لبنان نمایه

رئیس حزب «سوسیالیست ترقی‌خواه» لبنان گفت که برخی طرف‌های بین المللی و عربی به دنبال تشدید تنش‌ها و درگیری‌ها در لبنان هستند.

به گزارش مشرق، «ولید جنبلاط» رئیس حزب «سوسیالیست ترقی‌خواه» لبنان دیشب پس از دیدار با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در خصوص تصمیم طارق البیطار بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت مبنی بر صدور حکم بازداشت در حق برخی از وزرای لبنانی گفت که نمی توان علیه هیچ کس قبل از مطلع شدن از جزئیات اتهامات وارده، قرار بازداشت علیه او صادر کرد.

بیشتر بخوانید:

ماجرای تیراندازی یک عضو ارتش لبنان به معترضان +فیلم

وی ادامه داد: ما با نبیه بری موافقت کردیم که همه چیز باید بسیار شفاف باشد و وارد تشدید تنش و درگیری نشویم زیرا این کار کمکی نمی کند، به خصوص که برخی از طرف‌های بین المللی و عربی همین را می‌خواهند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجدید، جنبلاط در ادامه با اشاره به اتفاقات منطقه الطیونه بیروت و کشته و زخمی شدن شماری از معترضان لبنانی تصریح کرد: از تاریخ ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹ تا امروز، تظاهرات زیادی با حضور ده‌ها هزار نفر برگزار شده است طی این مدت تنها یک نفر در الشویفات کشته شد، اما در حادثه الطیونه ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند.

وی گفت: من موضوع تحقیق درباره الطیونه را به دادگاه‌های صالح واگذار می کنم و ما نباید در فرآیند تحقیق دخالت کنیم که این اساس همه چیز است.

رئیس حزب «سوسیالیست ترقی‌خواه» لبنان خاطرنشان کرد: ما در حال پیگیری موضوع اصلاحات و مسائلی هستیم که دولت برای آنها تشکیل شده است و نباید کار دولت مختل شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس