مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در قرائت گزارش این کمیسیون درباره وزیر پیشنهادی دفاع اعلام کرد که صلاحیت امیر سرتیپ آشتیانی در این کمیسیون برای تصدی این وزارتخانه مورد تأیید است.

به گزارش مشرق، محمود عباس‌زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه یکم شهریور) در جلسه علنی مجلس گزارش این کمیسین درباره برنامه‌های پیشنهادی امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: بر اساس اطلاعات و استعلامات گرفته شده «محمدرضا آشتیانی» متولد ۱۳۳۹ است و دارای مدرک دکتری تخصصی علوم دفاعی راهبردی از دانشگاه عالی علوم دفاعی با درجه نظامی سرتیپ تمام است.

وی افزود: وی در دوران دفاع مقدس مسئولیت یگان‌های رزمی را بر عهده داشته و بعد از دوران دفاع مقدس در مسئولیت‌های مهمی از جمله جانشینی فرماندهی کل ارتش و جانشینی رییس ستاد کل نیروهای مسلح را عهده دار بوده  است. در همان دوران دفاع مقدس نیز به افتخار جانبازی نائل آمده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: امیر سرتیپ آشتیانی تجربه و تخصص فراوانی در حوزه مدیریتی دارد و در حوزه های مختلف از  بخش عملیاتی گرفته تا اطلاعاتی مسئولیت داشته اند.

عباس زاده مشکینی گفت: برنامه‌های وزیر پیشنهادی دفاع در کمیسیون امنیت ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مورد تأیید قرار گرفت.

وی افزود: انتظار کمیسیون  امنیت ملی از نمایندگان مجلس برای رأی‌دهی به وزیر دفاع آن است که حتی یک رأی مخالف در مجلس یازدهم نداشته باشد چرا که رأی بالای وزیر دفاع می‌تواند پیام‌های ویژه‌ای برای دشمنان خارجی داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: باید برای تهدیدها آماده تر و مجهزتر باشیم؛ امروز عمق دشمنی و کینه نظام سلطه را بهتر می‌شناسیم و با تحولاتی که در اطراف کشور اتفاق می‌افتاد آشنایی دارید که البته بنده نمی‌خواهم این مسئله را باز کنم.

عباس زاده مشکینی در پایان گفت: با توجه به انطباق برنامه های امیر سرتیپ آشتیانی وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تمامی اسناد بالا دستی نظام، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صلاحیت وی را تایید می‌کند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس