رئیس کمیته اخلاق: افراد متعهد نباید اهانت کنند/مفاد آرای صادره محرمانه است

رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص آرای صادره این کمیته ارائه کرد.

به گزارش مشرق، یونس اسدی مقدم، در خصوص احکام صادره کمیته اخلاق اظهار داشت: مستند به آیین نامه اخلاقی فیفا و فدراسیون فوتبال و سایر مقررات مربوط کلیه اشخاص فعال در حوزه فوتبال ملزم به رعایت مقررات اخلاقی هستند و باید به تعهد خود به مبانی رفتاری و رویکردهای اخلاقی پایبند باشند.

وی تصریح کرد: مطابق ماده ۲۲ آیین نامه اخلاقی فیفا "افراد متعهد به این آیین نامه نباید با استفاده از عبارات یا اَعمال اهانت آمیز، تبعیض آمیز یا افترا در مورد نژاد، رنگ پوست، قومیت، ملیت، ریشه اجتماعی، جنسیت، معلولیت، زبان، مذهب، زادگاه یا موقعیت جغرافیایی، به شأن و تمامیت یک کشور، یک شخص خاص و یا گروهی از مردم توهین کنند. "

رئیس کمیته اخلاق افزود: در صورت وقوع تخلف، کمیته اخلاق مستند به مقررات فوق متخلف را با توجه به نوع تخلف، به جریمه نقدی یا محرومیت از فعالیتهای رسمی مرتبط با فوتبال و سایر مجازاتهای تعیین شده محکوم می‌کند. در پرونده‌های اخیر مربوط به سرمربی تیم استقلال، مدیر اجرایی سابق تیم پرسپولیس، بازیکنان استقلال و پرسپولیس، سرپرست اسبق تیم گل ریحان، یکی از داوران لیگ برتر و غیره، وفق قانون و مقررات رسیدگی و پس از صدور رأی و قطعیت حکم، محکومین در کمیته اخلاق حاضر و احکام صادره اجرا شده است.

اسدی مقدم گفت: مطابق قوانین و مقررات اخلاقی، در راستای حفاظت و صیانت از حیثیت افراد، تمام مراحل رسیدگی به پرونده‌ها و مفاد آرای صادره در کمیته اخلاق محرمانه است و نمی توان در مورد جزئیات پرونده‌ها اطلاع رسانی کرد. بر همین اساس به کلیه افرادی که در حوزه فوتبال فعالیت دارند، توصیه می شود، از اهمیت تکالیف، وظایف و مسئولیتهای حوزه کاری خود که در قانون و مقررات اخلاقی فیفا، کمیته اخلاق و اساسنامه فدراسیون فوتبال ذکر شده است، علم و آگاهی داشته باشند تا از هرگونه تخلف که منجر به جریمه یا محرومیت آنها از فعالیتهای مرتبط فوتبالی و سایر مجازاتها میشود، مصون بمانند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس