لالوویچ: قانون وزن‌کشی در روز مسابقه به خاطر سلامت ورزشکاران وضع شد/ سوریان باید با تک‌تک رای دهندگان ارتباط بگیرد

رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: سوریان ورزشکار شناخته‌ای شده‌ای است و همه دنیا او را می‌شناسند، اما همه او را به عنوان یک قهرمان می‌شناسند و حالا سوریان باید خود را به عنوان یک شخصیت مدیریتی معرفی کند.

به گزارش مشرق، نشست خبری نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی بعد از مسابقات صبح امروز در سالن کنفرانس مرکز ماکاهوری برگزار شد. وی ابتدا با سوالی درباره مخالفت ژاپنی‌ها با برگزاری المپیک مواجه شد که اظهار داشت: همیشه در دوره‌های مختلف المپیک این مخالفت‌ها بوده است. در المپیک ریو بابت پشه‌های زیکا و در المپیک لندن در مورد آلودگی محیط زیست نگرانی‌هایی وجود داشت و برای برگزاری المپیک توکیو هم با مخالفتی‌هایی روبرو بودیم، اما  این اتفاق جدیدی نیست.

وی در پاسخ به سوالی درباره قوانین وزن‌کشی و شرایط سختی که برای ورزشکاران به وجود آمده، گفت: شما چی فکر می‌کنید؟ به نظرتان وزن‌کشی باید در روز قبل باشد؟ حالا بگذارید برایتان توضیح بدهم که چرا چنین تصمیمی گرفتیم. در گذشته ما وزن‌کشی و نشست فنی و سایر مراحل مقدماتی مسابقات را در روز قبل برگزار می‌کردیم، اما الان شرایط فرق کرده؛ البته همه موارد از جمله نشست فنی و ... را روز قبل برگزار می‌کنیم، اما وزن‌کشی را به روز مسابقه منتقل کردیم و برای این کار دلایل خاصی داریم.

رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: چیزی که برای ما خیلی اهمیت دارد این است که سلامت ورزشکاران حفظ شود و ورزشکاران با وزن طبیعی خود در مسابقات حاضر باشند. کشتی‌گیران برای یک مسابقه وزن زیادی را از دست می‌دهند و این موضوع برای سلامت آنها خطرناک است. چند روز مانده به مسابقه شروع به وزن کم کردن می‌کنند تا روز مسابقه سر وزن باشند. این دقیقاً دلیلی است که باعث شده ما قوانین جدید بگذاریم. حتماً قرار گرفتن در چارچوب این قانون کار راحتی نیست و هماهنگ شدن با این قانون به زمان بیشتری نیاز دارد. ایده کلی پشت این قانون این است که ورزشکاران در وزن طبیعی خود به ورزش بپردازند و رقابت کنند و این سالم‌ترین روش برای تمرین و مسابقه است.

لالوویچ با اشاره به تغییرات قوانین جدید در بخش‌های دیگر هم گفت: کاری می‌کنیم که هر روز بر جذابیت‌های کشتی اضافه شود. شما دیدید در سنگین وزن امتیازات زیادی جابجا شد و این اتفاق متاثر از تغییراتی است که در قوانین انجام شده است.

وی در پاسخ به این سوال که با اضافه شدن رشته‌های جدید، آیا بابت حذف کشتی از المپیک نگرانی ندارد، عنوان کرد: اصلاً بابت این موضوع نگران نیستم. رشته‌های جدید بر اساس اهداف جدید کمیته بین‌المپیک اضافه می‌شوند، اما این به معنای در خطر بودن کشتی نیست. کشتی جایگاه خودش را دارد.

رئیس اتحادیه جهانی درباره رقابت  حمید سوریان برای عضویت در هیات رئیسه این اتحادیه سوال پرسیده شد که خاطرنشان کرد: سوریان ورزشکار شناخته‌ای شده‌ای است و همه دنیا او را می‌شناسند، اما همه او را به عنوان یک قهرمان می‌شناسند و حالا سوریان باید خود را به عنوان یک شخصیت مدیریتی به همه معرفی کند. از اینجا به بعد بر عهده خودش است که ارتباط بگیرد و با همه اعضایی که قرار است به او رأی بدهند، در تماس باشد.

لالوویچ درباره اینکه ضرورت دارد ایران در هیات رئیسه جهانی، نمانده داشته باشد، توضیح داد: ایران برای سال‌ها دکتر توکل را در اتحادیه جهان داشت و بعد هم رسول خادم که خودش این پست را ترک کرد. الان هم ما علاقه مند به حضور نماینده ایران هستیم، اما من به تنهایی نمی‌توانم کاری از پیش ببرم و باید افرادی که رای می‌دهند، به این نتیجه برسند که حمید سوریان در این پست حضور داشته باشد. ما سهمیه‌ای نمی‌دهیم و انتخابات است که تعیین می‌کند چه کشورهایی در اتحادیه جهانی پست داشته باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس