کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۵۲۲۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۵۲۲ هزار و ۱۲۳ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸ هزار ۸۶۹ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۳۱ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۸۲۱ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۴۲۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۰۸ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۵۲۲ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۳۱ هزار و ۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۶۹۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۰۵ هزار و ۲۹۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۹ هزار و ۵۸۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۴۱۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۴۶ هزار و ۶۹۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۹ هزار و ۴۳۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۶۱۶ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۹۳ هزار و ۶۹۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه و ایران نیز به‌ترتیب با ۷ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۴۸۷، ۷ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۳۷۴، ۶ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۴۹۴، ۶ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۶۰۱ و ۵ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۸۸۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۸۴۷ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۹۴۸ هزار و ۵۱۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۳ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۱۲، ۳۲ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۳۱۹ و ۲۰ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۴۰۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس