بیش از ۸۵ درصد از بیمارانی که جان خود را از دست می‌دهند واکسن تزریق نکرده‌اند - کراپ‌شده

وزیر بهداشت گفت:متاسفانه بیش از ۸۵ درصد از بیمارانی که جان خود را از دست می دهند، واکسن کرونا تزریق نکرده اند و نگرانی موج ششم بخاطر افرادی است که واکسینه نشده اند.

به گزارش مشرق، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، اظهار داشت: تزریق واکسن و ایمنی حاصل از واکسیناسیون به طور کامل و ۱۰۰ درصد از مرگ و میر ناشی از کرونا پیشگیری می‌کند و شایعاتی که در مورد فوت ناشی از تزریق واکسن کرونا گفته می‌شود، به هیچ عنوان صحیح نیست؛ چون مطالعات علمی، دانشمندان و مراکز پژوهشی نشان داده اند که واکسیناسیون یکی از مهمترین عوامل مقابله با کرونا است.

وی افزود: واکسن یکی دو ساله به وجود نیامده و ۱۰۰ سال است که در ایران واکسن برای مقابله با بیماری‌ها از جمله سیاه سرفه، کزاز و فلج اطفال تزریق شده و موجب کنترل و ریشه کنی بیماری ها شده است اما واکسیناسیون، یک کار علمی است.

عین الهی بیان داشت:‌ایران در پزشکی قدمت بسیار دیرینه‌ای دارد. به عنوان نماینده ۲۰ هزار عضو هیات علمی و ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی باید بگویم که واکسیناسیون برای نجات جان مردم و عزیزان ما لازم است. هر فردی که فوت کند، متاثر می شویم اما برای تامین سلامت مردم حتما باید واکسیناسیون با پوشش بالا انجام شود.

وزیر بهداشت گفت: امروز از وضعیت این خوابگاه بازدید کردیم و متاسفانه مشکلات عمده ای در این خوابگاه وجود دارد که دانشجویان از عدم رسیدگی های کافی در دوران گذشته، گلایه داشتند اما اولویت جدی و مهم دولت سیزدهم، رسیدگی به مشکلات مردم است و دانشجویان نیز برای ما اولویت دارند و قابل احترام هستند.

وی افزود: در واکسیناسیون نشان دادیم که ما می توانیم و با مشارکت مردم در مدت کوتاهی و حدود دو ماه و نیم توانستیم بیش از ۷۰ درصد از جمعیت هدف را در نوبت اول، واکسینه کنیم و حتما به دنبال حل مشکلات رفاهی و خوابگاهی دانشجویان نیز هستیم و از مردم و خیرین و سایر نهادهای مردمی و انقلابی می خواهیم که در این کار خیر نیز مشارکت کنند.

وزیر بهداشت گفت: تمام افرادی که در کشور واکسن کرونا را دریافت می‌کنند، رصد می شوند و متاسفانه بیش از ۸۵ درصد از بیمارانی که جان خود را از دست می‌دهند، واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند و نگرانی موج ششم بخاطر افرادی است که واکسینه نشده اند.

عین الهی گفت: امیدواریم ظرف مدت کوتاهی، مشکلات کوتاه مدت دانشجویان مانند بازسازی و ترمیم ساختمان خوابگاه کوی دانشگاه علوم پزشکی را حل کنیم اما برای حل اساسی مشکلات مانند تخریب و ساخت خوابگاه های جدید، زمان بیشتری نیاز است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران ظرفیت دو هزار و ۵۰۰ نفر در خوابگاه را دارد که به دلیل وضعیت نامناسب خوابگاه ها، توانسته اند یک هزار و ۷۰۰ نفر را اسکان بدهند. خوابگاه های متاهلی این دانشگاه نیز مشکلاتی دارد اما تا کنون ۶۰ زوج متاهل در این خوابگاه اسکان یافته اند اما برنامه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اجاره کردن ساختمان های برای اسکان دانشجویان است.

وی اضافه کرد: بهبود وضعیت خوابگاه ها از اولویت های اصلی وزارت بهداشت است. به دانشجویان مستقر در خوابگاه کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران قول دادم که در هفته های آینده مجددا از این خوابگاه بازدید کنم تا ببینیم مشکلات آنها حل شده است یا خیر.

عین اللهی خاطرنشان کرد: می توان بودجه و منابع را برای کارهای لوکس و تزییناتی هزینه کرد اما اولویت اول ما، بهبود وضیعت خوابگاه کوی دانشگاه علوم پزشکی است و در این زمینه تا جایی که امکان داشته باشد، منابع لازم را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار خواهیم داد.

وزیر بهداشت گفت: دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی خیلی زود واکسن کرونا را تزریق کردند و اکثر آنها دو دُز واکسن را تزریق کرده اند که خیال ما کمی راحت تر شده است اما دستورالعملی برای خوابگاه های دانشجویی از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تهیه شده تا اگر دانشجویی دچار بیماری شد، اقدامات لازم مانند ایزوله کردن آنها انجام شود.

وی ادامه داد: با سرعت بالای واکسیناسیون در کشور، خوشبختانه وضعیت بیماری بهتر می شود. امروز همه دانشجویان مستقر در خوابگاه کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران از ماسک استفاده کرده بودند. یکی از مشکلات ما در کشور، ناقص بودن اطلاعات برخی افراد در زمینه کرونا و واکسن است اما اکثر مردم واکسن تزریق کرده اند چون می‌دانند که مقاومت بدن آنها در مقابله با کروناافزایش می یابد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  13 1
  دوساله کرونا اومده ! امسال تازه واکسن شروع شده ! پس یقینا هر کس ازابتدای کرونا تا مرداد شهریور فوت شده واکسن نزده یا یه دزشو زده ! مرداد وشهریور به خاطراینکه قبل این زمان تعداد واکسن زدهها کم بودند پس طبیعیه ۸۵ درصد از فوتیها واکسن نزده باشند ولی طبیعی نیست تو این سه ماه ۱۵ درصد واکسن زدهها از کرونا فوت شده باشند واین امار نشون میده واکسن اثرنداره
  • IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 7
   اتفاقا داره
  • IR ۱۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 6
   شما و خانواده لطف کنید واکسن نزنید، ممنون!!!
  • IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 1
   باید دید ملاک مبدا این ۸۵ درصد از چه زمانی است. اگر از اول کرونا منظورش باشه درسته ولی اگر ملاکش مثلا از زمان تشکیل دولت جدید و تسریع واکسیناسیون باشه، نشانه موفقیت واکسن هست.
  • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   5 0
   احسنت بر دقت شما. فعلا صدا و سیما حسابی جاده براشون صاف می کنند !
  • IR ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   3 0
   اون یکی همکارتون میگفت در مازندران 100 درصدشون غیرواکسنی بودن... خجالت نکشین بگین 200درصد کی به کیه؟ تریبون دست خودتونه
  • IR ۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   2 0
   جناب! مغالطه نکن. واکسن فلج اطفال، کزاز و . . . یه بار میزنی و یه عمر مصونییت داری ولی اینو که از واکسن بودن فقط اسمشو داره نه شما و نه هیچیک از همکارانتون قول مصونیت حتی یک ماهه هم نمیدن. لطفا اسمشو واکسن نذارین و ذهن مردمو شرطی نکنین.
  • IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   1 0
   تحلیل منطقی بود
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  14 1
  وقتی شخص من در میان فامیل محدود خودم در دو ماه اخیر شاهد سه مورد فوتی واکسن زده هستم، چطور میتوانم حرف شما را بپذیرم. مردم را محرم بدانید و آمار واقعی را در اختیار مردم قرار دهید. سعی کنید در مقابل ملت خودتان روسفید باشید نه در محضر حضرت WHO...
  • IR ۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 7
   وقتی هیج مورد اطرافیان بر اثر واکسن نمردن پس...
  • IR ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 8
   وقتی بنده شاهد چهار مورد فوتی افراد واکسن نزده و چندین مورد ابتلا ولی بهبود پیدا کردن افراد واکسن زده در بین اطرافیان خودم بوده ام فقط میتوانم صحبتهای جناب وزیر بهداشت را تایید نموده و از شماها بخواهم که آب در آسیاب دشمن نریخته و ادعاهای شبکه های معاند را بازگو ننمایید تا در دنیا و آخرت شرمنده نشوید!!
  • IR ۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   7 0
   اعتمادی به هیچ واکسنی نیست نه ایرانی نه خارجی همه شون کشنده اند حتی کشنده تر از خود کرونا مردم هم واقعیت رو فهمیدن . ضمنا خیلیها که دوز اول رو زدن و مضرات واکسن رو دیدن دیگه حاضر نیستن دوز دوم این واکسنهای کشنده رو وارد بدن خودشون کنن
  • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 7
   من الان چند ماهه دوز دوم واکسن رو زدم و هنوز زنده ام!! اگه فکر کردین میتونین با تشویق اجنبی ها مردم رو از واکسن زدن فراری داده و به کشتنشون بدین کور خوندین، دیر یازود اکثریت واکسینه خواهند شد چه بایدن و رجوی بخوان چه نخوان، بهشون بگو ‌!!!!
  • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 4
   من الان چند ماهه دوز دوم واکسن رو زدم و هنوز زنده ام!! اگه فکر کردین میتونین با تشویق اجنبی ها مردم رو از واکسن زدن فراری داده و به کشتنشون بدین کور خوندین، دیر یازود اکثریت واکسینه خواهند شد چه بایدن و رجوی بخوان چه نخوان، بهشون بگو ‌!!!!
  • IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   5 0
   جناب 19:4 سازمان بهکشت جهانی اینقدر شوت نیست که کاری کنه همه در دم بعد تزریق واکسن بمیرن. یه عده زودتر یه عده دیرتر و با اجبار به زدن دوزهای 3و4و 5و6 و ... الفاتحه به این سادگی
  • IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   2 0
   مسأله اساسی واکسن زدن تنها نیست، مسأله تقلید مجض و بی چون و چرا از سازمان بهداشت جهانی است. اگر ما دانشمندو متخصص داریم، چرا باید در زمین صهیونیستها بازی کنیم؟ چرا باید به سیستم بهداشتی که در قضیه کنترل جمعیت با دروغ و جو سازی و دیکتاتوری کار خودش را پیش برد خوشبین باشیم؟
 • حسام زاهدی IR ۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  1 7
  ما که اطرافیان زدن و نمردن منم برکت زدم کوری چشم دشمنان
  • IR ۰۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   2 0
   یک شتر قربانی کن که زنده موندی
 • محمد IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  یکی از نزدیکان ما که در زدن واکسن تعلل می کند دچار کرونا شده بود و کمی هم علایم داشت برای مهمانی به خانه ما آمد و چندین ساعت با ما بود بدون ماسک اما چون ما همگی واکسن زده بودیم هیچکدام گرفتار نشدیم
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  2 0
  قرار بود حداکثر 25% افرادی که واکسن می زنند، فوقش مبتلا بشوند. حالا راحت از 15 درصد مرگ بعد از واکسن حرف می زنند؟ خب تعداد مبتلای واکسن زده چند نفر است؟ پس چرا واکسن زده ها تست pcr ندهند؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس