رهبر انقلاب نمایه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: وحدت و اتحاد مسلمانها یک امر تاکتیکی نیست که بعضی خیال کنند حالا به خاطر شرائط خاصی ما بایستی باهمدیگر متحد باشیم، نه یک امر اصولی است.

به گزارش مشرق، در خجسته سالروز ولادت با سعادت پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان نظام و مهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، دو وظیفه مهم برای امت اسلامی را «تبیین و ترویج جامعیت اسلام در همه شئون زندگی بشر» و «تقویت اتحاد مسلمانان» خواندند و خاطرنشان کردند: وحدت اسلامی یک امر اصولی و فریضه قرآنی است و تحقق هدف والای ایجاد تمدن نوین اسلامی بدون اتحاد شیعه و سنّی ممکن نیست.

ببینید:

عکس/ دیدار میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی‌ با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک این دو میلاد مسعود به ملت ایران و به همه امت اسلامی و آزادگان جهان، ولادت حضرت ختمی مرتبت را حادثه‌ای بسیار عظیم و سرآغاز دوره‌ای جدید از تفضلات الهی در زندگی بشر خواندند و افزودند: خداوند با ابلاغ برنامه کامل سعادت بشر به پیامبر، او را مأمور به اجرا و مطالبه این برنامه از پیروان خود کرد بنابراین مؤمنین در هر دوره‌ای از زمان باید وظایف خود را بشناسند و به آن عمل کنند.

شاخص اصلی وحدت، فلسطین است؛ دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند

ایشان، «ادای حق جامعیت اسلام» و «اتحاد مسلمین» را دو مورد از مهمترین وظایف امروز امت اسلامی دانستند و در تبیین مورد اول گفتند: قدرتهای سیاسی و مادی از گذشته اصرار دارند که اسلام را نه یک دین جامع و دارای برنامه برای همه شئون زندگی بشر، بلکه منحصر در عمل فردی و عقیده قلبی معرفی، و با تئوریزه کردن آن از زبان نویسندگان و روشنفکران، اینگونه القاء کنند که اسلام در مسائل مهمی مانند «تمدن‌سازی و مدیریت جامعه»، «اقتصاد و تقسیم قدرت و ثروت»، «جنگ و صلح»، «سیاست داخلی و خارجی»، «اقامه عدل و مقابله با ظلم و اشرار» نه مرجع فکری است و نه راهنمای عملی.

رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه متون اسلامی صریحاً چنین برداشتی از اسلام را نفی می‌کند، ادای حق اسلام را در گرو تبیین و ترویج این واقعیت مهم برشمردند و افزودند: عرصه فعالیت و دخالت اسلام، همه گستره و شئون زندگی بشر از اعماق قلب و مسائل عبادی تا مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و بین‌المللی است و کسی که این معنا را انکار کند، قطعاً به بیّنات و آیات متعدد قرآن کریم توجه نکرده است.

شاخص اصلی وحدت، فلسطین است؛ دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید اسلام به مسائل اجتماعی و وظیفه مهم تمدن‌سازی را نشان‌دهنده اهتمام آن به حاکمیت دانستند و گفتند: مطالبه نظم اجتماعی در اسلام بدون توجه به مسئله حاکمیت و تعیین امام ممکن نیست و در قرآن نیز از پیامبران به‌عنوان امام یعنی رهبران و فرماندهان جامعه یاد شده است.

ایشان تبیین جامعیت اسلام در همه شئون را وظیفه علما، روشنفکران، محققان و استادان جهان اسلام خواندند و افزودند: البته جمهوری اسلامی در این زمینه وظیفه سنگین‌تری برعهده دارد و مسئولان کشور بویژه مسئولان فرهنگی باید به وظیفه خود عمل کنند.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با تأکید بر مسئله مهم «اتحاد مسلمین»، از چند چهره پر تلاش در عرصه اتحاد اسلامی همچون مرحوم آقای تسخیری، مرحوم آقای واعظ‌زاده، شهید شیخ محمد رمضان البوطی، شهید سیدمحمد باقر حکیم، مرحوم شیخ احمد الزّین و مرحوم شیخ سعید شعبان تجلیل کردند.

ایشان اتحاد مسلمانان را فریضه‌ای قطعی و دستور قرآنی خواندند و افزودند: وحدت اسلامی یک امر اصولی است نه امر تاکتیکی و مخصوصِ شرایط خاص، و این هم‌افزایی موجب قوی شدن مسلمانان می‌شود تا در ارتباطات با کشورهای غیر اسلامی نیز با دست پُر وارد تعامل شوند.

شاخص اصلی وحدت، فلسطین است؛ دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، علت تأکیدهای مکرر بر مسئله وحدت را فاصله زیاد بین مذاهب و تلاش‌های جدی دشمنان برای افزایش فاصله‌ها خواندند و گفتند: امروز کلمه شیعه و سنّی در ادبیات سیاسی آمریکایی‌ها هم وارد شده در حالی‌که آنها با اصل اسلام مخالف و دشمن هستند.

رهبر انقلاب با اشاره به تلاش‌های آمریکا و عوامل دست‌آموز آن برای ایجاد فتنه در هر جای دنیای اسلامی، خاطرنشان کردند: انفجارهای تأسف‌بار و گریه‌آور اخیر در مساجد افغانستان علیه مردم مسلمان و نمازگزار از جمله همین حوادث است که به دست داعش انجام شد و آمریکایی‌ها صراحتاً بیان کرده بودند ما داعش را ایجاد کردیم.

ایشان گردهمایی و اجتماعات سالانه در موضوع وحدت را کافی ندانستند و افزودند: در این زمینه باید بحث، تبیین، تشویق، برنامه‌ریزی و تقسیم کار دائمی انجام شود و به‌عنوان نمونه در همین قضیه افغانستان، یکی از راههای جلوگیری از حوادث، حضور مسئولان محترم کنونی این کشور در مراکز و مساجد و یا تشویق برادران اهل سنت به حضور در اجتماعات مشترک است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأمین هدف مهم ایجاد تمدن نوین اسلامی را جز با اتحاد شیعه و سنّی ممکن ندانستند و گفتند: شاخص اصلی برای اتحاد مسلمانان قضیه فلسطین است و هر چه جدیت بیشتری برای احیاء حقوق فلسطینیان به خرج داده شود، اتحاد اسلامی تقویت می‌شود.

شاخص اصلی وحدت، فلسطین است؛ دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند

ایشان، اقدام بعضی دولت‌های منطقه برای عادی‌سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی را گناه و خطایی بزرگ خواندند و افزودند: این دولت‌ها باید از این حرکت و راه ضد وحدت اسلامی برگردند و خطای بزرگ خود را جبران کنند.

رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان‌شان خطاب به ملت ایران، پیروی از پیامبر عظیم‌الشأن اسلام را در گرو تبعیت و الگو قرار دادن از آن حضرت بویژه درسه موضوع «صبر»، «عدل» و «اخلاق» دانستند و گفتند: صبر یعنی پایداری و مقاومت در مقابل گناه و سستی در انجام وظیفه، و همچنین مقاومت در مقابل دشمن و مصائب گوناگون.

ایشان با تأکید بر اینکه امروز بیش از هر چیز به پایداری نیاز داریم، خطاب به مسئولان افزودند: با پایداری و مقاومت، و تحمل فشارها و مشکلات، راه را ادامه دهید و متوقف نشوید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، عدل را مهمترین هدف میانی بعثت پیامبران برشمردند و افزودند: قرآن کریم حتی عدالت را درباره دشمنان لازم می‌داند.

ایشان خاطرنشان کردند: در مقوله عدالت نیز مسئولان مخاطب اول هستند. در همه تصمیمات و مقررات باید مسئله عدالت مورد توجه باشد و در مواردی که لازم است پیوست عدالت برای تدوین و اجرای آنها در نظر گرفته شود.

شاخص اصلی وحدت، فلسطین است؛ دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند

رهبر انقلاب با تأکید بر رفتار عادلانه در همه شئون و محدود نکردن آن به تقسیم اموال و ثروت‌ها، به‌عنوان نمونه به فضای مجازی اشاره و خاطرنشان کردند: گاهی در فضای مجازی با خلاف‌گویی، تهمت و قول بغیر علم، بر خلاف عدالت رفتار می‌شود که هم افرادی که با این فضا سر و کار دارند و هم کسانی که مسئولیت آن را در اختیار دارند باید مراقبت کنند.

ایشان افزودند: باید یاد بگیریم عادلانه رفتار کنیم و حتی در موقعیتی که حرف کسی را قبول نداریم، مخالفت خود را با تهمت، دروغ و اهانت آلوده نکنیم.

«پیروی از اخلاق نبوی» آخرین نکته‌ای که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند و گفتند: اخلاق اسلامی یعنی تواضع، گذشت، سهل‌گیری در مسائل شخصی، احسان، و پرهیز از دروغ، تهمت و سوءظن به مؤمنین باید به‌عنوان یک دستورالعمل دائمی مورد توجه قرار داشته باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اینکه ما ادعا می‌کنیم مسلمان و جمهوری اسلامی هستیم باید با اقدام همراه باشد و در عمل پیرو پیامبر عظیم‌الشأن باشیم.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، رئیس‌جمهور وجود پیامبر اکرم(ص) را بزرگترین نعمت و قله تحول برای بشریت خواند و گفتت: امام تحول‌خواه ما نیز به تبعیت از رسول اکرم(ص) و با توکل به خدا و اتکاء به مردم قیام کرد و امروز نیز سند گام دوم انقلاب راهنمای تحول در همه بخش‌های کشور و پاسخ به نیاز مردم است.

شاخص اصلی وحدت، فلسطین است؛ دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود مسئله کرونا و تأمین کالاهای اساسی را دو دغدغه اصلی در آغاز کار دولت برشمرد و گفت: امروز با واکسیناسیون گسترده گام بزرگی در صیانت از سلامت مردم برداشته شده و با تأمین کالاهای اساسی نگرانی‌ها در این زمینه رفع شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، سیاست خارجی کشور را تعامل گسترده با دنیا به‌ویژه همسایگان بیان کرد و با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور را به مذاکره و مانند آن گره نمی‌زنیم، گفت: ما به آنچه تعهد کردیم پایبند هستیم اما آمریکا و اروپایی‌ها دچار بحران در تصمیم‌گیری هستند.

منبع: khamenei.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 103
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 22
 • صالح IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  19 15
  سلام ودرودخدا بر رهبر عزیزمان امام خامنه ای. حفظه الله.
  • IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 3
   وصیت نامه شهید سید کریم حسینی بارالها به جبهه آمدم تا تکلیف خود را ادا کنم و از من راضی باشی، اما افسوس که نتوانستم مأموریت خود را به نحو احسن انجام دهم که به تو نزدیکتر شوم و از من راضی باشی. همسر عزیزم از بچه ها به خوبی نگهداری کن و آنها را در راه فراگیری علم و دانش یاری نما و مرتب آنها را به مساجد ببر تا فرد مفیدی برای جامعه ی ما باشند.
  • IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 2
   سلام عزیزان دیگر امثال محتوایی و هم معنی این پیامک را انشاءالله برای هیچ کسی نمیفرستم انشاءالله (بله سلام بر و به و بر تمامی و همه ی و تمامی مخاطبین عزیزم ) بله التماس دعا از همگی خداحافظ .....
  • IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 2
   - در مديريّت به هر كس مسئوليّت مى دهيم بايد ابزار كار او را در اختيارش قرار دهيم. «أرسلنا رسلنا بالبيّنات و... الكتاب و الميزان» - در مديريّت صحيح، راهنمايى از مدير، و عمل از مردم است. «أرسلنا... الكتاب و الميزان... ليقوم الناس بالقسط» - عدالت واقعى در سايه قانون و رهبر الهى است. «رسلنا... الكتاب... ليقوم النّاس بالقسط» - فلسفه نبوّت، ايجاد عدالت است. «أرسلنا رسلنا... ليقوم النّاس بالقسط» - بعد از اتمام حجّت از طرف خداوند، مسئوليّت با مردم است كه براى عمل و اجرا بپاخيزند. «أرسلنا... أنزلنا... ليقوم النّاس بالقسط» - عدالت در تمام ابعاد مطلوب است. «بالقسط» مطلق آمده كه شامل همه چيز مى شود. «ليقوم النّاس بالقسط» - تمام انبيا، يك هدف دارند. «أرسلنا رسلنا... ليقوم النّاس بالقسط» - مردم بايد حكومت و تشكيلات داشته باشند تا بتوانند براى قسط بپاخيزند و جلو طغيانگران را بگيرند. «ليقوم النّاس بالقسط» - اول كار فرهنگى و تربيتى، بعد اعمال قدرت و تنبيه. «أنزلنا... الكتاب و الميزان... و أنزلنا الحديد» - جامعه به سه قوه نياز دارد: مقنّنه، «الكتاب»، قضائيّه «الميزان ليقوم النّاس بالقسط» و مجريّه. «أنزلنا الحديد فيه بأس شديد» - با موانع گسترش عدالت، بايد برخورد شديد كرد. «ليقوم النّاس بالقسط و أنزلنا الحديد فيه بأس شديد» - پذيرش دعوت انبيا در حقيقت نصرت خداست. «و ليعلم اللّه من ينصره» - حمايت از دين و اولياى خدا، زمانى ارزش دارد كه از باطن دل و طيب نفس باشد. «من ينصره و رسله بالغيب» - گمان نكنيم خداوند به نصرت ما محتاج است. «ليعلم اللّه من ينصره... انّ اللّه قوى عزيز»
  • فاطمی ثارالله IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   4 2
   احسنت
  • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   پس با اعمال نيكوى خود بر ديگران پيشدستى كنيد، باشد كه در بارگاه خداوندى با همسايگان ويژه خداوند دمساز باشيد.
  • IR ۲۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   5 29
   سلام بر آقای خوبان
  • پری 44 ساله مجرد IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   7 4
   قدر زر زگر بداند قدر گوهر گوهری قدر این رهبر عزیز را باید دونست
  • مبین IR ۲۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   3 0
   مشرق محترم جواب دوم که گفته. سلام عزیزان... متوجه شدی چی گفته؟
  • متین IR ۲۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   3 0
   کسیکه گفته سلام عزیزان... مطلبت چه ربطی به پیام یک دارد.؟!
  • صالح IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   3 0
   توکه گفتی سلام عزیزان.... منظورت چیه؟؟؟!!!
  • IR ۲۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 0
   توکه گفتی سلام عزیزان... نیازی به پیام وسلام تونیست دیگه پیام نده.!
  • IR ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   5 3
   سلام ودرودخدا بر رهبر عزیزمان امام خامنه ای. حفظه الله.
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  10 8
  سلام و عرض تبریک خدمت پدر مهربانمان
 • جواد IR ۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  4 0
  با سلام من قبول دارم کار داعش خراسان است حمله به شعیان ولی کوچ دادن شیعیان افغانستان کار طالبان است تخریب قبور شیعیان فراری دادن شیعیان کار طالبان است می خواهند شیعه اصلا نباشد طالبان تروریست هستند با ما شیعیان اصلا نمی توانند خوب باشند بحرحال طالبان مادر داعش و القاعده هستند به خودشان ضربه نمی زنند و متاسفانه قربانی اصلی تشیع هستند
 • IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  0 2
  وصیت نامه شهید بهرام حق نجات خدایا از تو می خواهم که مرا یاری کنی تا در راه تو قدم بردارم همانطور که خداوند می فرماید هرکسی در امور بر خداوند توکل نماید.او برایش کافی است و حال اگر بنده گام در راه جهاد با کفار گذاشت هرگونه سرنوشتی که پروردگارش برای او تعیین نماید تفاوتی ندارد ما می رویم تا وظیفه خود را انجام دهیم و نتیجه آن برای ما مهم نیست که چه بر سر ما خواهد آمد انشاالله که خداوند قبول نماید.
 • GB ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  6 0
  شاخص اصلي وحدت است
 • US ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  7 0
  به لطف خدا
 • IR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  4 8
  دیگه خسته شدیم آقا امر کنید اقدام کنیم
 • پری 44 IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  8 7
  آقا جانم از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن
 • واو IR ۱۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  7 4
  کاش بقیه کشورها هم اندکی بیدار میشدند
 • IR ۲۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  6 2
  سلام عزیزان دیگر امثال محتوایی و هم معنی این پیامک را انشاءالله برای هیچ کسی نمیفرستم انشاءالله (بله سلام بر و به و بر تمامی و همه ی و تمامی مخاطبین عزیزم ) بله التماس دعا از همگی خداحافظ .....
 • IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  0 0
  - در مديريّت به هر كس مسئوليّت مى دهيم بايد ابزار كار او را در اختيارش قرار دهيم. «أرسلنا رسلنا بالبيّنات و... الكتاب و الميزان» - در مديريّت صحيح، راهنمايى از مدير، و عمل از مردم است. «أرسلنا... الكتاب و الميزان... ليقوم الناس بالقسط» - عدالت واقعى در سايه قانون و رهبر الهى است. «رسلنا... الكتاب... ليقوم النّاس بالقسط» - فلسفه نبوّت، ايجاد عدالت است. «أرسلنا رسلنا... ليقوم النّاس بالقسط» - بعد از اتمام حجّت از طرف خداوند، مسئوليّت با مردم است كه براى عمل و اجرا بپاخيزند. «أرسلنا... أنزلنا... ليقوم النّاس بالقسط» - عدالت در تمام ابعاد مطلوب است. «بالقسط» مطلق آمده كه شامل همه چيز مى شود. «ليقوم النّاس بالقسط» - تمام انبيا، يك هدف دارند. «أرسلنا رسلنا... ليقوم النّاس بالقسط» - مردم بايد حكومت و تشكيلات داشته باشند تا بتوانند براى قسط بپاخيزند و جلو طغيانگران را بگيرند. «ليقوم النّاس بالقسط» - اول كار فرهنگى و تربيتى، بعد اعمال قدرت و تنبيه. «أنزلنا... الكتاب و الميزان... و أنزلنا الحديد» - جامعه به سه قوه نياز دارد: مقنّنه، «الكتاب»، قضائيّه «الميزان ليقوم النّاس بالقسط» و مجريّه. «أنزلنا الحديد فيه بأس شديد» - با موانع گسترش عدالت، بايد برخورد شديد كرد. «ليقوم النّاس بالقسط و أنزلنا الحديد فيه بأس شديد» - پذيرش دعوت انبيا در حقيقت نصرت خداست. «و ليعلم اللّه من ينصره» - حمايت از دين و اولياى خدا، زمانى ارزش دارد كه از باطن دل و طيب نفس باشد. «من ينصره و رسله بالغيب» - گمان نكنيم خداوند به نصرت ما محتاج است. «ليعلم اللّه من ينصره... انّ اللّه قوى عزيز»
 • IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  0 0
  ان شاالله به وحدت واقعی دست پیدا کنیم
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  0 1
  بخل فقط در مال نيست، بلكه در احترام به مردم نيز برخى بخل مى ورزند. «البخيل من بخل بالسلام»(86)، آنكه در سلام بخل ورزد، بخيل است. «البخل باخراج ما افترض اللّه من الاموال اقبح البخل»(87) بدترين بخل، بخل در پرداخت واجبات مالى چون خمس و زكات است. «البخيل حقاً مَن ذُكرت عنده فلم يُصلّ علىَّ»(88) پيامبر فرمود: بخيل حقيقى، كسى است كه نام من نزد او برده شود، ولى او بر من درود و صلوات نفرستد. «لاتدخلن فى مشورتك بخيلا»(89) افراد بخيل را طرف مشورت خود قرار ندهيد. «
 • فاطمه IR ۲۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  4 7
  الهی سایه تون برقرار حضرت ماه
 • IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  7 0
  بله بله تمام بدی های دنیا زیر سر آمریکاست.
 • FR ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  6 24
  الحق باید این نگاه جهانی رهبری ستودنیست و الحق رهبر کل مسلمین
 • یک ایرانی IR ۲۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  3 4
  ما ملت امام حسینیم. #رهبرفقط سیدعلی
  • IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   5 2
   ما ملت وحدت و ابته ملت شهادتیم
 • پری 44 ساله مجرد IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  5 2
  فلسطین حل بشه بسیاری از مسائل داخلی نسزز حل خواهد شد چون خائنین واسته به اسرائیل حذف خواهند شد
 • فراجناحی IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  4 0
  (مسئولان محترم کنونی این کشور) بمعنای ؟؟
 • IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  4 1
  امروز بیش از هر چیز به صبر و پایداری در مقابل مشکلات نیاز داریم
 • IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  8 1
  چرا همه ی مذاهب حق داشتن یه مسجد سنی در تهران ندارن؟
  • محمد محسن IR ۲۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   8 3
   سنی ها هم بخواهند نماز بخوانند به مسجد می‌روند. مسجد سنی وشیعه ندارد.
  • IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   7 0
   اصلا اینجوری نیست اولا. دوم اینکه مسجد مگه سنی و شیعه داره؟ من خودم ارومیه تو مسجد اهل تسنن نماز میخونم هیچ مشکلی هم نداریم با هم
 • علی IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
  1 6
  به خاطر فلسطین و نجات فلسطین مردم پایداری کردند
 • IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  3 4
  جانم فدای ولایت فقیه
 • DE ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  5 1
  سلام سانسورچی چطوری عشقم چرا اینقدر تو ترسویی آخه؟!
 • DE ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  2 2
  وحدت با از خودگذشتگی حاکمان کشورهای مختلف اسلامی ایجاد خواهد شد
 • DE ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  7 3
  فلسطین باید به جبهه ی نبرد واقعی تبدیل بشه
 • DE ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  2 2
  حکام کشورهای منطقه خودفروخته ی مغزی و قلبی هستند
 • DE ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  5 1
  خودباختگی فکری فرهنگی کشورهای منطقه رو فرا گرفته!
 • DE ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  3 3
  دست دوستی با اسرائیل ندهند وحدت از برخی از این حکام نخواستیم
 • DE ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 2
  خیانت به آرمان‌های اسلامی عواقب سختی برای این حکام کاخ نشین کشورکهای اطراف خواهد داشت!
 • DE ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  5 4
  تا زمانی که کرانه مسلح کامل نشود مشکل حل نخواهد شد؟!
 • DE ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 1
  بخدا آدم فکر می‌کنه چجوری میشه مظلومیت فلسطین رو از یاد برد و شب راحت خوابید
 • DE ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 2
  خودزنی حکام منطقه از عقل و منطق خارج است!
 • DE ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  بنظر شما بن سلمان فلسطین و غیر فلسطین مهمه براش؟
 • DE ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  من باشم یه تیم مخصوص میفرستم این سران این شیخ نشینها رو یک‌شبه حذف کنن دنیا راحت بشه
 • DE ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 2
  فلسطین ارض المسلمین
 • DE ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 0
  باور قلبی ندارند حکام منطقه و گرنه وضع بهترر از اینها بوو
 • DE ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 2
  مردم باید به پا خیزند برای آزادی فلسطین
 • DE ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  ان شاء الله درست خواهد شد!
 • DE ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  خدایا به کجا میخواد برسه این عالم با این همه خون و خونریزی اسرائیل و آمریکا
 • DE ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • DE ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  خدا خودش کمک کنه و گرنه....
 • DE ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 2
  حرفی نمیمونه با این صحبتها
 • DE ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  فدای حضرت ماه
 • DE ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 0
  سانسورچی چطوری عشقم
  • IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   1 0
   الکی خوش...!!!
 • DE ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  4 0
  سلام سانسورچی
  • IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   3 1
   که چی؟
  • IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   1 0
   درود خدا برمشرق وبصیرتش.
 • DE ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  دقیقا
 • DE ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  5 2
  مرگ بر ضد ولایت فقیه
 • DE ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  4 1
  جانم فدای رهبر
 • DE ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  4 2
  جانم فدای رهبر
 • DE ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  4 1
  عرصه فعالیت و دخالت اسلام، همه گستره و شئون زندگی بشر از اعماق قلب و مسائل عبادی تا مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و بین‌المللی است و کسی که این معنا را انکار کند، قطعاً به بیّنات و آیات متعدد قرآن کریم توجه نکرده است.
 • DE ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  2 1
  اتحاد مسلمانان توی این زمان بیش از هر زمان دیگری واجب و ضروریه
 • DE ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  4 1
  عالی
 • DE ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  3 1
  جانم بفدات آقا
 • DE ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 1
  امروز شیطان با تمام نیروی خود به مقابله با حق اومده. واقعا شرایط حساسی هست
 • DE ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  بزرگترین دشمن بشر و حقوق بشر، شیطان بزرگ، آمریکا است
 • DE ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 1
  هیچ ریشخندی نسبت به ارزشهای اسلامی تلخ‌تر و بالاتر از این نیست که آمریکاییها ادعا کنند طرفدار حقوق بشرند
 • DE ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 1
  آمریکاییها میگویند «ما طرفدار حقوق بشریم»! ما میگوییم: اصلاً شما حقوق بشر را قبول ندارید. شما معتقد به حقوق کمپانیها و سرمایه‌داران بزرگ آمریکایی هستید. شما معتقد به منافع نامشروع رژیم آمریکا در سراسر دنیا هستید
 • DE ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  2 1
  برای رژیم آمریکا، اسم حقوق بشر، یک دکان و حربه است. هرجا که با دولتی مخالف باشند و بخواهند او را زیر فشار قرار بدهند، مسأله‌ی حقوق بشر را عَلَم میکنند. ۱۳۷۰/۱۰/۱۹
 • DE ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 1
  الان در راس همه مسائل اسلامی ما مواجهه با آمریکاست و باید تمام تجهیزات ما به طرف این دشمن باشد.
 • DE ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  هدفهای آمریکا کاملاً استعماری، استکباری، زیاده‌طلبانه، ضدّ حقوق بشر و ضدّ حقوق ملتهاست
 • DE ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  1 1
  ارزشهای انسانی در آمریکا لگدمال شده است؛ تبعیض، اختلاف، نژادپرستی، لگدمال کردن حقوق بشر
 • DE ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 0
  آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است
 • DE ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  آمریکا این تروریست بالذات دولتی است که سراسر جهان را به آتش کشیده است.
 • DE ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 2
  مهمترین و درد آور ترین مسئله ای که ملت های اسلامی و غیر اسلامی کشورهای تحت سلطه با آن مواجه است موضوع آمریکاست.
 • DE ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 0
  آنهایی که خواب آمریکا را می بینند خدا بیدارشان کند.
 • DE ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  با آمریکا رابطه بر قرار نخواهیم کرد مگر اینکه آدم شود و از ظلم کردن دست بر دارد.
 • DE ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 1
  مملکت اسلامی عار است که دستش را دراز کند طرف آمریکا.
 • DE ۰۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 3
  اگر ما را صد بار بکشند و زنده شویم دست از مبارزه با آمریکا بر نمیداریم.
 • شهین عالی IR ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 3
  مطلب در مورد سخنان رهبر معظم امام خامنه ای باید در راس و صدر خبرها قرار بگیرد و مانند زمانی عمل کنید که روزنامه های زمان امام خمینی ره عمل می کردند. سخن به این مهمی و جلسه به این مهمی در وسط خبرها نباید قرار بگیرد اقایانی که انجا نشسته اید و فضای مجازی را رهبری می کنید تغییر روش دهید.
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  3 2
  سلام آقا فدات
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  5 1
  نقش و وظیفه ما در کنترل اوضاع نابسامان کشور چیست کسی میداند نظر بدهد
  • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   3 0
   ما نه
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   4 0
   وظیفه مسئولین چیست
  • IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   0 0
   وظیفه مسئولین چیه
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  5 0
  فدایان واقعی رهبر پشت میز زیر کولر نیستند فدایان رهبر آن زارع و کارگر زحمت کشی و دکتر بالا سر مریض است که خدمت به خلق میکنند
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  5 1
  فدایان واقعی رهبر پشت میز زیر کولر نیستند فدایان رهبر آن زارع و کارگر زحمت کشی و دکتر بالا سر مریض است که خدمت به خلق میکنند
 • DE ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  4 1
  خاک تو سرت سانسورچی!!!
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
   0 0
   اگر سانسور می‌کرد باید حرف اضافی تورو منتشر نمی‌کرد وسانسور می‌کرد.
  • IR ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
   0 0
   توهین نکن...!!!
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  3 2
  جانم فدای رهبر
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  5 2
  جانم سنه قوربان
  • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   2 1
   مرگ بر ضد ولایت فقیه
  • IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
   1 0
   جانم فدای رهبر.
 • As TR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
  1 0
  خدا حفظشان کند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس