قالیباف نمایه

رئیس مجلس گفت: محکوم به موفقیت هستیم و مردم از ما عدم موفقیت و اداره غلط کشور را نمی‌پذیرند. ضرورت دارد با همدلی، هماهنگی و ایجاد هم‌افزایی در اداره کشور موفق شویم و مردم ثمره این هم‌افزایی را ببینند.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از علی عسگری رئیس سابق این سازمان گفت: از دوست صمیمی و عزیز خودم علی عسگری که بیش از سه دهه سابقه رفاقت داریم، به جهت خدمت در این سازمان تشکر می‌کنم و امیدوارم این موضوع باعث عزت دنیوی و اجر اخروی برای وی باشد.

وی همچنین ضمن آرزوی موفقیت و خیر مقدم برای جبلی رئیس جدید سازمان صدا و سیما اظهار کرد: برای برادر عزیز، رزمنده، همسنگر و همرزم خودم در دوران دفاع مقدس که توانسته از دبیری و سردبیری و سطوح مختلف در این سازمان خدمت کند و امروز توفیق خدمت در راس سازمان صداوسیما را پیدا کرده و رهبر معظم انقلاب اسلامی هم به ایشان اعتماد کرده‌اند و در شرایطی حساس، این مسئولیت خطیر را برعهده این برادر متدین و کارشناس قرار داده‌اند، آرزوی موفقیت دارم.

رئیس قوه مقننه با بیان این که  در زمانی که دین در حاشیه و در غربت بود و مسلمانان در دنیا عزت نداشتند، امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی، اسلام را از کنج حجره‌ها به میدان آورد تصریح کرد: شهدا و فرهنگ خداباوری، مردم باوری و خودباوری عامل پیروزی انقلاب اسلامی شد و آن قاب فاخر را از دوران دفاع مقدس نمایانگر کرد.

قالیباف با تأکید بر اینکه تنها الگوی موفقیت ما همان موفقیت پیروزی انقلاب و دوران دهه اول دفاع مقدس بوده است، گفت: در اداره کشور و حل مشکلات مردم هر راه دیگری جز الگوی دفاع مقدس برویم، بی راهه رفتن است.

وی تصریح کرد: همه ما سال ۶۳ را به یاد داریم، زمانی که طی دو روز حتی خمپاره‌ای نداشتیم و این موضوع را بچه‌های بخش ادوات به یاد دارند اما با کمک‌های شهید حسن طهرانی مقدم از هیچ به دنبال موشک حرکت کردیم و اولین تست موشکی ما خنده‌دارترین تجربه ما در منطقه بود اما امروز در جایی ایستاده‌ایم که آسمان ایران زمین و جبهه مقاومت در تحت امنیتی قرار دارد که از دوران دفاع مقدس الگو گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز بقای جمهوری اسلامی ایران و عزت آن به گونه‌ای است که تمام قدرت و هژمونی آمریکا در منطقه را به زمین زده و به شکست کشانده است و آنها امروز به دنبال بازتعریف خود و خروجشان از خاورمیانه هستند.

قالیباف تأکید کرد: باید بپذیریم آنچنان که در بقای جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده‌ایم در اداره آن تلاش نکرده‌ایم، به تلاش خود در بقای جمهوری اسلامی از نمره ۱۰۰، ۱۰۰ می‌دهیم زیرا در این بخش رابطه بین امام و امت برقرار بود و سنت‌های الهی، خداباوری و ایمان به اینکه ما می‌توانیم، وجود داشت و لذا مردم ما آن عرصه‌های مهم را برای انقلاب و کشور رقم زدند.

وی اظهار کرد: امروز بپذیریم که ما در اداره کشور برای حل مشکلات مسیر دفاع مقدس را تغییر داده و مسیر دیگری را در پیش گرفتیم بنابراین با چالش‌های متعددی در اداره کشور روبرو شده‌ایم.

رئیس قوه مقننه با اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر اینکه دو دانشگاه در کشور وجود دارد، گفت: امام خمینی (ره) دفاع مقدس و جنگ را دانشگاه اول و صدا و سیما را دانشگاه دیگر و ملی ما برشمردند و امروز دانشگاه صدا و سیما باید پا جای پای دانشگاه دفاع مقدس بگذارد تا ما در جنگ تحریف‌ها و از همه مهتر جنگ اقتصادی پیروز شویم.

قالیباف تأکید کرد: به عنوان کسی که بعد از دوران دفاع مقدس تحت فشارهای سخت و سنگین عرصه‌های مختلف در کارهای اجرایی بوده‌ام، نقش صدا و سیما را در موفقیت و خوب اداره کردن کشور درک کرده ام و معتقدم این سازمان، صدای بلند مردم مستضعف است که به فرموده امام راحل کسانی هستند که  تا ته خط با انقلاب اسلامی می مانند.

وی با بیان این که  امروز مردم ما مظلوم‌ترین هستند و هر کجا که می‌رویم آنها ایستاده‌اند، افزود: نقش صدا و سیما  در اداره کشور، مقابله با جنگ اقتصادی و مهار بوروکراسی سرکشی که تحت کنترل کسانی است که دل در گرو انقلاب، اهل بیت، فرهنگ جهاد، شهادت و قرآنی ندارند، نقشی بی‌بدیل است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امیدواریم صدا و سیما در این جنگ نابرابر با همان فرهنگ دفاع مقدس و ریاست شخصی که از پایین‌ترین سطح به بالاترین سطح آن رسیده با اخلاص، مجاهدت، تلاش و همکاری نشان دهد که فرهنگ دفاع مقدس تنها فرهنگ رهایی‌بخش برای عزت، استقلال و دنیا و آخرت ماست؛ صدا و سیمای جمهوری اسلامی می تواند این نقش را به درستی ایفا کند اما با این نگاه که فرزند زمانه خویش باشد.

قالیباف با بیان که باید کنار هم و دست در دست یکدیگر بتوانیم دین خود را به امام و شهدا ادا کرده تا در فردای قیامت شرمنده آنها نشویم تصریح کرد: ما محکوم به موفقیت هستیم و مردم از ما عدم موفقیت و اداره غلط کشور را نمی‌پذیرند و ضرورت دارد با همدلی و هماهنگی و ایجاد هم‌افزایی در اداره کشور موفق شویم و مردم نیز ثمره این هم‌افزایی را ببینند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  0 0
  دقیقا چون کل سیستم زندگی شون بهم میریزد
  • IR ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
   0 0
   مردم از ما عدم موفقیت و اداره غلط کشور را نمی‌ پذیرند، دقیقاً درسته، مثل سیستم فاسد شهرداری در بعضی دوره ها.....
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  1 0
  نمیشه هیچی نگید؟
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  1 0
  قالیباف حرف دیگه ای بلد نیست؟همه اش تکرار شعار های نخ نما. مرد حسابی داره می شه دو سال که رئیس مجلسی. مردم له شدند زیر تورم.
 • GB ۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  0 0
  خوب کی قراره این خواست مردم اجرا بشه
 • رنجبر IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  0 1
  درود بر مرد میدان عمل و یادگار دفاع مقدس ما.
 • کارشناس IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  1 0
  مردم از شما هیچ انتظاری ندارند
 • سعید IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  1 0
  شرم و حیا هم بعضی وقت به اندازه تقوا با ارزش هست،بعضی از دوره های شهرداری تهران از یاد ملت پاک نخواهد شد،خدا به همه ما اگر دین و ایمان نداریم لا اقل ذره ای صداقت و مردانگی و شرم و حیا عطا فرماید.
 • تاجران در آخرالزمان IR ۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  1 0
  آقای قالیباف، تا زمانیکه برخی وزرای دولت و نمایندگان مجلس تاجر و اهل تجارت باشند و از نوسانات و افزایش دلار سود ببرند ، وضعیت اقتصاد کشور ما درست نمیشه.!!!!
 • فاطمه IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
  0 1
  احسنت بر جهادگر عزیزمان
 • ابراهیم IR ۰۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
  0 0
  به نام خالق بی همتا قبول ناکارآمدی یا غفلت از اولویتهای مسئولان را باور پذیر میکند و مردم قبول میکنند مدیران کشور در جریان امور هستند
 • تاجران آخرالزمان IR ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
  0 0
  آقای قالیباف
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
  0 0
  شعار دیگه بسه حالا که همتون شکر خدا یک دست شدید و ساز ناکوک در بین تان نیست طور خدا برای مردم کاری کنید مردم دیگه طاقت و تحمل گرانی و تورم بیشتر را ندارند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس