محمد مخبر «مسئول هماهنگی تیم اقتصادی دولت» شد

معاون اول رئیس جمهور گفت: بایستی تمام طرح‌های نیمه تمام و سخت افزاری احیای دریاچه ارومیه از جمله طرح‌های انتقال آب از حوضه‌های آبریز و اقدامات محقق کننده تثبیت دریاچه ارومیه تا پایان سال تکمیل شود.

به گزارش مشرق، محمد مخبر شامگاه شنبه در جلسه کارگروه نجات دریاچه ارومیه، اظهار داشت: احیای دریاچه ارومیه علاوه بر موضوع محیط زیست به سلامت و معیشت مردم مرتبط است.

وی افزود: احیای دریاچه ارومیه تنها دغدغه مردم استان‌های حوضه این دریاچه نبوده بلکه خواست عمومی ملت ایران است چرا که مردم این دریاچه را سرمایه ملی می‌داند، ضمن آنکه اثرات مخرب زیست محیطی خشک شدن این دریاچه می‌تواند کشور را با آسیب‌ها و مشکلات زیادی مواجه کند.

بیشتر بخوانید:

مخبر: خلاهای موجود در عرصه جهادی و خدمت رسانی را شناسایی و اعلام کنید

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: بایستی تمام اقدامات و طرح‌های نیمه تمام و سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه از جمله طرح‌های انتقال آب از حوضه‌های آبریز و اقدامات محقق کننده تثبیت دریاچه ارومیه تا پایان سال جاری تکمیل شود.

مخبر اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند نسبت به انجام تعهدات خود درخصوص احیای دریاچه ارومیه به طور کامل عمل کنند.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بحران کمبود آب و خشکسالی از بحران‌های مهم در جهان است، خاطرنشان کرد: ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار داشتن در وضعیت خشک و نیمه خشک با مخاطراتی روبرو است که البته با مدیریت مصرف بهینه منابع آب می توان با این مسئله مقابله کرد.

 وی همچنین وزارت نیرو را مکلف کرد با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست و دبیرخانه ستاد احیای دریاچه ارومیه ظرف  ۲هفته آینده ضمن آسیب شناسی از وضعیت فعلی دریاچه ارومیه و روند اجرای طرح‌های احیای این دریاچه گزارش جامعی مشتمل بر راهکارهای عملی برای تصمیم‌گیری به جلسه آتی ارایه کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  1 2
  من ترجیح میدم خشک بشه و اینهمه پول بیت المال برای یک کار بیهوده هزینه نشود
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  2 1
  احسنت بر آقای مخبر امیدوارم همین احیای موفق دریاچه ارومیه توسط آقای رئیسی بر همگان فرق شعار و عمل را نشان دهد و بی عملی دولت های قبل را آشکار کند.
 • IR ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  1 0
  دریاچه هامون رادریابید چراحقابه قانونی ایران از هیرمند اخذ نمیشود اگر نمیتوانند حقابه ایران را از افغانستان بگیرند لااقل افغانی ها راازایران اخراج کنند تامردم ایران هزینه حضورآنها رانپردازند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس