هلاکت قاتلان سردار سلیمانی

یکی از مسئولان ارشد محور مقاومت فاش کرد که دوتن از مقامات نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی که در ترور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس ایران و ابومهدی المهندس معاون حشد شعبی عراق نقش داشتند به هلاک رسیدند.

سرویس جهان مشرق - پایگاه خبری تحلیلی کریدل (The Cradle) که به مسائل منطقه غرب آسیا می‌پردازد در گزارشی اختصاصی افشا کرد: یک مقام امنیتی ارشد محور مقاومت می‌گوید سرهنگ جیمز ویلیس آمریکایی و سرهنگ شارون اسمان از اسرائیل به دلیل مشارکت در ترور [سردار] سلیمانی و المهندس در اربیل کشته شده‌اند.


مخاطبان گرامی، آنچه در ادامه می‌خوانید صرفاً ترجمه گزیده گزارش‌ها و مقالات مذکور است و محتوا و ادعاهای مطرح‌شده در این گزارش صرفاً جهت تحلیل و بررسی رویکردها و دیدگاه‌های اندیشکده‌های غربی منتشر شده است و هرگونه ادعا و القائات احتمالی این مقالات هرگز مورد تأیید مشرق نیست.


دکترین جدید «چشم در برابر چشم» محور مقاومت ایران: ‌به هلاکت رسیدن عاملان ترور سردار سلیمانی

دروغ‌گویی پنتاگون برای سرپوش گذاشتن بر حقایق

بنابر گفته این منبع امنیتی «عملیاتی در اربیل به کشته شدن دو فرمانده عالیرتبه آمریکایی و اسرائیلی انجامید: سرهنگ دوم جیمز ویلیس ۵۵ ساله اهل البوکرک و از واحد «اسب سرخ» یکی از فرماندهان آمریکایی است که طی عملیاتی در اربیل کشته شد، هرچند پنتاگون در گزارش خود گفته که او در جریان یک سانحه غیررزمی در پایگاه العدید قطر جانش را از دست داده است. این فرد در ترور [سردار] سلیمانی و ابومهدی دست داشت. همچنین، سرهنگ (اسرائیلی) شارون اسمان از تیپ ناحال که گفته شده در اثر نارسایی قلبی از دنیا رفته است، یکی دیگر از افراد کشته شده در اربیل است.»

این نخستین بار است که یکی از مسئولان محور مقاومت مسئولیت اقدامات تلافی‌جویانه ضد قاتلان سرداران ایرانی و عراقی را بر عهده می‌گیرد. روز ۲۷ ژوئیه، یک روز پس از مرگ سرهنگ ویلیس، وزارت دفاع آمریکا طی بیانیه کوتاهی اظهار داشت که او در جریان یک سانحه غیررزمی در پایگاه العدید جانش را از دست داده است. بیانیه مزبور جزئیات بیشتری را در بر نمی‌گرفت و فقط در آن گفته شده بود که «حادثه در دست بررسی است.»

دکترین جدید «چشم در برابر چشم» محور مقاومت ایران: ‌به هلاکت رسیدن عاملان ترور سردار سلیمانی

عدم همخوانی ادعاهای آمریکا در خصوص مأموریت ویلیس

این پایگاه خبری تحلیلی افزود: روزنامه نظامی «استارز و استریپ» ویلیس را «فرمانده اسکادران دویست و دهم اسب سرخ» معرفی کرده است. این واحد ۱۳۰ نفره «خدمات مهندسی عمران به همراه قابلیت‌های واکنش سریع در راستای انجام عملیات در محیط‌های دوردست و بسیار تهدیدآمیز ارائه می‌دهد» ــ توصیفی که با محیط قطر همخوانی ندارد.

سرهنگ شارون اسمان از ارتش اسرائیل که طبق گفته رسانه‌های اسرائیلی صرفاً چند روز قبل‌تر فرماندهی تیپ پیاده ناحال را بر عهده گرفته بود، بنابر ادعاها ظاهراً روز ۱ جولای حین تمرین دویدن زمین خورده و جانش را از دست داده است. اسمان از کسانی بود که در هر دوی غزه و لبنان جنگیده بود. ارتش اسرائیل گفته که حادثه در دست بررسی است.

دکترین جدید «چشم در برابر چشم» محور مقاومت ایران: ‌به هلاکت رسیدن عاملان ترور سردار سلیمانی

به هلاکت رسیدن تروریست‌ها در دو حمله جداگانه در موصل

در ادامه این گزارش آمده است: منبع امنیتی پایگاه کریدل می‌گوید ویلیس و اسمان هر دو در اربیل عراق در جریان عملیات علیه افراد دخیل در ترور [سردار] سلیمانی و المهندس کشته شده‌اند. دست‌کم دو حمله جداگانه از طرف عوامل ناشناس ضد اهدافی در موصل طی سال جاری گزارش شده‌اند.

نخستین حمله در اواسط ماه آوریل در پی حمله خرابکارانه اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای نطنز، چند حمله متقابل ضد شناورهای یکدیگر در آب‌های منطقه‌ای، و ترور محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران به دست اسرائیل در ماه نوامبر صورت گرفت. دولت اقلیم کردستان که به سمت آمریکا گرایش دارد، اخبار حمله را تکذیب کرد.

گردان ویلیس در فصل بهار وارد منطقه شد. منبع محور مقاومت درباره زمان‌بندی حمله‌ای که به کشته شدن ویلیس و اسمان انجامید، توضیحی نداد.

دکترین جدید «چشم در برابر چشم» محور مقاومت ایران: ‌به هلاکت رسیدن عاملان ترور سردار سلیمانی

ایران در خصوص مقابله با رژیم صهیونیستی معادله را تغییر داده است

مقام امنیتی مزبور همچنین از موضع قاطع جدید ایران در پاسخ به حملات ادامه‌دار اسرائیل سخن گفت. او در این باره اظهار داشت: «ایران در خصوص مقابله با رژیم (اسرائیل)، معادله را تغییر داده است.»

او با اشاره به یک سری از حملات اسرائیل علیه شناورهای ایرانی بیان داشت: «از حالا به بعد، پس از هر اقدام رژیم (اسرائیل) ضد منافع ایران، یک کشتی مورد حمله قرار خواهد گرفت.»

در ادامه به درسی در خصوص «تناسب‌پذیری» نظامی اشاره شد: «رژیم اسرائیل مدعی شده که تاکنون ۱۲ کشتی ایرانی را هدف قرار داده است، حال آنکه ایران به حداکثر پنج کشتی حمله کرده است. بنابراین، در خصوص هفت کشتی ایرانی دیگر باید کاری صورت داد. اگر هرگونه حمله ضد مواضع ایران صورت گیرد، ایران کشتی‌های رژیم (اسرائیل) را در پاسخ هدف خواهد گرفت.»

مقام مزبور هشدار داد: «رژیم (اسرائیل) بیش از ۸۰ درصد تجارت خود را از راه دریا انجام می‌دهد و این فعالیت‌ها ناگزیر از طریق مناطق تحت کنترل ایران صورت می‌گیرند ــ معنایش آن است که در معرض آتش ایران قرار دارند.»

اوایل ماه گذشته، آمریکا، انگلیس، و اسرائیل تهدید کردند که دست به تلافی‌جویی ضد ایران خواهند زد. آنها مدعی شدند که ایران دست به حملات پهپادی ضد نفتکش «مرسر استریت» در نزدیکی سواحل عمان زده است. ایران هرگونه نقش داشتن در حمله مزبور را قویاً تکذیب کرد. به گزارش آسوشیتدپرس، این سه کشور «هنوز هیچگونه شواهد فیزیکی در خصوص حمله یا اطلاعاتی در خصوص چرایی مقصر دانستن تهران ارائه نکرده‌اند.»

دکترین جدید «چشم در برابر چشم» محور مقاومت ایران: ‌به هلاکت رسیدن عاملان ترور سردار سلیمانی

قواعد درگیری محور مقاومت تغییر کرده است

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: این قواعد جسورانه درگیری که توسط محور مقاومت اتخاذ شده‌اند، ممکن است از مرزهای منطقه فراتر بروند.

این مفهوم که کشورهای متوسط و ائتلاف‌های شبه‌نظامی آنها آماده‌اند با کشورهای به لحاظ نظامی کاملاً مجهز در دنیا مقابله کنند و نسبت خسارت ۱:۱ را تحمیل کنند و «در قالب تلافی‌جویی» که ذیل قوانین جنگی و حقوق بین‌المللی ماهیت قانونی دارد اقدام کنند، نشان دهنده یک تکاپوی جدید است.

دکترین جدید چشم در برابر چشم محور مقاومت

در پایان این گزارش آمده است: دکترین جدید «چشم در برابر چشم» محور مقاومت بطور بالقوه می‌تواند در برابر مانورپذیری آمریکا و متحدانش در غرب آسیا بازدارندگی ایجاد کند و آن را محدود سازد.

روزنامه نیویورک تایمز به تازگی در گزارش تحقیقی خود شرح داد که چگونه محسن فخری‌زاده دانشمند ایرانی توسط موساد و با استفاده از یک مسلسل مجهز به هوش مصنوعی که از اسرائیل هدایت می‌شد، ترور گردید. با این حال سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز یکشنبه روایت نیویورک از رویدادها را رد کرد و گفت که دستگاه اطلاعاتی ایران همه جزئیات حادثه از جمله اطلاعات مربوط به عوامل دخیل را در اختیار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 37
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 27
 • IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  133 2
  الحمدلله رب العامین. خبر مرگ ترامپ ایشالا.
  • امیرو IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   59 3
   ان شاءالله همان که گفتی. بزودی چشن تکه تکه شدن ترامپ نجس هم گرفته میشود.
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  86 3
  منتظر به درک واصل شدن مایک پمپئو ، ترامپ ، میلر و هاسپل هستیم
  • IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   16 0
   قطعات مسلسل مجهز به هوش مصنوعی یک تنی را باید دید از طریق کدام سفارت خانه وارد شده؟ سفارت انگلیس جنایتکار باید تحت نظر گرفته شود
 • CA ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  32 5
  بابا بیخودی با این مقاله های بی ارزش سعی نکنید بگید انتقام گرفتیم تموم شد رفت، ما انتقام واقعی رو باید ببینیم
  • فهرجی IR ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   21 3
   چشم‌ها را باید شست جور دیگر باید دید! قواعد بازی عوض شده ولی بازی عوض نشده! با همین فرمون برید جلو! عالیه دارید می‌زنید. دم بچه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درد نکنه. ماشاءالله به شرف و غیرتتون
  • US ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   20 42
   دوست عزیز انتقام تازه شروع شده! با کشتن دو تا فرمانده یگان کار تموم نمیشه که!
  • IR ۰۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   2 30
   خون بهای حاج قاسم و دوستانش و شهید مهندس و یارانش کمتر از نابودی صهیونیسم نخواهد بود. این حرکت ها به فرض صحت فقط پیش گفتار از کتاب انتقام سخت است.
  • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   79 3
   شما حزب اللهی ها همیشه سراغ موضوعات و مسائل بیخود و وقت تلف کردنی می روید، می خواهید مملکت رو بدبخت کنید؟ بگویید.با انتقام چرتتون ، دوباره باز قضیه هواپیما و کرونا رو تکرار می کنید . خون مردم رو کردید تو شیشه
 • KIAN71 IR ۱۶:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  32 0
  اگر واقعا دکترین چشم دربرابر چشم بود! دسته‌کم باید بهمان میزان که رژیم منحوس صهیونیستی به ایران ضربه می‌زند بهمان اندازه(بلکه‌بیشتر) به آنها ضربه میزدیم. نه انتقامی در شأن و اندازه سردارمون از موش‌های صهیونیست گرفتیم، نه انتقامی از خون به ناحق ریخته شده دانشمند‌امون. 3 تا میزنن، یکی میزنیم، اونهم نه یکی که به 3تا بی‌ارزه. ای کاش واقعا چشم دربرابر چشم بود.
  • ناصر IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   10 4
   ما انتقام فخری زاده رو بنابه گفته ها در هتلی توسط یک جوان مصری گرفتیم استاد مهربان و آنها میدونن که کی رو زدیم
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  42 3
  ما منتظر هلاکت ترامپ هستیم.
 • ابوالفضل IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  8 15
  خوراک داخلی داره
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  42 94
  هنوز به اندازه بند کفش سردار هم نیست
 • امید IR ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  18 0
  باید از کلیه عوامل و عناصر ترویست آمریکایی ، انگلیسی و اسرائیلی انتقام بگیریم
 • ناشناس IR ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  16 0
  ماشاالله همین طور ادامه بدید تا به سر فتنه اصلی ترامپ ونتانیاهو حمله کنیم وبه درک واصل شان کنیم
 • US ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  0 6
  خبر چه واقعي و چه فيك ابزاري هستن در دست قدرتمندان تا بوسيله خبر نحوه ي مصرف عمر افراد جامعه رو در دست خودشون بگيرن براي اينكه افراد جامعه در تله خبرها نيفتن راهكار چيست ؟ جواب اين است كه چون هر فرد از جامعه يكبار بيشتر زندگي نمي كند بايد از صاحبان قدرت حق مادي و معنوي خود رو بخواهد قبل از درگيرشدن به هر خبري يعني افراد جامعه از صاحبان قدرت سهم نقد خود را از كشوري كه در ان زندگي مي كنند بگيرند و به صاحبان قدرت بگويند تا سهم نقد از كشوري كه در ان در حال زندگي هستيم به ما ندهيد ما به هيچكدام از خبرهاي درست و غلط شما گوش نمي دهيم اگر قدرتمندان نقدا حق و حقوق افراد جامعه رو ندادن افراد جامعه براي گرفتن حقشون بصورت نقد يك راهكار ساده دارد و ان اين است : كل جامعه يك هفته كار نكنند
  • نادر IR ۰۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   0 0
   احسنت به شما با توضیحات مفصلتان البته اول یکهفته کار نمیکنیم بعدا با خیلی از سران سیستم کارها داریم چه کارهایی***
 • NL ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 51
  چه فایده مهم حفاظت از نخبگانه..سلیمانی یکدونه بود
 • US ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  6 27
  هنوز برنامه انتقام تموم نشد.
 • مهرداد IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  6 22
  کدوم چشمی ارزش سردار رو داره
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  10 0
  غیر از مرگ ترامپ،پامپئو،پنس و مکنزی هیچ کدام از این اقدامات پاسخ محسوب نمی شود. وسلام
 • IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  12 0
  من این 2 فرد رو نمشناسم چ سمتی داشتن اما برام مرگ اپراتورهای پهپاد MQ9! , و مایک پمپئو و ژنرال میلی خیلی مهمه- و کثیف ترین رئیس جمهور تاریخ امریکا یعنی ترامپ
 • مسلم IR ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 0
  دلمون زمانی خنک میشه که ترامپ افقی بشه
 • شسم IR ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 0
  بابا جون، اين موش ها چه ارزشى دارند ؟! و حتى جونورى مثل ترامپ ! البته دست گرمى خوبى بود دست رزمندگان مقاومت درد نكنه اما به اعتقاد من بايد طراحان اصلى اين جنايت از جمله پمپئو ، نتانياهو و داماد صهيونيست ترامپ را هدف قرار داد. به خدا داغ سليمانى هنوز هم سنگينى ميكنه.
 • IR ۲۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 0
  برادر من چرا الکی جو میدین>>؟؟ اونا محبوب ترین فرد ایرانی رو ترور کردن. ما سرهنگ دوی ارتش اونارو زدیم کجاش چشم دربرابر چشم هستش؟؟ چرا خودمونو گول میزنیم؟؟ باید ترامپ و پمپئو کشته بشن تا چشم در برابر چشم بشه.
 • IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 0
  *یکی از طراحان اصلی پمپئو هستش مجری نظامیانی که میشناسیم. اما کشتن خوک کثیف پمپو واقعا کمی ارم میکنه قلب داغدار دها میلیونها داعدار ایرانی و مسلمان رو. چیزی که با موشک باران اربیل و الاسد برای بنده حقیر هرگز رخ نداد
  • IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   1 1
   اینا از ترس به هلاکت رسیدن شدیدا دارن محافظت میشن
 • mojtaba SE ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  6 0
  اینها انقدر بما بدهکار هستند که باید دکترین ما چشم در مقابل نابودی تا پس گرفتن سرزمینهامون باشه..پاینده ابر قدرت ایران
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  5 20
  درود خدا بر شیر مردان جبهه مقاومت خبر خوبی بود اندکی آرامش گرفتم انشاالله انتقام خون پاک شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی مهندس و همه شهدای مقاومت را یک ب یک خواهیم گرفت هیچ نقطه ای از منطقه و جهان نیاید جای امنی برای تروریست های آمریکایی و جهودهای اسرائیلی باشد پاینده ایران جانم فدای ایران
 • IR ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  5 14
  چشم در برابر چشم.بزرگترین فرمانده نظامی دنیای اسلام رو به شهادت رسوندند اگر همه غرب صهیونی به آتش کشیده بشه گرد خاک پای او هم نمیشه.
 • IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  4 0
  چشم در برابر چشم تنها زبانی که جهودهای اشغالگر قدس میهمانان نا خوانده منطقه به خوبی درک خواهند کرد تنها زبانی که تروریست های غربی هم متوجه می‌شوند .. ایکاش خیلی پیش تر از این چنین روشی را اتخاذ کرده بودیم .. دولت ضعیف روحانی باعث زیان ای آن و ایرانیان شد ..
 • IR ۰۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  4 0
  اگر دولت بی تدبیر و ناامید روحانی نبود بجای زدن عین الاسد به ناوگان آمریکا حمله می کردیم یا ناوها را غرق می کردیم یا به تصرف در می آوردیم.
 • IR ۰۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  3 0
  ۱۷۶ نفر بدون محاکمه و انتقام و استعفا و معذرت خواهی لعنت خدا بر ظالمان
 • العبد IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  3 0
  بیصبرانه منتظر شنیدن خبر قتل سگ کله زرد و اون پمپئو نجس هستیم
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  2 0
  اون صهیونیستها که تکلیفشان مشخص است. یا خودشان میپرن تو دریا یا خودمان همشون رو میریزیم تو دریا. اما اون یانکی هایی که مثل این بابا از نگاهشون شرارت میریزه و یکهو کارهایی میکنند که ما خوشمان نمیاد همین نتیجه را خواهند دید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس