امیر ایرانی: اقتدار نیروی دریایی ارتش را در آب‌های بین‌المللی به نمایش گذاشتیم

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امروز نیروی دریایی ارتش از اقتدار، توانمندی و آمادگی‌های بسیار زیادی برخوردار بوده که در انجام دقیق مأموریت‌های این نیرو مخصوصاً در آب‌های بین‌المللی آن را به نشان دادیم

به گزارش مشرق، امیر دریادار شهرام ایرانی با حضور در ستاد وزارت دفاع با سردار سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بیشتر بخوانید:

صنعت دفاعی ایران به لبه علم طراحی و تولید پهپاد دست یافت

امیردریادار ایرانی در این دیدار با اشاره به تعامل خوب وزارت دفاع و نیروی دریایی ارتش، تصریح کرد: امروز نیروی دریایی ارتش از اقتدار، توانمندی و آمادگی‌های بسیار زیادی برخوردار بوده که در انجام دقیق مأموریت‌های این نیرو مخصوصاً در آب‌های بین‌المللی و صیانت از خطوط مواصلاتی دریایی توانسته‌ایم آن را به نمایش بگذاریم و این توانمندی‌ها مرهون هدایت‌ها و فرماندهی داهیانه و مدبرانه فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، تعامل این نیرو با صنعت دفاعی را بسیار خوب و شایسته ارزیابی و اضافه کرد: در حوزه تأمین تجهیزات و ادوات دریایی تعامل مطلوبی با سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برقرار بوده و امیدواریم این تعاملات و همکاری‌ها روز افزون و هم افزا گردد.

امنیت راهبردی دریای عمان و آب‌راهه‌های حساس ایران، مرهون آمادگی‌ نیروی دریایی ارتش

سردار سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی نیز در این دیدار با تجلیل از آمادگی‌های رزمی نیروی دریایی ارتش، امنیت راهبردی دریای عمان و آب‌راهه‌های حساس جمهوری اسلامی را مرهون آمادگی‌های دفاعی نیروی دریایی ارتش دانست و خاطر نشان ساخت: خداوند متعال را شاکریم که امروز تجارت در حوزه دریا و فعالیت‌های اقتصادی و تجاری در بستر دریا از امنیت وصف ناپذیری برخوردار است.

وی همچنین با اشاره به ماموریت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد، نیروی دریایی فعل ما می‌توانیم را به نمایش گذاشت و توانست با گذر از آبراه‌های حساس و ژئوپولیتیک جهان قدرت دریایی ایران را به رخ همگان بکشد.

جانشین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد اهتزاز پرچم پرافتخار کشورمان در دریاهای دوردست و شرکت در مراسم سیصد و بیست و پنجمین سالگرد نیروی دریایی روسیه با ناوشکن ایرانی سهند که حاصل تلاش و دانش بومی جوانان غیورمان در صنایع دریایی، دفاعی و دانشگاهی است، از دیگر نقاط قوت این ماموریت خطیر بود که غرور ملی را برانگیخت.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس