سالاری خبر داد: ساخت یک پتروپالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت خام

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از ساخت یک پتروپالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت خام، با سهامداری پالایشگاه‌ها و دولت خبر داد.

به گزارش مشرق، مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور کار نشست امروز کمیسیون متبوعش که با حضور جلیل سالاری معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برگزار شد، گفت:  آقای سالاری ضمن ارائه برنامه مدنظر خود و چالش‌های پیش‌رو، خبر از آماده‌سازی اساسنامه شرکت ملی پالایش و پخش داد و به گفته وی این اساسنامه به هیئت دولت ارسال شده است و درصورت تایید به مجلس جهت تصویب تقدیم خواهد شد، همچنین احکام بودجه‌ای مربوط به شرکت را نیز آماده کرده‌اند و به سازمان برنامه و بودجه جهت اعمال در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ ارسال شده است.       

وی افزود: مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این جلسه روند سوخت‌رسانی در زمستان را مثبت ارزیابی کرد، چراکه خوشبختانه اکنون ذخایر خوبی در زمینه نفت گاز نیروگاهی و نفت کوره نیروگاهی داریم و اگر این روند ادامه پیدا کند به‌یقین مشکلات ما در بحث خاموشی برق و توقف نیروگاه‌ها به دلیل کمبود سوخت بسیار کمتر خواهد بود.

نخعی با بیان اینکه بحران خاموشی موضوع جدی است، اضافه کرد: از آنجا که روند ناترازی میان تولید گاز و مصرف انرژی در زمستان روز به روز در حال افزایش است و حتی اگر سال جاری این ناترازی مدیریت شود به‌یقین برای سال‌های آتی همچنان ادامه خواهد داشت مگر آنکه در برنامه‌های میان مدت و بلندمدت موضوع افزایش تولید گاز و اصلاح الگوی مصرف را جدی‌تر دنبال کنیم تا سال‌های آینده شرایط پایدارتری را پشت سر گذاریم.

این نماینده مجلس افزود: آقای سالاری همچنین از برنامه‌ریزی برای ساخت یک پتروپالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت خام، با سهامداری پالایشگاه‌ها، دولت و مجموعه‌های دیگر خبر داد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس احداث خط لوله دوم بندرعباس به رفسنجان برای انتقال فرآورده‌های تولیدی جنوب به شمال کشور را یکی‌دیگر از برنامه‌های مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش عنوان کرد و افزود: همچنین خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی از رفسنجان به بیرجند و تربت حیدریه به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های انتقال فرآورده‌ای نفتی به شرق کشور، یکی‌دیگر از برنامه مهم وی بیان شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس