انسان نخواهد و در مسیری حرکت کند که به سقوط منتهی می‌شود.

ببینید:

فیلم/ روایت اژه‌ای از تخلفات یک قاضی

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه میلاد پیامبر اعظم (ص) در زمانی اتفاق افتاد که جهالت جهان را فراگرفته بود و ظلمت انسان‌ها را رنج می‌داد و مردم از ظلم ستمگران به تنگ آمده بودند، تصریح کرد: امروز هم دنیا در یک جاهلیت مدرن بسر می‌برد و تاریکی‌هایی که وجود دارد، کمتر از سال عام الفیل نیست که رسول الله در آن مقطع برای نجات بشر متولد شدند.

بیشتر بخوانید:

اقدامات قوه قضاییه در راستای قطع دست متعدیان به حقوق مردم

رئیس قوه قضاییه گفت در پرتو نور رسول الله برخی کاخ‌های ستم فرو ریخت و آتش‌های شعله ور خاموش شد و ما باید در پرتو این نور که الی یوم القیامه ادامه دارد، آتش‌ها را خاموش و با ظلم و ستم مقابله کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد انوار قدسی رسول الله در وجود مقدس حضرت بقیه الله متجلی شده و در زمان غیبت نیز، ولی فقیه جامع الشرایط همان مسیر را ادامه می‌دهد و هر کس طالب هدایت و کمال باشد، راه برای او روشن است.

رئیس قوه قضاییه از مقام معظم رهبری به عنوان انسانی زمان شناس و موید و متصل یاد کرد و با اشاره به بیانات روز گذشته ایشان درباره سه خصیصه و صفت مهم پیامبر اعظم (ص) گفت که امروز ما بیش از هر زمان دیگر به عدل، صبر و اخلاق به شدت نیاز داریم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: صبر و پایداری در طی کردن سیر الی الله و تحمل دشواری انجام مسئولیت و ایستادگی در برابر گناه و فشار شیاطین و دشمنان کاری دشوار است و سختی‌های زیادی دارد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به فزونی وسوسه‌های شیطانی و هواهای نفسانی و فشارهای دشمنان بیرونی در شرایط دشوار فعلی گفت: روز گذشته گزارش یک نهاد نظارتی درباره عملکرد یک قاضی به دستم رسیده که حقیقتاً دلم به درد آمد که این شخص نه به خاطر فقر یا کمبود در زندگی بلکه به دلیل تمایلات نفسانی دچار لغزش‌هایی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: شیاطین و دشمنان سعی می‌کنند از نقطه ضعف انسان استفاده کنند و ما که می‌خواهیم پرچمدار انقلاب و الگوی حسنه در جهان باشیم باید بیش از همه به سنگینی مسئولیت توجه کنیم و نباید در مقابل ناملایمات، کمبودها و فشارها صبرمان لبریز شود و از پای درآییم.

رئیس دستگاه قضا، اجرای عدالت را از وظایف مهم حکومت دانست و گفت: امروز مردم از نظام اسلامی انتظار اجرای عدالت در همه زمینه‌ها را دارند؛ نه فقط عدالت در صدور حکم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: امروز که می‌خواهیم به پیروی از انبیاء و اولیا و ائمه هدی اسوه حسنه باشیم باید در همه بخش‌ها بر اساس عدل رفتار کنیم و تأکید، ولی امر بر تدوین پیوست عدالتخواهانه برای همه تصمیمات و مصوبات در همین راستاست.

رئیس قوه قضاییه گفت: وقتی تصمیمی می‌گیریم یا قانونی را تصویب و بخشنامه‌ای را صادر می‌کنیم باید بیندیشیم که سبب تحقق و گسترش عدالت شده یا برعکس موجب ایجاد رانت و انحصار شده و شکاف طبقاتی را بیشتر و افرادی را از فرصت‌ها محروم می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای از اخلاق نیز به عنوان نیاز امروز انسان یاد کرد و گفت: بخش اعظمی از مسائل اسلامی را اخلاق تشکیل می‌دهد که تحقق عدالت را هم به دنبال خود دارد و موجب حفظ انسان در برابر هواهای نفسانی می‌شود.

وی تصریح کرد: گاهی اخلاق عملی از هر خطابه و هر نوشته‌ای بیشتر اثرگذار است و ما با توجه به شرایط امروز، باید بیش از پیش صبر، عدالت ورزی و رعایت اخلاق اسلامی را در سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه تمام اخلاق در وجود مقدس پیامبر اعظم و ائمه اطهار تجلی یافته تصریح کرد: اگر می‌خواهیم پیروان راستین انبیاء و اولیاء باشیم باید رنگ خدا و رسول خدا را داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: خیلی اوقات انسان به راحتی زبان باز می‌کند و حرف‌های نادرست می‌زند و مطالبی که نسبت به آن‌ها علم و یقین ندارد بیان می‌کند و توجیه هم می‌کند که دیگران چنین گفته اند و یا چنین شایعه شده است.

وی تصریح کرد: در شرایط دشوار امروز باید از سرنوشت کسانی که در چهار دهه گذشته به دلیل غفلت دچار خطا و انحراف شده اند عبرت گرفت و از خدا، قرآن و نماز و پیامبر اعظم و خاندان او که وسیله تقرب الهی هستند استمداد بجوییم تا خدا لحظه‌ای ما را در برابر لغزش‌ها رها نکند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  3 2
  آرزوی توفیقات بیشتر آقای اژه ای و همکاران صدیق و تلاشگر که فقط رضای خدا و ادای دستورات او را مطمح نظر و روال کار خود میدانند . از پروردگار داریم
 • مهدی IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  2 1
  لطفا بداد بورس برسید
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  انشا…خداوند متعال شماها را برای مردم محروم و مستضعف حفظ نمایند که وجود مبارک شما بزرگواران آخرین پناهگاه و سد محکمی دربرابر گرگ های بسیاری است، که آماده بوده و هستن که مردم را دریده و به استخوانهایشان هم رحم نکنن.
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 1
  شعار نده . حسن روحانی را بازخواست کنید .
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 0
  سلام ریاست محترم قوه قضائیه چشم و دلتان روشن. دستگاه قضائی جذابیتی نارد تا اشخاص شریف و نجیب و با سواد وارد آن شوند. البته در میان قضات حاضر افراد شریف و نجیب و با سواد کم نیستند اما کافی نیست.
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 2
  اگر دلت برای مردم به درد می امد بهتر بود . خواست ملت بازخواست فوری حسن روحانی است تا دلهای مردم ارام بگیرد .
  • IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   0 0
   آن شخصی که سیلی زدشاید خیلی حرفها یا مدارک برای دلیل کارش داشته
 • DE ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 1
  قاضی یک دادگاه کیفری پدر 3 کودک خردسال را به جرم سرقت 3 بسته بادام زمینی ، به حبس و 40 ضربه شلاق در انظار محکوم کرد ! آیا دل شما از این قضاوت غیر عادلانه به درد نیامد ؟؟؟ عدل میگوید این قاضی باید از کار قضاوت معلق بشود . آیا شلاق زدن در ملا عام و بردن آبروی گرسنگان جامعه , نامش عدالت است ، در حالیکه دزدان و غارتگران بزرگ هرروز با انباشتن مال ، با دلگرمی به قوه قضائیه همچنان به چپاول ادامه می دهند ؟؟؟؟
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 0
  هنوز فساد در قوه قضا ئیه بیداد می کند باید یک سیستم رصد نا محسوس از طریق دوربین قضاوت قاضی را رصد نماید و کمی در تفسیر قوانین آرای وحدت رویه الزامی شود
 • IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 0
  جالب بود
 • IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 0
  در حالیکه اکثریت قضات (حداقل در استان اصفهان که بنده خبر دارم) دچار مشکلات شدید مالی هستند و گاه از تامین اولیات زندگی خود ناتوانند ، اینگونه صحبت کردن رییس قوه قضاییه تاسف آور و تالم آور است. البته که سواره از پیاده خبر ندارد!! ضمنا بنده چندین بار درخصوص صحبتها و عملکرد روسای محترم قوه قضاییه متن گذاشته ام ولی گویا دوستان به علت نامعلوم در این خبرگزاری نسبت به نقد منصفانه رییس قوه قضاییه حساسیت دارند.
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  2 1
  نمیخواد دلت به درد بیاد؛ برخورد کن...
  • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
   1 0
   چرا حسن روحانیرا بازخواست نمی کنید .
 • DE ۰۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
  0 0
  عجب دل دردمندی دارید جناب رئیس !!
 • صریح الهجه IR ۰۶:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
  0 0
  متاسفانه باید گفت علیرغم تلاش دلسوزانی مثل آقای رئیسی عزیز و جناب اژه‌ای، فساد قوه قضاییه از مدتها قبل وجود داشت. توسط یک باند ۱۷۰ نفره که غالبا روحانی و از منشا حوزه علمیه نیستند در زمانی منزوی و پاکسازی و مجبور به بازنشستگی شدند. اما متاسفانه به دلیل رخنه در لایه های مختلف و لابی های قوی مجددا در دوره جناب آملی به صحنه برگشته‌اند. آقای اژه‌ای مسیر شما مسیر نجات انقلاب و نظام است لطفا این باند ۱۷۰ نفره که غالبا بسیار موجه و در تراز بالایی از سمت‌ها هم سابقه خدمت دارند را از گردونه ساقط کنید
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
  1 0
  عدل = محاکمه فوری حسن روحانی
 • سعید IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
  0 0
  وقتی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال دشمن مردم و پرسپولیس باشد دیگر از عدالت خبری نیست. میلیاردی استقلال بازیکن بگیرد اما پول پرسپولیس مردم را ندهد
 • IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 0
  چرا حسن روحانی را محاکمه نمی کنید ؟
 • علی برکت الله IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
  1 0
  خان دایی دم از معرفت و لوطی گری نزن که اصلا خوشم نمی اید . کی به اندازه یه نخودبرای ما معرفت به خرج داد که حالا ما واسش لوطی گری کنیم . اره خان دایی لوطی گری و معرفت فقط در : (( محاکمه سریع و فوری حسن روحانی )) است که مردم را به خاک سیاه نشاند .
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
  6 0
  اگر واقع بین هستی و بدنبال عدالت حسن روحانی را بازخواست کن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس