سردار شکارچی: اقتصاد نیازمند راه‌حل‌های فناورانه است

سردار سرتیپ شکارچی گفت: راهبرد آمریکا، انگلیس و اسرائیل ایجاد ناامنی است، به‌خصوص رسانه‌های سعودی هم به جمع آن‌ها اضافه می‌شوند تا ایران‌هراسی را تشدید کنند.

به گزارش مشرق، سردار سرتیپ پاسدار «ابوالفضل شکارچی» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح صبح امروز (شنبه) در آیین تقدیر از اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، اظهار داشت: خبرنگار می‌تواند کشور را به سمت و سوی جریانی هدایت کند یا هجوم جریانی به سمت کشور را سد کند؛ در همین رابطه باید گفت که خبرنگاری در فرهنگ‌سازی به عموم مردم نقش اساسی و کلیدی دارد.

وی افزود: در جنگ روایت‌ها، خبرنگاری که با فکر کار می‌کند، می‌تواند بر دسیسه‌های دشمنان غلبه کند؛ به‌عنوان نمونه در ماجرای ترور شهید فخری‌زاده خبرنگاران خوب عمل کردند، اما برخی مسئولان خوب عمل نکردند.

بیشتر بخوانید:

سردار شکارچی: عملیات رسانه‌ای غربی‌ها و صهیونیست‌ها، بسترسازی برای ماجراجویی جدید است

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: خبرنگار عنصر اعتمادبخش در جامعه است و می‌تواند رسانه‌ای را از نظر دشمن متهم کند و هیبت آن رسانه را بشکند؛ فرقی هم نمی‌کند در کدام رسانه فعالیت دارند.

سردار شکارچی ادامه داد: در حوزه مطالبه‌گری و تشدید خدمت‌رسانی در نیروهای مسلح، خبرنگار می‌تواند موجب اقتداربخشی و اقتدارزایی و البته گاهی می‌تواند اقتدارزدایی هم باشد.

وی گفت: کشورهای دیگر بر اساس منافع احزاب و اسپانسرهای خود عمل می‌کنند، ولی در اینجا باید خبرهای ما باعث اقتدار مجموعه نظام شود؛ چون خبرنگاران از مهم‌ترین عناصر مقابله با توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان هستند و می‌توانند پیام انقلاب را به سایر نقاط جهان ارسال و از تحریف وقایع جلوگیری کنند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح بیان کرد: هر خبری می‌تواند بسترساز مقابله با دشمنان باشد؛ البته عکس این موضوع نیز امکان‌پذیر است؛ موضوعی که بعضاً در برخی مواقع رعایت نمی‌شود.

سردار شکارچی در ادامه اظهار داشت: راهبرد آمریکا، انگلیس و اسرائیل ایجاد ناامنی است، به‌خصوص رسانه‌های سعودی هم به جمع آن‌ها اضافه می‌شوند تا ایران‌هراسی را تشدید کنند؛ در حالی که راهبرد ایران تقویت امنیت در خلیج فارس است.

وی افزود: اگر بخواهیم با دشمنان تقابل داشته باشیم، نمی گذاریم که صحنه نبرد در پیرامون خودمان باشد. دشمنان در چارچوب جنگ رسانه‌ای و هم‌زمان با تحلیف رئیس جمهور کشورمان، این جنگ رسانه‌ای را آغاز می‌کنند و امروز هم به دنبال سندسازی برای اقدامات خود هستند؛ بر همین اساس است که امروز آمریکایی‌ها عنوان می‌کنند که قطعاتی از پهپادهای ایران را از آب خارج کردند؛ آن‌ها این را سند می‌دانند، ولی در کدام آزمایشگاه تشخیص داده شده که قطعات مورد ادعا متعلق به ایران است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح عنوان کرد: آمریکایی‌ها با داستان‌سرایی، ایران را متهم می‌کنند و این اقدام آن‌ها هم به دلیل نارضایتی‌شان از یکپارچگی و یک‌دستی در مجموعه نظام است؛ لذا چنین راهکاری را برای فشار به ایران انتخاب کردند.

سردار شکارچی با بیان اینکه ما از دشمنان هیچ انتظاری جز دشمنی نداریم، گفت: آمریکا به دنبال تعامل نبوده و نیست؛ آن‌ها همواره در پی براندازی حکومت ایران بوده‌اند و تا زمانی هم که سایه رژیم صهیونیستی بر سر آمریکایی‌ها وجود دارد، شیوه آن‌ها در مواجهه با ایران تغییر نمی‌کند.

وی تصریح کرد: اگر قرار باشد با دشمنان مقابله کنیم؛ به‌صورت آشکار آن را اعلام می‌کنیم؛ مانند اقدامی که در «عین‌الاسد» انجام دادیم؛ بنابر این داستان‌سرایی اخیر دشمنان در راستای عملیات روانی است و این هم ناشی از وحشت آن‌ها از یکپارچگی نظام اسلامی ایران است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اضافه کرد: البته تهیه سند جعلی کار چندان سختی نیست؛ چون صهیونیست‌ها ید طولایی در تهیه اسناد جعلی دارند و حتی ایجاد یک انفجار بر روی یک کشتی هم، کار سختی نیست.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس