کد خبر 1274820
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۴۲۳۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۴۲۳ هزار و ۸۷۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا ممبتلا شده و همچنین ۶ هزار و ۲۴۲ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۲۹ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۲۴۶ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۶۳۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۰۶ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۶۰۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۸۶ هزار و ۷۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۶۲۸ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۹۴ هزار و ۶۱۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۴ هزار و ۹۲۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۳۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۴۵ هزار و ۴۱۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۷ هزار و ۸۸۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۶۶۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۹۱ هزار و ۳۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه و ایران نیز به‌ترتیب با ۷ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۴۴۸، ۷ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۶۷۲، ۶ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۸۴۸، ۶ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۹۴۷ و ۵ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۲۳۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۳۹۴ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۲۴۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌ترتیب با ۳۲ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۵۷۴، ۳۲ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۹۸۲ و ۲۰ میلیون و ۲۸۰ هزار و ۲۹۴ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس