کرونا در جهان/ فوت ۸۵۴۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۵۶۹ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸۵۴۰ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۲۸ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۷۷۹ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۲۱۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۰۵ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۲۶۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۴ هزار و ۵۵۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۲ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۸۰۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۹۱ هزار و ۵۶۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۱ هزار و ۱۲۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۱۶۳ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۴۴ هزار و ۸۶۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۲ هزار و ۷۸۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۳۲۵ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۹۰ هزار و ۵۴۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه و ایران نیز به‌ترتیب با ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۷۳۹، ۷ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۷۵۴، ۶ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۵۱۹، ۶ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۸۶۱ و ۵ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۸۶۰ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۶۱۰ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۲۵۱ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌ترتیب با ۳۲ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۱۶۷، ۳۲ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۲۲۶ و ۲۰ میلیون و ۲۸۰ هزار و ۲۹۴ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس