کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۴۵۰۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۴۵۰ هزار و ۶۸۰ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۷ هزار و ۶۶۵ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۳۸ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۴۵۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۹۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۱۵ میلیون و ۵۰۳ هزار و ۳۴۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۲ هزار و ۳۵۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۵ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۲۰۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۳۳ هزار و ۵۸ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۷ هزار و ۹۴۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۴۷۵ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۵۰ هزار و ۶۲۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۶ هزار و ۴۵۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۱۸۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۰۰ هزار و ۸۸۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۸ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۷۱۳، ۷ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۷۱۸، ۷ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۱۸۲، ۷ میلیون و ۵۲ هزار و ۵۲۰ و ۵ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۶۳۴ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۵۲۸ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۶۱۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۴ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۶۵۴، ۳۳ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۹۱۵ و ۲۰ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۳۴۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس