حماس

یکی از رهبران جنبش حماس تأکید کرد که احکام عربستان سعودی علیه بازداشت‌شدگان فلسطینی، سیاسی است و برای جلب رضایت رژیم صهیونیستی صادر شده است.

به گزارش مشرق، «محمود الزهار» از رهبران جنبش حماس احکام صادره علیه بازداشت‌شدگان فلسطینی را غیرقابل انتظار خواند.

الزهار در مصاحبه با شبکه المیادین گفت که محاکمه بازداشت‌شدگان فلسطینی غیرقانونی است، مگر آن‌ها چه جرمی علیه عربستان مرتکب شده‌اند؟

وی افزود که احکام سعودی علیه بازداشت‌شدگان بنا به درخواست رژیم صهیونیستی بوده است، آیا اعطای کمک‌های مالی سعودی به افراد مستحق در فلسطین ارتکاب جرم علیه عربستان است؟

الزهار تصریح کرد که این احکام سعودی، سیاسی است نه قضایی چرا که فعالیت‌های «محمد الخضری» نماینده حماس قانونی بوده و او هیچ جرمی مرتکب نشده است.

این رهبر جنبش حماس همچنین گفت که صدور احکام در عربستان با تغییر سیاست در این کشور، تغییر کرد و برای جلب رضایت رژیم صهیونیستی ابزارهای مشخصی بکار گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت این احکام بر عهده کسانی است که اجازه صدور آن را داده‌اند، بر ضرورت آزادی الخضری بنابه دلایل انسانی با توجه به کهولت سن او تأکید کرد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز احکام سعودی صادره علیه بازداشت‌شدگان فلسطینی به اتهام حمایت از پایداری ملت فلسطین را محکوم کرد.

جهاد اسلامی تأکید کرد که این احکام غیرقابل توجیه و بر خلاف شریعت اسلامی و ارزش‌های عربی برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین است.

خبرگزاری فلسطینی شهاب امروز یکشنبه به نقل از منابع آگاه با اشاره به تشکیل دادگاه برای بازداشت‌شدگان در عربستان سعودی نوشت: مقامات سعودی، «محمد العابد» از بازداشت‌شدگان فلسطینی را به ۲۲ سال زندان و «محمد البنا» را به ۲۰ سال زندان محکوم کردند.

«خضر المشایخ» رئیس کمیته بازداشت‌شدگان اردنی در عربستان سعودی، اندکی پس از انتشار خبر اولیه صدور حکم برای این دو فلسطینی در گفت‌وگو با خبرگزاری شهاب گفت که دادگاه ریاض در حق ۶۹ بازداشتی فلسطینی و اردنی حکم صادر کرده که بیشترین آن ۲۲ سال زندان و کمترین آن، شش ماه است و به تنها یک نفر از اعضای خانواده هر یک از بازداشت‌شدگان اجازه حضور در جلسه محاکمه را داد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
    1 0
    آیا عجیب نیست که با این همه خیانت و جنایت آل سعود منحوس علیه مسلمانان و فلسطینی ها، رهبران حماس تاکنون کلمه ای علیه این خاندان فاسد و خائن نگفته اند؛ در فتنه سوریه علیه دولت قانونی آن کشور و در کنار عمال سعودی قرار گرفتند و حتی مانند خالد مشعل حاضر به مصاحبه با العربیه می شوند؟!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس