کتاب زندگی‌نامه امام خمینی

در هفته دفاع مقدس کتاب «زندگی‌نامه داستانی امام خمینی» به قلم توانای حورا نژادصداقت توسط انتشارات روایت فتح چاپ و روانه بازار نشر شد.

به گزارش مشرق، زندگی خصوصی آن‌هایی که به زندگی، متفاوت نگاه می‌کنند، خاص است. در ششمین جلد از مجموعه زندگی قرار است از اندرونی زندگی یک آقا و خانم خاص، امام خمینی و همسر مهربانش بخوانید. شاید برایتان جالب باشد بدانید زندگی آقا روح الله جوان موقع ازدواجش چگونه بود؟!

خانم حورا نژاد صداقت در این کتاب ماجراهای کمتر گفته شده از زندگی مردی را نوشته که از روز اول امام خمینی نبود، بلکه طلبه جوانی بود که با تمام سختی‌های زندگی مبارزه کرد و تلاش کرد تا راهش را پیدا کند.
این کتاب بر اساس واقعیت نوشته شده است و تمامی نقل قول‌ها مرجع دارد و راوی آن‌ها خانم خدیجه ثقفی است؛ بانو قدس ایران.

به کاخ مرمر که رسید، اجازه ندادند که وارد شود. گفتند که شأن اتومبیلتان کمتر از کاخ و ارزش دربار است. حاج آقا روح‌الله گفت: «بگویید روح‌الله از طرف آیت العظمی بروجردی آمده است. اگر هم با همین خودرو راه نمی‌دهید، برمی‌گردم.»

کتاب زندگی‌نامه داستانی امام خمینی‌ ره منتشر شد +عکس

موانع را برداشتند و ماشین در فضای بزرگ کاخ با درخت‌های بلند به حرکت درآمد. راننده در جایگاه مخصوص، نگه داشت و مسافر محترمش را پیاده کرد و چشم‌انتظار ماند. نماینده مرجع تقلید شیعیان جهان بود که داشت در کاخ مرمر راه می‌رفت. رفت تا به اتاق انتظار رسید. باید منتظر می‌شد. اما نشد.

یک‌راست به اتاق دیدارها رفت. نگاهی انداخت. آنجا فقط یک صندلی دید. حدس زد که احتمالا رسم بر این است که محمدرضا شاه بنشیند و مهمانش بایستد و خواسته‌اش را عرض کند. چند لحظه‌ای به فکر رفت. تصمیمش را گرفت؛ روی صندلی نشست. بعد شاه وارد شد. چشمش که به نماینده آیت الله بروجردی و صندلی‌اش افتاد، تعجب کرد. بی‌درنگ صندلی دیگری برای شاه آوردند. او هم نشست.

کتاب زندگی امام خمینی در ۱۰۴صفحه و شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و با قیمت ۲۳۰۰۰ هزار تومان توسط انتشارات روایت فتح منتشر شده است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس