واردات واکسن کرونا به بیش از ۶۰ میلیون دز رسید

انتشار اطلاعیه مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت مبنی بر فاقد اعتبار بودن کارت های هوشمند واکسن صادره از سوی هر نهادی غیر از وزارت بهداشت با واکنش هایی روبرو شد.

به گزارش مشرق، اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که پیرو اطلاعیه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت مبنی بر این که بعضی افراد یا سازمان‌ها در ازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می‌کنند که فاقد اعتبار است؛ مطالبی جهت تنویر افکار اعضای محترم سازمان نظام پزشکی به استحضار میرسد.

از ابتدای همه گیری کرونا، سازمان نظام  پزشکی همواره در کنار مردم و اعضای جامعه پزشکی ایستاده و  در این زمینه پیشرو بوده  است و از تلاش برای تهیه و توزیع اقلام حفاظتی برای کادر درمان و تاسیس سایت corona.ir به منظور آگاهی بخشی به مردم تا اصرار بر واردات واکسن معتبر و واکسیناسیون اعضای سازمان و کادر درمان، و نیز تاسیس سامانه عوارض سنجی و نوبت دهی واکسیناسیون دریغ نکرده است و در بسیاری از آن ها سازمان نظام پزشکی پیش‌تر از وزارت بهداشت و سایر نهادهای مرتبط فعالیت خود را آغاز کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، صدور کارت دیجیتال واکسیناسیون هم از کارهای فراموش شده ای بود که به دلیل اصرار اعضای سازمان نظام پزشکی برای همکارانی که در کنگره های بین المللی شرکت می‌کنند، توسط سازمان و برای نخستین بار صورت گرفت.

خوشبختانه برخورد مثبت با کارت مذکور در خارج ازکشور  که به سبب جایگاه برتر سازمان های نظام پزشکی در دنیا است، موجی از درخواست همکاران برای صدور کارت برای خود و خانواده هایشان را ایجاد نمود.

اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی آورده است: اطلاعیه مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از حیث تاکید بر اعتبار کارت دیجیتال صادره از سوی آن وزارتخانه متین‌ و موجه است، لکن از آن جا که به نوعی بی اعتبار نشان دادن کارت صادره از سوی سازمان مهم نظام پزشکی است، جای تأمل و تأسف دارد.

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای آن دسته از همکارانی که صدور کارت هوشمند واکسیناسیون از سوی سازمان متبوعشان اولویت دارد؛ همچنان در حال خدمت رسانی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مقدس IR ۱۶:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  10 1
  جمع کنید بساط این سازمان نظام پزشکی بی خاصیت شیاد رو ، خجالت بکشید بی شرم های زالو صفت کاسب کار .
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  7 1
  سازمان نظام پزشکی هم در این جریان کرونا امتحان خوبی پس نداد.
 • سوخته IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۲
  1 0
  به نظر من دست دوم دشمن بعد از روحانی خائن از آستین وزارت بهداشت بیرون بوده اگر چنین نیست چرا بدنبال واکسن آمریکا و انگلیس هستند خداوند رسوایشان کند و بعد نابود
 • محمدایوب IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۲
  0 0
  کدام نظام پزشکی خجالت بکشید. اسمتون را درست بذارین اتحادیه بسازوبفروش ها بیشتر دکترا دارن بسازوبفروشی میکنن بعد هرکاری متولی داره متولی بهداشت و سلامتی مردم وزارت بهداشت هست شما یک اتحادیه صنفی هستید به شما ربطی نداره عین این میمونه اتحادیه مکانیکها بیاد برای اعضایش گواهینامه صادر کند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس