کد خبر 1254301
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
تاج و تخت بولت به یک دوپینگی رسید؟

رئیس کمیته ملی المپیک ایتالیا (CONI) می‌گوید که سوء‌ظن دوپینگ علیه قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۲۰ توکیو شرم‌آور و ناخوشایند است.

به گزارش مشرق، لامون مارسل جیکوبز دونده ایتالیایی روز یکشنبه موفق شد در دوی ۱۰۰ متر بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با ثبت زمان ۹.۸۰ ثانیه به عنوان قهرمانی برسد و مدال طلای این ماده را از آن خود کند اما قهرمانی غیرمنتظره این دونده ۲۶ ساله باعث شد تا نشریه «واشنگتن پست» آمریکا با اشاره‌ای به موارد قبلی دوپینگ بنویسد که «تاریخ دوومیدانی به پیشرفت‌های ناگهانی و بزرگ مظنون است». نشریه انگلیسی «تایمز» هم در مقاله‌ای با تیتر «تاریخ سیاه دو و میدانی با دوپینگ» به این مورد اشاره کرد که ورود هر ستاره جدید، میزان شکاکیت را بالاتر می‌برد.

جیووانی مالاگو، رئیس کمیته ملی المپیک ایتالیا (CONI) می‌گوید سوء‌ظن دوپینگ علیه لامون مارسل جیکوبز شرم‌آور و ناخوشایند است. او در این باره به «رای رادیو اونو» ایتالیا گفت: اظهارات برخی از همکاران شما از هر نظر باعث خجالت و شرمندگی شدید است. ما در مورد ورزشکارانی صحبت می‌کنیم که در این مورد تحت کنترل‌های سیستماتیک و روزانه ضددوپینگ قرار می‌گیرند.

وی افزود: وقتی یک رکورد ملی یا حتی قاره‌ای ثبت می‌کنید، این تعداد کنترل دوپینگ حتی دو برابر می‌شود، به طوری که تعداد کنترل‌ها چشمگیر می‌شود. این اتهامات واقعاً ناخوشایند است و نشان می‌دهد که چگونه برخی قادر به پذیرش شکست نیستند.

جیکوبز یکی از چندین ورزشکار برجسته‌ای بود که در دوی ۱۰۰ متر که منجر به کسب مدال طلا برای او شد، از کفش‌های جدیدی استفاده کرد که کف آن کربنی بود و همین باعث افزایش عملکرد ورزشکار می‌شود.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس