پاریس لندن فرانسه انگلیس

رئیس کمیته منطقه‌ای ماهیگیری دریایی در شمال فرانسه ضمن «ناامید کننده» دانستن مذاکرات با انگلیس درباره ماهیگیری در آب‌های سرزمینی این کشور، گفت کمیسیون اروپا، به مذاکرات پسا-برگزیت با لندن ادامه می‌دهد

به گزارش مشرق، بعد از تهدید دولت پاریس به اعمال تحریم‌هایی علیه انگلیس به دلیل ممانعت از فعالیت قایق‌های ماهیگیری این کشور در آب‌های سرزمینی خود، یک مقام محلی فرانسوی مذاکرات با لندن را «ناامید کننده» توصیف کرد.

بیشتر بخوانید:

فرانسه بدنبال اعمال تحریم علیه انگلیس است

«اولیویه لوپرتر» رئیس کمیته منطقه‌ای ماهیگیری دریایی در شمال فرانسه شامگاه شنبه (به وقت محلی) گفت که پاریس از سرعت مذاکرات با لندن برای حل اختلافات در مورد حقوق ماهیگیری پس از برگزیت ناامید است، اما قرار است مذاکرات روز دوشنبه ادامه یابد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، لوپرتر توضیح داد که مذاکرات این هفته منجر به صدور مجوزهای انگشت شماری برای قایق‌های ماهیگیری فرانسوی در آب‌های سرزمینی بریتانیا شده است.

او این اقدام انگلیس را گامی بسیار بزدلانه برای حل مناقشه در این‌خصوص دانست، اما گفت که کمیسیون اروپا، به مذاکرات با لندن ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، این مقام فرانسوی همچنین افزود: «کارهای فنی در روزهای آینده و با سرعت ثابت ادامه خواهد یافت. (وزیر دریانوردی فرانسه) از کارهای فنی انجام شده در این هفته ناامید است، اما نمی‌توانیم پیشرفت‌هایی را انکار کنیم».

خبرگزاری «رویترز»، این اظهارات لوپرتر را حاکی از آن توصیف کرد که ماهیگیران فرانسوی از تهدید به برگزاری تظاهرات در آخر هفته به دلیل امتناع انگلیس از اعطای مجوزهای بیشتر برای ماهیگیری به کشتی‌هایشان عقب‌نشینی کرده‌اند.

پیش از این، سخنگوی دولت فرانسه گفته بود اگر انگلیس به قایق‌های ماهیگیری این کشور اجازه فعالیت در آب‌های اطراف یک جزیره مشخص را ندهد، تا پایان این هفته تحریم‌هایی را علیه لندن اعمال می‌کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس