کد خبر 1256713
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۰
پوتین

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز طی سخنانی در جریان برگزاری نشست مجازی شورای امنیت، به موضع گیری درباره امنیت دریانوردی پرداخت.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز طی سخنانی تاکید کرد که مسکو امنیت در خلیج فارس و دریای آتلانتیک را تضمین خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور روسیه که این سخنان را در جریان برگزاری نشست مجازی امروز شورای امنیت سازمان ملل با موضوع امنیت دریانوردی مطرح می کرد، ضمن تاکید بر لزوم مقابله با جرم های بین المللی گفت: متاسفانه در حال حاضر، تهدیداتی در مسیرهای دریایی وجود دارند و به همین دلیل بسیار مهم است که امروز ما به مسائل اساسی و کاربردی مربوط به مبارزه با دزدی دریایی در قرن ۲۱ بپردازیم، به این معنی که مقابله موثرتری با اقدامات مجرمانه فراملی و سوء استفاده از دریاها و اقیانوس ها برای مقاصد جنایی بایستیم.

وی همچنین با اشاره به خلیج فارس و دریای آتلانتیک به عنوان دو منطقه پر تنش و حادثه خیز، گفت که مسکو به دنبال ارتقاء امنیت در حوزه این دو دریا است.

وی افزود: درست به همین دلیل، مسئله یکپارچه سازی پتانسیل سرویس های ویژه و نیروهای مسلح همه کشورهای ذینفع تحت حمایت سازمان ملل متحد (در این مناطق) حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است نشست امروز شورای امنیت با موضوع امنیت دریانوردی، به ابتکار «نارندرا مودی» رئیس ماه جاری این شورا تشکیل شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس