کد خبر 1277026
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
قتل عام دیگری بر سر اختلافات خانوادگی

قرار بود وقتی دلارها را گرفتیم او مبلغ ۳۰ میلیون تومان به من بدهد اما ...

به گزارش مشرق، جوانی که برای یافتن پسرخاله گم شده اش از پلیس کمک خواسته بود، درحالی با هوشیاری کارآگاهان به اتهام قتل مورد بازجویی قرار گرفت که شب گذشته راز این جنایت هولناک در مشهد فاش شد.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح این جنایت وحشتناک گفت: صبح روز گذشته پرونده ای در پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد واکاوی قرار گرفت که محتویات آن از گم شدن جوان ۲۵ ساله ای به نام «بهمن عزیزی» حکایت داشت.

در این میان جوان ۲۱ ساله ای به نام کیاوش که به همراه دایی اش به پلیس آگاهی مراجعه کرده بود درحالی که خود را بسیار نگران نشان می داد درباره چگونگی گم شدن پسرخاله اش گفت: «شب چهارشنبه گذشته من و بهمن (پسرخاله) در خانه بودیم که سه نفر با لباس های شخصی وارد منزل شدند و ادعا کردند که شما جرایم سیاسی دارید! آن ها سپس با گذاشتن چاقو زیرگلوی بهمن او را به طبقه بالای آپارتمان بردند و یک قمه هم به دست من دادند تا اثر انگشتم روی آن بماند.

بعد از گذشت چند دقیقه آن مردان ناشناس، پسرخاله ام را با خود بردند و مرا در خانه رها کردند ولی من تا چند روز جرئت نمی کردم این ماجرا را برای کسی بازگو کنم تا این که امروز صبح تصمیم گرفتم از پلیس برای یافتن پسرخاله ام کمک بگیرم و ...

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده افزود: به محض این که جوان ۲۱ ساله تبعه خارجی این قصه باورناپذیر را بازگو کرد، پیگیری این پرونده به گروه ورزیده ای از کارآگاهان اداره جنایی سپرده شد چرا که نوع بیان این داستان ساختگی و کنترل رفتاری کیاوش، حکایت از وقوع جنایتی هولناک داشت.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: بلافاصله گروه تخصصی کارآگاهان با هدایت و نظارت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) وارد عمل شدند و با هماهنگی و کسب دستورات ویژه ای از قاضی دکتر حسن زرقانی (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) کیاوش را مورد بازجویی های فنی قرار دادند چرا که این گونه داستان سرایی ها برای کارآگاهان به ماجراهایی نخ نما تبدیل شده است. با این حال کیاوش همچنان اصرار داشت که پسرخاله اش توسط افراد ناشناس ربوده شده است! 

اما در این میان زیرکی کارآگاهان با بررسی غیرمحسوس گوشی تلفن دایی کیاوش که همراه وی به پلیس آگاهی آمده بود، ماجرای هفت هزار و ۳۰۰ دلار امانتی را در حالی فاش کرد که احتمال می رفت جنایتی به خاطر همین دلارها رخ داده است! چرا که پیامکی از شماره تلفن فرد گم شده (بهمن) با این عنوان که «کیاوش می آید، دلارها را به او بدهید!» در گوشی دایی کیاوش وجود داشت که نشان می داد ردی از دلارهای خونین در این ماجرا خودنمایی می کند! به همین دلیل کارآگاهان مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند و سپس با راهنمایی های مقام قضایی ، این پرونده حساس وارد مرحله جدیدی شد.

سرهنگ شفیع زاده در ادامه این گفت وگوی اختصاصی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع کارآگاهان در چند گروه عملیاتی و اطلاعاتی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد) به کنکاش های پلیسی پرداختند و پس از چند ساعت جمع آوری اطلاعات و بازبینی دوربین های مدار بسته و ترافیکی به سرنخ هایی از جنایت رسیدند چرا که بررسی های غیرمحسوس بیانگر آن بود که خودروی پژو ۲۰۶ بهمن (فرد گم شده) نیز به کیاوش فروخته شده است و در این میان تنها یک قولنامه فروش وجود دارد!

به گفته رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی، این تحقیقات که تا ساعت ۱۶ عصر روز گذشته به طول انجامید، بیانگر وقوع جنایت بود و بدین ترتیب فرضیه اولیه پلیس رنگ حقیقت به خود گرفت...

وی در تشریح ادامه این معمای پیچیده گفت: با به دست آمدن این سرنخ ها، کیاوش با دستور قاضی دکتر زرقانی و به اتهام ارتکاب قتل بازداشت شد تا این که ساعتی بعد راز سر به مُهر این پرونده جنایی را گشود. او که در مقابل این شواهد چاره ای جز بیان حقیقت نداشت، به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: من ۷ هزار و ۳۰۰ دلار را به بهمن (پسرخاله) داده بودم اما او این مبلغ را به من نمی داد. با آن که او پسرخاله ام بود و ما با هم دلار مبادله می کردیم ولی او قصد داشت میلیون ها تومان پول مرا بالا بکشد! این بود که تصمیم گرفتم به زور دلارها را از او بگیرم.

آن روز موضوع را با یکی از کارگرانم که او هم هموطن من است در میان گذاشتم! متهم این پرونده جنایی ادامه داد: حدود ساعت ۱۹ چهارشنبه شب بود که به منزل بهمن در خیابان صیاد شیرازی ۲۳ رفتیم.

از قبل مقداری داروی بیهوش کننده به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به همراه دو جفت دستکش از داروخانه خریدم تا در صحنه جنایت از آن استفاده کنیم که آثاری از ما باقی نماند! آن شب دست و پاهای او را با همکاری فرهاد (کارگر کیاوش) بستم ،سپس روی بدنش نشستم و فرهاد با طناب او را خفه کرد. بعد هم با گوشی تلفن بهمن (مقتول) پیامکی را برای دایی ام ارسال کردم که «دلارها را به کیاوش بدهید!» چرا که بهمن ادعا می کرد دلارها را به امانت نزد دایی گذاشته است! ما هم خانه را زیر و رو کردیم ولی از دلارها خبری نبود.

به همین دلیل وقتی اطمینان پیدا کردم که دلارها نزد دایی ام است، او را کشتم تا این ماجرا لو نرود!  متهم ۲۱ ساله تبعه خارجی افزود: در این میان اثر انگشت و امضای اورا گرفتم که خودرواش را به صورت قولنامه ای به من فروخته است، سپس با همکاری فرهاد جسد را داخل پتو گذاشتیم و با خودروی پژو ۲۰۶ مقتول به بیابان های اطراف دولت آباد حمل کردیم. آن جا جسد را در گودالی انداختیم و روی آن هم خاک ریختیم ولی بعد از چند روز ترسیدم و داستان گم شدن بهمن را ساختم تا پس از گزارش ماجرای گم شدن بهمن برای پلیس بازگو کنم! و ...

سرهنگ جواد شفیع زاده درباره اعترافات متهم دیگر این پرونده نیز گفت: در ادامه این ماجرا، «فرهاد» نیز دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت. او هم با تایید اظهارات کیاوش در بازجویی ها ادعا کرد: قرار بود وقتی دلارها را گرفتیم کیاوش مبلغ ۳۰ میلیون تومان به من بدهد ولی بخشی از اعترافات او حقیقت ندارد چرا که کیاوش قبل از من به خانه بهمن رفته بود و او خودش در منزل را به روی من باز کرد و خودش نیز بهمن را با طناب خفه کرد! من فقط در حمل جسد به او کمک کردم و ...

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به این که جنایت مذکور فقط طی چند ساعت با هوشیاری کارآگاهان و راهنمایی های ارزنده قاضی زرقانی کشف شد، خاطرنشان کرد: به دنبال اعترافات متهمان، شب گذشته گروهی از کارآگاهان در کنار قاضی ویژه قتل عمد عازم منطقه دولت آباد در اطراف بزرگراه آسیایی مشهد- چناران شدند که پس از مدتی جست وجو در نهایت متهمان محل دفن جسد را نشان دادند و بدین ترتیب جسد بهمن از زیر خاک پیدا شد. به گفته این مقام انتظامی، تحقیقات ریزبینانه برای کشف زوایای پنهان این جنایت، توسط سرهنگ وحید حمیدفر (افسر پرونده) و با دستورات ویژه قضایی همچنان ادامه دارد.

ماجرای دلارهای خونین +عکس

ماجرای دلارهای خونین +عکس

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • DE ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۴
  2 0
  از قبل مقداری داروی بیهوش کننده به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به همراه دو جفت دستکش از داروخانه خریدم تا در صحنه جنایت از آن استفاده کنیم. ----------------------------------------------- اخه چطوریه که داروخانه های ایران به این راحتی بدون مجوز پزشکی به یک فرد داروی بیهوشی که مختص اطاق عمل هست به افراد بزه کار می فروشن که امنیت جانی ایرانی ها رو هدف گرفتن؟ وزیر بهداشت لطفا جلو این سوء استفاده دارویی رو در داروخانه هاباید با اقدامات قانونی و عملی بگیره! داروی بیهوشی جز به بیمارستان و پزشکان که کارهای جراحی انجام میدن با مجوز کنترل داده بشه و نباید این مواد در دسترس قاتلین گرگ هایی در لباس میش قرار بگیره که باهاش جنایت هاشون رو راحت انجام بدن و امنیت مردم رو نابود کنن. داروخانه ها که این مواد رو بفروش می رسونن باید تحت پیگرد قضایی قرار بگیرن. با عدم فروش این مواد ،جرم رو میشه بمقدار زیاد از سرچشمه خشکوند و از بار قوه قضائیه و پلیس و اسیب ها کاست.
 • US ۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۴
  1 0
  چرا این اتباع خارجی را از کشور اخراج نمیکنید. هر روز اخبار وحشتناک از مشهد میشنویم که بدلیل جنایات اتباع خارجی در آنجاست. چرا اجازه می دهید راحت وارد کشور شوند و دست به سرقت و کشت و کشتار بزنند و امنیت مردم ایران را مختل کنند و همیشه هم طلبکار کشور ایران هستند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس