کد خبر 1264478
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
آغاز بازارگردانی یک شرکت بیمه‌ای در بورس

عملیات بازارگردانی شرکت بیمه اتکایی امین در بورس تهران آغاز می‌شود.

به گزارش مشرق، شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت بیمه اتکایی امین با نماد معاملاتی "اتکام" خبر داد.

این در حالی است که نماد معاملاتی این شرکت از چهارشنبه گذشته از بازار فرابورس ایران به شرکت بورس اوراق بهادار تهران انتقال و نماد آن در بورس بازگشایی شده است.

بیمه اتکایی امین در گروه "بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی" و طبقه" بیمه غیرزندگی" با کد صنعت ۶۶۰۳ در نماد "اتکام" به عنوان پانصد و نود و یکمین شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در فهرست نرخ های بازار دوم در بورس تهران معامله می‌شود.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس