دیوان محاسبات کل کشور

رئیس دیوان محاسبات کل کشور در نامه‌ای به وزیر کشور با اشاره به احکام تحقق نیافته این وزارتخانه، بر ضرورت اجرای صحیح سیاست‌گذاری کلان اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش مشرق، هشتمین نامه‌ ارسالی مهرداد بذرپاش به دولتمردان سیزدهم به وزارت کشور اختصاص یافت.

بیشتر بخوانید:

گام بلند دیوان محاسبات برای آنلاین شدن «تفریغ بودجه»

در این نامه، با یادآوری اسناد بالادستی و قوانین لازم الاجرای مرتبط با این وزارتخانه، به لیستی از احکام تحقق‌ نیفتاده اشاره شده و با اعلام اینکه مبنای رسیدگی دیوان محاسبات در حوزه‌های مالی و رعایت و عملکرد، اسناد و قوانین مذکور است، به وزیر کشور توصیه شده است که تلاش جدی برای اجرای صحیح سیاست‌گذاری کلان اقتصادی انجام شود.

عملیاتی‌ کردن رویکرد تمرکززدایی و اثربخشی مدیریت اجرایی در مراکز استان‌ها جهت زمینه‌سازی، تعادل‌بخشی، توازن و آمایش سرزمینی از جمله موضوعاتی است که نیاز به همت بیشتر دارد.

در نامه‌ رئیس کل دیوان محاسبات کشور، همچنین از برخی پروژه‌ها نام برده شده است که جهت تحقق اهداف قانون‌گذار، نیاز به پیگیری مستمر توسط دستگاه‌های وابسته در وزارت کشور دارند.

ساماندهی بازارها، ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار در شهرها و مناطق روستایی، تهیه واگن برای متروهای کلانشهرها، جایگزینی خودروهای فرسوده با خودروهای جدید و اجرای ماده ۱۳ قانون رفع موانع تولید در بخش خودرو و ساختمان، از مهمترین پروژه‌هایی است که در نامه بذرپاش به وحیدی به آنها اشاره شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس