حزب الله

حزب الله لبنان در سالروز انفجار بندر بیروت، از همه لبنانی‌ها خواست برای عبور از شرایط سخت در این کشور متحد شوند.

به گزارش مشرق، جنبش حزب الله لبنان در بیانیه‌ای خواستار اتحاد برای برون رفت از شرایط بحرانی در این کشور شد.

این جنبش امروز سه‌شنبه در آستانه سالروز انفجار ویرانگر بندر بیروت به خانواده شهدای این حادثه تسلیت گفت و برای مجروحان طلب عافیت و شفاعت و با بازماندگان قربانیان این انفجار ابراز همبستگی کرد.

حزب الله در بیانیه خود بر اهمیت اتحاد لبنانی‌ها و همبستگی آن‌ها برای عبور از این حادثه دردناک و همکاری جدی برای رسیدن به تحقیقات کامل و شفاف و صادقانه، به دور از سوء استفاده سیاسی و تصفیه حساب‌ها و درگیری‌های داخلی تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است:‌ «ما از مسئولان قضایی مربوطه می‌خواهیم با این مسئله ملی بزرگ به‌دور از وابستگی، فشارها و منافع، آنگونه که شایسه توجه، جدیت و مسئولیت پذیری است، رفتار کند و حقایق را با شفافیت در برابر افکار عمومی لبنان و در برابر جهان برملا کند و در نتیجه، به دستگاری‌های داخلی و استثمار خارجی‌ و اتهام زنی، تحریف واقعیت‌ها برای همیشه پایان دهد.»
سال گذشته آتش سوزی در انبار مواد نیترات آمونیوم بندر بیروت، ۲۰۴ نفر جان خود را از دست دادند و ۶۵۰۰ نفر درگیر زخمی شدند. در این حادثه که از آن به عنوان فاجعه یاد شده، بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی آسیب دید و ۳۰۰ هزار نفر بدون پناهگاه شدند. برآوردها نشان می‌دهد این حادثه ۱۰ الی ۱۵ میلیارد دلار خسارت داشته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس