کد خبر 1279417
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
حبس مرگبار مرد جوان میان شعله‌های آتش

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از مرگ مرد جوان میان شعله‌های آتش در یک مغازه در میدان آرژانتین خبر داد.

به گزارش مشرق، سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی مرگبار در یک مغازه در میدان آرژانتین، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: دیروز(۹ مهر) ساعت ۳:۵۵ بامداد یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک مغازه در میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی با تجهیزات کامل و خودروهای پشتیبانی از جمله خودروهای حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: محل آتش‌سوزی یک باب سوپرمارکت به وسعت حدود ۳۰ متر با یک طبقه منفی بود که در آن از کرکره برقی ریموت‌دار استفاده شده و کرکره نیز بسته و پایین بود.

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان با تجهیزات موجود بخشی از کرکره را برش دادند؛ دود زیادی از مغازه به بیرون خارج می‌شد و مشخص بود که آتش‌سوزی در مغازه روی داده است.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه آتش در بخشی از مغازه (قسمت ورودی) آغاز شده و به قسمتی از قفسه‌ها سرایت کرده بود، ادامه داد: دود زیادی در مغازه انباشته شده و یک دستگاه موتورسیکلت نیز پشت کرکره مغازه وجود داشت.

وی عنوان کرد: آتش‌نشانان به سرعت عملیات را آغاز کرده و مشغول اطفای آتش‌سوزی شدند و در حین عملیات در همان لحظات اولیه با وضعیت کاملاً بی‌حال یک مرد حدوداً ۲۶ ساله افغانستانی مواجه شده، وی را از داخل مغازه خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند که مشخص شد وی جان خود را از دست داده است.

ملکی با بیان اینکه مرگ این فرد می‌تواند ناشی از قرار گرفتن در محیط پر از دود باشد، متذکر شد: علت اصلی فوت این شخص پس از بررسی‌های لازم توسط عوامل پزشکی قانونی مشخص می‌شود.

به گفته سخنگوی آتش‌نشانی تهران در نهایت آتش خاموش شد، از گسترش آن به سایر بخشهای مغازه جلوگیری به عمل آمد و در ساعت ۵:۲۴ بامداد، محل حادثه پس از اتمام علمیات، تحویل عوامل انتظامی شد.

وی یادآور شد: در گذشته نیز شاهد حوادث مشابه دلخراش اینچنینی بوده‌ایم، در برخی مغازه‌ها، کارگاه‌ها و پاساژها، افرادی شبها استراحت می‌کنند یا در برخی ایام سال مخصوصاً ایام منتهی به پایان سال، برخی از کارگاه‌ها فعالیت خود را در شیفت شب ادامه می‌دهند.

ملکی افزود: متأسفانه در گذشته شاهد بودیم که برخی از مالکان یا افراد دیگر، به هر دلیلی، راه‌ها و در خروجی را قفل کرده و صبح‌هنگام، پس از بازگشت مجدد به محل کار در را باز می‌کنند، در حالیکه فرد یا افرادی شب را در آن محل استراحت کرده یا به کار خود ادامه می‌دهند که این کار بسیار خطرناک است.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران بیان کرد: اگر در اینگونه موارد، در مغازه یا کارگاه آتش‌سوزی روی دهد و افراد در آن محبوس باشند، به سرعت بر اثر استنشاق دود، دچار دودگرفتگی شده و حتی جان خود را از دست می‌دهند لذا اگر قرار است فرد یا افرادی در محل کار بمانند، باید به نحوی عمل شود که آنها بتوانند راه‌های خروج را خودشان باز کنند و کلید و ریموت را در اختیار داشته باشند و اگر قرار است در بسته باشد، نباید کسی در آن محل بماند.

حبس مرگبار مرد جوان میان شعله‌های آتش +عکس

حبس مرگبار مرد جوان میان شعله‌های آتش +عکس

حبس مرگبار مرد جوان میان شعله‌های آتش +عکس

حبس مرگبار مرد جوان میان شعله‌های آتش +عکس

حبس مرگبار مرد جوان میان شعله‌های آتش +عکس

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس