رئیس جمهور

رئیس جمهور گفت: آمریکا به اشتباه فکر می‌کرد ما مستأصل می‌شویم اما ایستادگی ما جواب داده و همواره جواب خواهد داد.ما به وعده‌های دولت آمریکا اطمینان نداریم.

به گزارش مشرق، سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه به وقت محلی در سخنانی که به صورت ویدئو کنفرانس در هفتاد و ششمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد، تاکید کرد: پخش تصاویر تاریخ ساز هجوم مردم آمریکا به ساختمان کنگره و به پایین پرتاب شدن مردم افغان از هواپیمای آمریکایی، از کپیتال­ تا کابل یک پیام را به جهان مخابره کرد و آن اینکه، نظام سلطه آمریکا چه در داخل و چه در خارج بی اعتبار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه استقامت ملت ها قوی‌تر از قدرت ابرقدرت‌هاست و امروز پروژه تحمیل هویت غربی شکست خورده است، گفت: اشتباه آمریکا در چند دهه گذشته این بوده که به جای تغییر «روش زندگی» خود با جهان «روش جنگ» خود با جهان را تغییر می‌دهد.

متن کامل سخنان آیت‌الله رئیسی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی محمد و اله الطاهرین و صحبه المنتجبین

آقای رئیس

انتخاب جنابعالی را به ریاست هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تبریک می‌گویم.

خانم‌ها و آقایان

ایران سرزمین فرهنگ و تمدن است؛ سرزمین دانش و معنویت؛ سرزمین استقامت و استقلال. ملت ایران، ملتی است خداپرست و میهن دوست؛ هویت‌گرا و جهان‌نگر.

ملت ما صدها سال برابر سلطه‌طلبان از حق خود برای تعیین سرنوشت و آزادی، محافظت کرده و پیشروترین کشور در نظام سیاسی انتخابی در غرب آسیا بوده است. انقلاب اسلامی جهشی بزرگ برای تحقق آرمان‌های ملی و اسلامی ملت ایران از جمله آزادی، ‌ استقلال و مردم­سالاری دینی بود.

من به عنوان منتخب ملت بزرگ ایران مفتخرم که به نمایندگی از آنها، پیام عقلانیت، عدالت و آزادی را که سه اصل اساسی برای حیات انسان معاصرند، به جهان برسانم. این سه اصل، که وجه مشترک تمام ادیان ابراهیمی است، بدون معنویت به سرمنزل مقصود نخواهد رسید.

آزادی و عدالت، این واژه­گان مقدس و مظلوم، ‌در مقام توصیف بسیار گسترده و فراخ؛ و در مقام عمل، بسیار سخت و با ظرافت است. آزادی به معنی حق اندیشیدن، تصمیم‌گیری و عمل­کردن برای همه انسان‌ها است. صلح و امنیت پایدار در گرو اجرای عدالت است و اساساً هدف از رسالت انبیای الهی این بوده که انسان‌ها به مطالبه حق و عدالت برخیزند. دستیابی به عدالت و آزادی صرفاً از مسیر تأمین حقوق همه ملت‌ها محقق می‌شود و هرگونه نقض حقوق ملت‌ها، بیش از همه چیز صلح و امنیت جهانی را به مخاطره می‌افکند.

خانم‌ها و آقایان

در سال گذشته، دو تصویر تاریخ‌ساز شد: ۶ ژانویه که کنگره آمریکا مورد هجوم مردم آمریکا قرار گرفت، و در اگوست که مردم افغان از هواپیمای آمریکایی به پایین پرتاب شدند. از کپیتال­ تا کابل یک پیام به جهان مخابره می‌شود و آن: نظام سلطه آمریکا بی اعتبار است؛ چه در داخل چه در خارج.

آنچه امروز در منطقه دیده می‌شود بیانگر آن است که نه تنها سلطه‌گر و تفکر سلطه‌گری بلکه پروژه تحمیل هویت غربی شکست خورده است. نتیجه هژمونی‌طلبی، خونریزی و بی‌ثباتی و نهایتاً شکست و فرار است. امروز آمریکا از عراق و افغانستان خارج نمی‌شود بلکه اخراج می‌شود. با این حال، هزینه این عدم بهره‌مندی از عقلانیت را ملت‌های مظلوم از فلسطین و سوریه تا یمن و افغانستان، و از سوی دیگر مالیات‌دهندگان آمریکایی می‌پردازند.

امروز برای جهان مهم نیست که آیا "آمریکا اول" است یا اینکه "آمریکا برگشته است". اگر عقلانیت در دستورکار تصمیم‌گیران باشد باید بفهمند که استقامت ملت‌ها قوی‌تر از قدرت ابرقدرت‌هاست. اشتباه آمریکا در چند دهه گذشته این بوده بجای تغییر "روش زندگی" خود با جهان، "روش جنگ" خود با جهان را تغییر می‌دهد. راه غلط را نمی‌توان با روش متفاوت به نتیجه رساند.

تحریم روش جدید جنگ آمریکا با ملت‌هاست. تحریم علیه ملت ایران نه از زمان برنامه هسته‌ای و نه حتی انقلاب اسلامی شروع شد بلکه از سال ۱۹۵۱ یعنی زمان ملی شدن صنعت نفت آغاز گردید و منجر به کودتای نظامی علیه دولت منتخب ملت ایران شد توسط آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها. تحریم، بخصوص تحریم دارو، در دوران کرونا، جنایت علیه بشریت است.

در قرآن کریم یکی از ویژگی­های ظالمان نابودی طبیعت و نسل بشر معرفی می‌شود. جمهوری اسلامی پیشنهاد می‌کند که با معرفی دو مقوله سلامت و محیط زیست به عنوان مسائل انسانی، هرگونه تحریم یا اختلال در زنجیره تأمین آن ممنوع اعلام گردد. همچنین من به نیابت از ملت ایران و میلیون‌ها پناهنده‌ای که میهمان کشورم هستند ضمن محکوم کردن تداوم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بخصوص در اقلام بشردوستانه، خواستار ثبت این جنایت سازمان‌یافته علیه بشریت، به عنوان نماد و واقعیت حقوق بشر آمریکایی هستم.

جمهوری اسلامی ایران در عین اینکه از ابتدا اهتمام به خرید و واردات واکسن از طرف‌های معتبر بین‌المللی داشت، اما تحریم‌های دارویی مقابل ملت ایران قرار گرفت و لذا از همان ابتدا به فکر تأمین پایدار واکسن از طریق تولید داخلی قرار گرفتیم.

ایران در کنار دانش صلح‌آمیز هسته‌ای و ماهواره، قطب پزشکی آسیاست و پزشکان و دانشمندان ایرانی مثل ابوعلی سینا در تاریخ بشریت می‌درخشند. دانش مفید برای بشریت تحریم‌پذیر نیست؛ ما سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران را که رادیودارو برای بیش از یک میلیون بیمار سرطانی در کشور می‌سازد تولید کردیم؛ در زیست‌فناوری و سلول­های بنیادین، علیرغم تحریم، پیشرفت‌های خیره­کننده داشته‌ایم. امروز ما هم علیرغم تحریم‌های ضد حقوق بشری به یکی از تولیدکنندگان واکسن کرونا تبدیل شده‌ایم.

همکاری کشورها درحوزه سلامت بخصوص واکسن، کمک به روح همکاری و سیاست الهی- انسانی در روابط بین الملل است. کرونا بانگ بیدارباشی برای کل جهان است که امنیت تک تک انسان‌ها به هم وابسته است. بحران‌های جامعه بشری از جمله خشونت، فقر، بیکاری و فساد اخلاقی و اقتصادی، فروپاشی نظام خانواده، جنگ‌های منطقه‌ای، تروریسم سازمان‌یافته و بحران‌های زیست‌محیطی همگی ناشی از بی‌توجهی به اصول عقلانیت، عدالت و آزادی است.

خانم‌ها و آقایان

اندیشه راهبردی جمهوری اسلامی ایران ریشه در مکتب امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و مفهوم اسلام ناب دارد؛ اسلام عقلانیت، اسلام تدبر و تفکر، اسلام نابی که ثمره آن مقاومت همسو با منافع ملی کشورهاست. سخن گفتن از حقوق ملت‌ها بدون سخن گفتن از تکلیف دولت‌ها، ‌ حقوق انسانها را برآورده نمی‌کند. استقلال یک ملت، آزادی آن ملت‌ است. انقلاب اسلامی حامی این آزادی و مانع افراطی­گرایی است؛ و این ماهیت قدرت جمهوری اسلامی ایران است که به نفع همه مردم است.

انقلاب اسلامی ایران الهام‌بخش است؛ و قدرت برآمده از آن نیز، امنیت‌ساز است. الگوی امنیت‌سازی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر شکل­دهی به مکانیسم‌های درون منطقه‌ای با محوریت دیپلماسی، و بدون مداخله خارجی بوده است.

سیاست ما حفظ ثبات و تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه است. اگر قدرت و نقش ایران در کنار دولت و ملت‌های سوریه و عراق نبود و اگر مجاهدت شهید ابومهدی المهندس و سپهبد شهید آقای حاج قاسم سلیمانی نبود، امروز داعش همسایه مدیترانه‌ای اروپا بود. البته، داعش آخرین موج از افراط‌گرایی نخواهد بود.

تلاش جدید برای بلوک‌بندی‌های جنگ سردی یا منزوی کردن کشورهای مستقل کمکی به امنیت انسان‌ها نمی‌کند. رفتار گزینشی راه‌حل معضل تروریسم نیست. ‌ تروریسم ریشه در بحران‌های مختلف از جمله بحران هویتی و اقتصادی دارد: تهی بودن زندگی مدرن از معنا و معنویت و همچنین گسترش فقر و تبعیض و ظلم، تروریست پرورند؛ رشد فزاینده تروریسم بومی در غرب، شاهدی بر این واقعیت تلخ است. تلخ‌تر از آن، استفاده از تروریسم به عنوان ابزار سیاست خارجی است. با استانداردهای دوگانه نمی‌توان با تروریسم مقابله کرد؛ یک جا تروریسم را ساخت، مثل ساختن داعش، و جای دیگری با آن مبارزه کرد.

راه حل درگیری‌ها و نزاع‌ها در منطقه ما، بعد از توجه به خداوند متعال، فقط یک چیز است:‌ حاکم نمودن اراده ملتها بر سرنوشت خویش از طریق مراجعه به آراء‌ عمومی آنها. اما تحقق این مهم دو مقدمه اساسی دارد:‌ قطع تجاوزگری بیگانگان و توقف اشغال و همکاری صادقانه دولت‌ها برای مقابله با تروریسم.

حضور نظامی آمریکا در سوریه و عراق مهمترین مانع برای تحقق دموکراسی و اراده مردم است. آزادی در کوله‌پشتی‌های سربازان بیگانه جای نمی‌گیرد.

اگر در افغانستان، ‌حکومتی فراگیر با مشارکت موثر تمام اقوام اداره کشور را در دست نگیرد امنیت به افغانستان باز نخواهد گشت. قیم‌مآبی نیز همانند اشغالگری محکوم به شکست است.

بحران انسانی یمن بسیار نگران‌کننده است و جهان باید سکوت خود را در قبال جنایت علیه بشریت بشکند. راه‌حل؛ توقف سریع و بدون قید و شرط تجاوز، باز شدن مسیر کمک‌های انسان‌دوستانه و تسهیل گفتگوهای سازنده بین یمنی‌هاست.

رژیم اشغالگر قدس، سازمان‌دهنده بزرگترین تشکیلات تروریسم دولتی است که دستورکار آن، کشتار زنان و کودکان در غزه و کرانه باختری است. امروز محاصره همه‌جانبه، غزه را به بزرگترین زندان جهان تبدیل نموده است. طرح معامله قرن نیز مانند سایر طرح‌های تحمیلی قبلی شکست خورد. راه حل یک چیز است: مراجعه به آراء همه فلسطینی‌ها اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی در قالب برگزاری یک همه‌پرسی فراگیر. این طرح را رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال‌ها قبل اعلام کردند و امروز طرح جمهوری اسلامی به عنوان یکی از اسناد رسمی سازمان ملل ثبت شده است.

آقای رئیس

امروز همه جهان از جمله خود آمریکایی‌ها اذعان دارند که پروژه مقابله با ملت ایران که در دوره اخیر در نقض شکل و محتوای برجام جلوه‌گر شد و با سیاست فشار حداکثری و خروج خودسرانه از توافق بین‌المللی برجام دنبال شد، بطور کامل شکست خورده است. با این حال، ‌ سیاست ظلم حداکثری هنوز رها نشده است. ما چیزی بیش از حق خود نمی‌خواهیم. ما خواستار اجرای حقوق بین‌الملل هستیم. همه طرف‌ها باید به توافق هسته‌ای و قطعنامه سازمان ملل متحد در عمل پایبند بمانند. پانزده گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهدات خود را تایید کرده است. اما آمریکا به تعهد خود که لغو تحریم‌هاست عمل نکرده است، نقض عهد کرده است، از برجام خارج شده است، تحریم‌های بسیار بیشتری را بر ملت من تحمیل کرده است.

آمریکا به اشتباه فکر می‌کرد ما مستأصل می‌شویم اما ایستادگی ما جواب داده و همواره جواب خواهد داد. مقاومت هوشمند و پویای جمهوری اسلامی، برآمده از عقلانیت راهبردی است. ما به وعده‌های دولت آمریکا اطمینان نداریم.

سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران طبق فتوای رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی، حرمت تولید، ‌ساخت و انباشت سلاح اتمی است و سلاح اتمی هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران ندارد. جمهوری اسلامی ایران گفتگویی را مفید می‌داند که نتیجه آن لغو تحریم‌های ظالمانه باشد.

جمهوری اسلامی ایران در عین دفاع قاطع از تمامی حقوق و منافع ملت ایران، ‌ به دنبال همکاری و همگرایی گسترده اقتصادی و سیاسی با جهان است. من به دنبال تعامل موثر با همه کشورهای جهان بخصوص کشورهای همسایه هستم و دست آنها را به گرمی می‌فشارم.

دوران جدیدی آغاز شده است.

جمهوری اسلامی ایران آماده است که برای ایجاد جهانی بهتر نقش‌آفرینی کند؛ جهانی مملو از عقلانیت، عدالت، آزادی، اخلاق و معنویت.

از توجه همگان صمیمانه سپاسگزارم.       

والسلام علیکم و رحمه الله

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 99
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 18
 • IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
  123 6
  ما در جهان به داشتن چنین رئیس جمهور دلسوز و عالم و با دیانتی مفتخریم الحمدلله رب العالمین از این نعمت بزرگ اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای مدظله العالی اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن اعدائهم
  • محمد IR ۲۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
   29 2
   اگه تمام دنیا آقای رئیسی رو رها کنن من تا آخر از ایشون حمایت می کنم.
  • IR ۲۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
   24 2
   امیدوارم امیر عبداللهی با رسانه های مزور و بیخودی امریکا مثل س ان ان و بقیه شون مصاحبه نکنه چون تجربه نشان داده هیچ فایده و اثری نداره و انها فکر میکنند کی هستند از طرفی تا بحال هیچ خبرنگار ایرانی فرصت سوال از مسولان بلند پایه امریکا و اروپا را نداشته
  • IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
   0 10
   مشکل همینه . که برخی. از نوک دماغ شون بیشتر نمی بینند .. تخم مرغ. !!
  • US ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   0 2
   دقیقا
  • US ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   1 11
   الحمدلله
  • US ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   27 0
   یاد دوره ی اول احمدی نژاد میفتم. البته دوره اول فقط.... کاش احمدی نژاد رفیق ناباب نداشت
  • IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   25 0
   خداوند تمام کسانی را که برای این مردم متین و صبور ، تلاش می کنند را در زیر سایه خود محفوظ بدارد
  • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   24 1
   باتشکر از ایشان، بیصبرانه منتظر شروع دادگاه های وزرا و مدیران دولت تدبیر و امید هم هستیم
  • IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   3 3
   درررررررررررررررود بر رییسی عزیز عاشقتم مرد بزرگ
  • IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   0 0
   الحمدلله
 • IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
  35 77
  تخم مرغ 60 تومن شده بعد دغدغه اینو باش
  • علی IR ۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
   14 4
   برجام وباش کدخدا رو باش .التماس وباش هشت سال عمر وباش، اصلا ولش کن رو رو باش.تازه فهمیدن گرونیه رو باش.
  • IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
   15 17
   برو بابا خوش بحالت که فکرت به اندازه تخم مرغ کار میکنه خدا هم روزیت را بالاخره کم و زیاد میده تا رمق داشته باشی تو انترنت ول بچرخی ایکاش ما هم مثل تو از دنیا فقط غم شکم ...داشتیم هر چند فعلا علی برکت الله از شکم هم برامون خبر خاصی نیست
  • IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
   21 1
   این ها تخم مرغ ها و مرغ های دوره روحانیه بذار چندین ماه بگذره از خرابکاری شون بعد بیا سیاه نمایی کن!
  • IR ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
   23 10
   پولشو از اربابات مگه پیش‌پیش نگرفتی وقتی به روحانی رای میدادی و واسش تبلیغ میکردی
  • IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
   16 1
   تخم مرغ اگه ۱۷۰۰ هم حساب کنی ۶۰ تومن نمیشه کجا میخری ۶۰ تومن؟!
  • حمید IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
   14 13
   کیلو 24 تومنه حرف مفت نزن
  • IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   41 24
   نوش جان کسانی که زمان رای دادن به کلید دار دولت تزویر و تحقیر، فقط فکر کنسرت و قر کمر بودن!
  • IR ۰۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   17 1
   درک اینکه "هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد" شعور بالایی لازم داره؟ نگران نباش خدا رزاقه تخم مرغ تو هم میرسه شیکمو!
  • حکیم IR ۰۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   13 1
   میزان اوج خردورزی هر کس در کلماتش موج می زند... ظرفیتت در حد شکم می باشد.
  • محمد IR ۰۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   18 2
   تخم مرغ، 10 تومان هم بشه تو از این سید، خوشت نمیاد. مشکل تو چیز دیگه ای هست
  • IR ۰۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   11 2
   تخم مرغ رو ولش، چند لیتر آب ریختی اونجا که میسوخت که مجبور شدی نصف شب بیای اینجا یه چیزی بنویسی؟؟ خخخخخخخخ
  • حجت MD ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   12 15
   تخم مرغ 17/5 دروغ نگویید
  • حجت MD ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   9 25
   دروغگو
  • IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   5 9
   سر کوچه ما 20 تومنه دروغ نگو به حمد الهی از وقتی دولت انقلابی اومده هم قیمتا نزولی شده و هم بورس کاملا متحول شده
 • IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
  4 54
  اینجوری قبول نیست باید میرفتی
  • IR ۰۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   12 1
   آدم حسابی ها نرفتن، جناب رئیسی، جناب پوتین و جناب شی!! اونای دیگه قبول نیستن!! البته میدونم ناراحتی ولی خوب حسن رفت پاشو.......... خخخخخ
  • IR ۰۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   14 2
   مثل روحاني بيكار نيست هر سال شال و كلاه كنه بره ، مشكلات مملكت اولويته
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   3 1
   شاه بخشید شاه قلی نبخشید ؟ اونا قبول کردن تو قبول نمیکنی ؟!
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
  13 0
  خداوند متعال حفظتون کنه از آفات و شیاطین جنی و انسی و از شر نفس ان شاالله
 • سید حسنی IR ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
  49 30
  آفرین بر تو سید
 • کیایی IR ۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
  13 41
  درود بر سید مظلومان احسنت به شعورت
 • US ۰۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  24 0
  سنجیده، متین، منطقی‌، قاطع. نه کلید مشکلات را در غرب دید، نه هاله نور و .....
 • DE ۰۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  2 17
  آمریکا شاید مستحق خیلی سرزنش ها باشد اما اینکه یک افغان مستاصل رفته خودش را به بال هواپیما آویزان کرده و به پائین پرتاب شده چه ربطی به آمریکا دارد ؟؟ ربطش به طالبان می رسد
  • IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   3 0
   البته بلا نسبت اکثریت مردم انجا.. افغانِ غربگرای همکار اشغالگرِ منظور است
 • محمد IR ۰۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  4 0
  سلام یک پیشنهاد( ایران جزیره هنگام را مرکز جامع بین المللی عدل جهانی قرار دهد.) با توجه به این که تمدن اسلامی (اسلام ناب محمدی)بزرگترین ظلم ستیز وعدالت طلبی جهان را برعهده گرفته است .چرا که ایران سرزمین فرهنگ و تمدن است؛ سرزمین دانش و معنویت؛ سرزمین استقامت و استقلال. ملت ایران، ملتی است خداپرست و میهن دوست؛ هویت‌گرا و جهان‌نگر. وعدالت طلب. وتفاوتی بین هیچ سیاه وسفید وسرخی نمی گذارد. چراکه انقلاب اسلامی جهشی بزرگ برای تحقق آرمان‌های ملی و اسلامی ملت های جهان از جمله آزادی، ‌ استقلال و مردم­سالاری .شایسته سالاری دینی است . وچون پیام عقلانیت، عدالت و آزادی را که سه اصل اساسی برای حیات انسان معاصرمی داند، ودلیل مهم تراستقامت ملت‌ها قوی‌تر از قدرت ابرقدرت‌هاست. واز آنجا که اندیشه راهبردی جمهوری اسلامی ایران ریشه در مکتب امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و مفهوم اسلام ناب دارد؛ اسلام عقلانیت، اسلام تدبر و تفکر، اسلام نابی که ثمره آن مقاومت همسو با منافع ملی کشورهاست. وسخن گفتن از حقوق ملت‌ها بدون سخن گفتن از تکلیف دولت‌ها، ‌ حقوق انسانها را برآورده نمی‌کند. استقلال ملل، آزادی آن هاست. انقلاب اسلامی حامی این آزادی و مانع افراطی­گرایی است؛ و این ماهیت قدرت جمهوری اسلامی ایران است که به نفع همه مردم جهان است.پس پیشنهادمی گردد من بعد سارمان بین المللی جهانی ظلم کنار گذاشته شود ودیگر کسی آمریکا را محل بین الملل نداند وآنجا برای شیاطین ثبت شده بداند وسازمانی در یکی از جزایر (هنگام) توسط ایران به جهان پیشنهاد گردد تا فضای عدالت برای ظهور ولی عصر عج مهیا گردد. انشاء الله محمد دلگرم
 • IR ۰۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  12 48
  روح منی رئیسی ... بت شکنی رئیسی... شیر مادر حلالت... الان تمام موحدین عالم ، اعم از مسیحیان و مسلمانان و ... دارند این برهان قوی رو نظاره می کنند... مستکبرین عالم ، هیچ جوابی نخواهند داشت و افکار عمومی علیه آنان است.
  • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   37 0
   روانی هستی شما
 • IR ۰۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  12 22
  افرین ، مرحبا ،کاملا دقیق.
 • IR ۰۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  14 4
  احسنت ، خداییش افتخار میکنم که به ایشون رأی دادم، واقعأ که حق مطلبو ادا کردن و دقيقأ انگشت گذاشتن روی مسائل مهم جهانی که بقیه جرأت مطرح کردنشو ندارن. البته در جریان این کار دود بنفش هم از این دار و دستهٔ غربگدایان و اصلاحاتچیان بلند کردن، خدا حفظشون کنه!!!!!!!
 • IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  13 9
  همین سیاست درسته
 • IR ۰۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  13 5
  عالی
 • علی IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  2 1
  کار به عمل براید به سخنرانی نیست
 • US ۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  8 41
  آفرین به رییسی
 • US ۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  2 1
  سانسورچی حقیر
  • مبین IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   0 22
   اگر منظورت مشرق که مشرق نه سانسورچی نه حقیر اتفاقا خیلی هم عزیزه.
 • US ۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  5 1
  .ما به وعده‌های دولت آمریکا اطمینان نداریم.
 • US ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  4 1
  نظام سلطه آمریکا چه در داخل و چه در خارج بی اعتبار است
 • US ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  9 27
  مرگ بر آمریکا
 • US ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 0
  مرگ بر انگلیس
 • US ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  10 26
  ننگ بر نوکران آمریکا
 • US ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  5 0
  استقامت ملت ها قوی‌تر از قدرت ابرقدرت‌هاست
 • US ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  10 0
  پروژه تحمیل هویت غربی شکست خورده است
 • US ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 0
  اشتباه آمریکا در چند دهه گذشته این بوده که به جای تغییر «روش زندگی» خود با جهان «روش جنگ» خود با جهان را تغییر می‌دهد.
 • US ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  6 21
  رییسی با اخلاق
 • US ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  6 2
  الحمدلله از داشتن چنین رییس جمهوری
 • US ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 2
  ایران سرزمین فرهنگ و تمدن است؛ سرزمین دانش و معنویت؛ سرزمین استقامت و استقلال. ملت ایران، ملتی است خداپرست و میهن دوست؛ هویت‌گرا و جهان‌نگر.
 • US ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  8 0
  ملت ما صدها سال برابر سلطه‌طلبان از حق خود برای تعیین سرنوشت و آزادی، محافظت کرده
 • US ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  5 0
  ملت ما صدها سال برابر سلطه‌طلبان از حق خود برای تعیین سرنوشت و آزادی، محافظت کرده
 • US ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  3 0
  انقلاب اسلامی جهشی بزرگ برای تحقق آرمان‌های ملی و اسلامی ملت ایران از جمله آزادی، ‌ استقلال و مردم­سالاری دینی بود
 • US ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  4 0
  انقلاب اسلامی جهشی بزرگ برای تحقق آرمان‌های ملی و اسلامی ملت ایران از جمله آزادی، ‌ استقلال و مردم­سالاری دینی بود
 • US ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  5 1
  عالی
 • US ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  4 1
  خوشم اومد
 • US ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  0 0
  سانسورچی
 • US ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  8 6
  الان دیگه با آمدن رییسی آرامش دارم
 • US ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  3 0
  بایدبه آمریکا گفت خجالت نمی کشی؟
 • US ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  8 13
  مثل رییسی وطن دوست باشیم
 • US ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  6 0
  قدرت آمریکا تموم شده. این آمریکا دیگه مثل قبل نیست.
 • US ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  4 0
  آمریکا دیگه ابرقدرت نیست
 • US ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  4 5
  درود بر رییسی
 • US ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  5 1
  عالیییییییییی و دقیق و کامل
 • US ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  1 2
  سانسورچی از داشتن این شغل خجالت نمی کشی؟
  • متین IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   1 0
   منظورت چه کسی واضحتر میگفتی.؟!
  • US ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
   0 0
   مشرق خاک بر سر
 • US ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  5 13
  انقلاب اسلامی ایران الهام‌بخش است؛ و قدرت برآمده از آن نیز، امنیت‌ساز است.
 • US ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  1 0
  سخن گفتن از حقوق ملت‌ها بدون سخن گفتن از تکلیف دولت‌ها، ‌ حقوق انسانها را برآورده نمی‌کند. استقلال یک ملت، آزادی آن ملت‌ است. انقلاب اسلامی حامی این آزادی و مانع افراطی­گرایی است؛ و این ماهیت قدرت جمهوری اسلامی ایران است که به نفع همه مردم است
 • US ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  3 0
  همکاری کشورها درحوزه سلامت بخصوص واکسن، کمک به روح همکاری و سیاست الهی- انسانی در روابط بین الملل است
 • US ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  3 0
  ما سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران را که رادیودارو برای بیش از یک میلیون بیمار سرطانی در کشور می‌سازد تولید کردیم؛ در زیست‌فناوری و سلول­های بنیادین، علیرغم تحریم، پیشرفت‌های خیره­کننده داشته‌ایم. امروز ما هم علیرغم تحریم‌های ضد حقوق بشری به یکی از تولیدکنندگان واکسن کرونا تبدیل شده‌ایم.
 • US ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  2 0
  ایران در کنار دانش صلح‌آمیز هسته‌ای و ماهواره، قطب پزشکی آسیاست و پزشکان و دانشمندان ایرانی مثل ابوعلی سینا در تاریخ بشریت می‌درخشند. دانش مفید برای بشریت تحریم‌پذیر نیست؛
 • US ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  1 6
  جمهوری اسلامی ایران در عین اینکه از ابتدا اهتمام به خرید و واردات واکسن از طرف‌های معتبر بین‌المللی داشت، اما تحریم‌های دارویی مقابل ملت ایران قرار گرفت و لذا از همان ابتدا به فکر تأمین پایدار واکسن از طریق تولید داخلی قرار گرفتیم.
 • US ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  6 7
  درود بر خادم ملت
 • US ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  2 0
  جمهوری اسلامی پیشنهاد می‌کند که با معرفی دو مقوله سلامت و محیط زیست به عنوان مسائل انسانی، هرگونه تحریم یا اختلال در زنجیره تأمین آن ممنوع اعلام گردد.
 • US ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  3 0
  تحریم روش جدید جنگ آمریکا با ملت‌هاست. تحریم علیه ملت ایران نه از زمان برنامه هسته‌ای و نه حتی انقلاب اسلامی شروع شد بلکه از سال ۱۹۵۱ یعنی زمان ملی شدن صنعت نفت آغاز گردید و منجر به کودتای نظامی علیه دولت منتخب ملت ایران شد توسط آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها. تحریم، بخصوص تحریم دارو، در دوران کرونا، جنایت علیه بشریت است
 • US ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  2 1
  نه تنها سلطه‌گر و تفکر سلطه‌گری بلکه پروژه تحمیل هویت غربی شکست خورده است
 • US ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  3 9
  بسیار متین و عالی
 • US ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  5 18
  عالی
 • US ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  2 16
  با حرفهای رییسی احساس عزت و غرور دارم
 • US ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  4 25
  عزت ایرانی رییسی
 • US ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  4 25
  خدا حفظت کنه برامون رییسی
 • مریم IR ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 17
  برا سلامتیش صلوات
 • مرید رهبری IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  10 2
  همینکه مثل حسن روحانی نگفت عالجنابان خودش خیلی برای آدم کیف داشت
 • احسان معتمدی IR ۰۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  6 1
  این سخنان حضرت امام است افرین بر اقای رییسی .
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 15
  وقتی رئیس جمهور شدی، دلم آروم شد از سرنوشت کشور انشااله که موفق باشی
 • NZ ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  13 26
  در پناه حضرت حق باشی. احسنت به سخنرانی غرور آفرين حضرتعالی خصوصا در جاييکه مجاهدت شهيد سليمانی را مطرح فرمودين.
  • IR ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   0 1
   هر کس باشی ، برای آقای رئیسی ؟؟؟؟؟؟
  • IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   0 14
   احسنت. دقیقا.
  • متین IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   1 7
   آفرین به شما که انقدر خوب گفتی. عزت زیاد یاعلی.
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  0 28
  انها حاج قاسم وابو مهدی را بهتر از ما از روبرو میدیدند وبهتر میشناسند مردم باید تلاش کنند تا خدمتگذاران را از وطن فروشان بشناسند وفریب نخورند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس