کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۳۲ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۵۰۲ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۳۲ میلیون و ۲۹۲ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۳۲ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۷۹۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۵۷۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۰۸ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۲۵۲ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۴ هزار و ۱۱۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۶۰۴ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۰۶ هزار و ۵۸ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۸ هزار و ۱۴۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۷۴۵ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۴۶ هزار و ۹۴۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۵ هزار و ۵۸۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۳۰۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۹۴ هزار و ۲۴۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۷ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۲۳۳، ۷ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۴۱۵، ۷ میلیون و ۱۳ هزار و ۶۳۹، ۶ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۶۱۳ و ۵ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۷۲۸ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۸۴۰ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۲۵۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۳ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۲۴۴، ۳۲ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۳۵۱ و ۲۰ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۹۰۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس