بازگشایی مدارس

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: با تمام وجود آماده بازگشایی مدارس هستیم و با اتحاد، همدلی و همصدایی همه از جمله خانواده‌ها سال تحصیلی را آغاز می‌کنیم.

به گزارش مشرق، علیرضا کاظمی، روز پنجشنبه در آئین آغاز انتخابات انجمن اولیا و مربیان در دبیرستان دخترانه شایسته تهران، افزود: امسال نیز مانند دیگر سال‌ها، سال تحصیلی تقارن با هفته دفاع مقدس دارد که امیدواریم با استفاده از این ظرفیت‌ها و دستاوردهای خوب، برای آغاز سال تحصیلی تلاش کنیم.

وی ادامه داد: حضور امروز ما در این مراسم و یک هفته مانده به سال تحصیلی که تقریباً بی سابقه است پیام بسیار مهمی را به جامعه می‌دهد که آموزش و پرورش دو آمادگی دارد که یک آمادگی آغاز باشکوه سال تحصیلی با کمک همه همکاران، عوامل اجرایی و اولیا و مربیان و پیام دوم آماده سازی فضاهای تعلیم و تربیت برای بازگشایی مدارس و حضور تدریجی در این فضا است.

کاظمی افزود: چون غیبت دانش‌آموزان فضای غمبار و غمگینی را در سطح جامعه ایجاد کرده است باید تلاش کنیم در محیطی امن و سالم زمینه حضور دانش‌آموزان را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی روح نشاط و شادی را از جامعه گرفته است، گفت: برای ایجاد نشاط و شادی در جامعه نیاز به همدلی و همکاری همه داریم، اما آنچه که در بازگشایی مدارس مهم است تأمین سلامت و امنیت دانش‌آموزان است و این مهمترین دغدغه ماست.

کاظمی تصریح کرد؛ با تمام وجود آماده بازگشایی مدارس هستیم و با اتحاد و همدلی و هم صدایی سال تحصیلی را آغاز خواهیم کرد.

کاظمی در ادامه نقش اولیا و مربیان در شکل‌گیری تربیت دانش آموزان و نظام تعلیم و تربیت بسیار مؤثر دانست و یادآور شد: معتقدیم که نهاد خانواده اساسی‌ترین نقش را در تعلیم و تربیت دارد و زمانی به نتیجه می رسیم که همه نهادها با هم همدل باشند البته مهم‌ترین بستر شکل گیری نقش در خانواده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: کمک اولیا و مربیان می‌تواند در تعلیم و تربیت بسیار تأثیر گذار باشد. اگر نقش اولیا و مربیان به نقش تشریفاتی و شعاری تبدیل شود به عنوان نقطه آسیب ما در مدرسه است باید این نقش‌ها در فضای آموزشگاه‌ها به خوبی تبیین شود.

وی تصریح کرد: در زیست بوم جدید نقش اولیا تغییر کرده است پدران و مادران به سمت معلم یاری هم حرکت کردند و در بسیاری از خانواده‌ها معلم یار مدارس بوده و حتی نقش معلم و مکمل را هم ایفا کردند و این از فرصت‌های ارزشمندی بود که کرونا در اختیار نظام و جامعه قرار داد و خانواده‌ها به اهمیت و سختی کار معلمان پی بردند البته توانمندی‌های خودشان را هم ارتقا دادند.

وی معتقد است این کمک بیشتری از سوی خانواده‌ها بود که به تعلیم و تربیت شد چون کرونا خسارات فراوانی از نظر اجتماعی به جامعه به ویژه نسل آینده وارد کرد و افت تحصیلی دانش‌آموزان، آسیب‌های فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی و خطراتی که دانش آموزان ما را تهدید کرد ما را به این نتیجه رسانده است که باید زمینه حضور دانش‌آموزان را فراهم کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اکثر کشورهای دنیا آخرین جایی را که تعطیل کردند و اولین جایی را که بازگشایی کردند مدارس بود چون خسارت به حوزه آموزش به مراتب بیشتر از آسیب به دیگر بخش‌ها است و امروز بیش از ۱۰۷ کشور دنیا مدارس به صورت حضوری دارند.

کاظمی افزود: البته دغدغه سلامتی دانش آموزان اولویت اصلی ماست و پیگیری اتمام واکسیناسیون معلمان، اولیا و مربیان، رانندگان سرویس مدارس و دانش آموزان در دستور کار دولت است لذا ما با این همه اقدامات سال تحصیلی را با شاد آغاز می‌کنیم تا ضرورت‌ها را بیان کنیم و زمینه‌های حضور اطمینان بخش را با نظارت خود والدین مطرح کنیم و زیرساخت‌های بهداشتی را تأمین می‌کنیم و تصمیم را به اولیا و مربیان و مدیر و شورای مدرسه واگذار می‌کنیم.

وی تصریح کرد: با مدارس بزرگ می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی زمینه حضور حداقلی دانش آموزان را تجربه کنیم تا دانش آموزان مهارت‌های زندگی را یاد بگیرند و به سبک زندگی واقعی برگردند و از رفتارهای معلمان درس فراگیرند البته باید به سمت عادی سازی فعالیت‌های آموزشی پیش برویم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۵
  3 0
  شما هر چقدر که دلت میخواد آماده باش. مردم عاقلتر از این هستند که به حرف وزارت آموزش و پرورش عمل کنند و بچه هایشان را به مدرسه بفرستند.
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۵
  1 0
  کاظمی تصریح کرد؛ با تمام وجود آماده بازگشایی مدارس هستیم و با اتحاد و همدلی و هم صدایی سال تحصیلی را آغاز خواهیم کرد.!!!!! من معاون مدرسه ابتدايي هستم!!هنوز امكان كلاس بندي در سامانه سيدا و به تبع ان ارائه ان در شاد جهت كار معلمان فراهم نيست از لحاظ پروتكل و رعايت مقررات كرونايي ريالي بودجه دريافت نشده كتابهاي درسي ناقص است و نميتوانيم به اوليا تحويل دهيم! مشخص نشده ايا حضور معلمان در مدرسه اجباري يا الزامي يا ممنوع است!!!! من نميدانم منظور اقاي كاظمي از كلمه با تمام وجود چيست!؟؟؟
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۵
  3 0
  اشتباه الان چند.ماه بعد می بینید..
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
  3 0
  به تیمارستان خودتو معرفی کن
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
  2 0
  سلام ای پیک های متوالی . و تنها در ایران است که پیک اندر پیک داریم!!!!!! بگذارید 60 درصد جامعه واکسینه بشن بعد ازین گشایشها راه بندازین، وزیر جان!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس