کد خبر 1252021
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
کمبود نقدینگی دامدارن عامل کشتار دام مولد و جولان دلالان

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه سراسری دامداران گفت: کمبود نقدینگی از مشکلات دامداران است، زیرا وقتی قیمت کالا افزایش پیدا می‌کند باعث کمبود نقدینگی برای دامداران و سودجویی برای دلالان می‌شود.

به گزارش مشرق، حسین نعمتی، عضو هیئت‌مدیره اتحادیه سراسری دامداران، درباره مشکل اصلی دامداران گفت: علوفه دامداران مدتی به علت خشکسالی خیلی گران شد درصورتی‌که افزایش قیمت گوشت و شیر خام خیلی پایین‌تر بوده و این عامل باعث شده قیمت تمام‌شده دام افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:

کشتار دام‌ها نتیجه چیه؟

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه سراسری دامداران گفت: دامداران بعد از اتمام نقدینگی شروع به کشتار دام‌های مولد می‌کنند و هم‌اکنون نیز انجام می‌شود و اگر پیشگیری شود همانند بحران‌های گذشته پشت سر گذاشته می‌شود در غیر این صورت به سمت بحران پیش می‌رویم. مابه‌التفاوت نیز برای دامداران زیاد شده و در آینده دچار کمبود دام و کاهش تولید شیر و گوشت خواهیم شد

وی افزود: کمبود نقدینگی مشکل دیگر دامداران است، زیرا وقتی قیمت کالا افزایش پیدا می‌کند باعث کمبود نقدینگی برای دامداران و سودجویی برای دلالان می‌شود.

نعمتی درباره وضعیت صادرات دام سنگین گفت: صادرات و واردات دست مردم و دولت را برای تصمیم‌گیری بهتر باز می‌کند زمانی که قیمت شیر و گوشت در جامعه پایین می‌آید یعنی عرضه کالا زیاد شده در این صورت قیمت کالا نیز کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: دولت باید نظارت کند تا صادرات بی‌رویه انجام نشود به نظر بنده اگر هم‌اکنون اجازه صادرات دام را بدهند تا قیمت‌ها هم‌خوانی داشته باشد بهتر از کشتار دام است و باعث ورود ارز به کشور نیز می‌شود.

نعمتی بیان کرد: وزیر جهاد کشاورزی نامه را ارسال کردند که صادرات دام، شیر خشک و کره را آزاد کنند البته باید این صادرات به‌صورتی باشد که از ذخیره‌سازی محصولات با  قیمت‌های پایینتر که قبلاً بوده جلوگیری شود و نظارت صورت گیرد.

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه سرا سری دامداران گفت: قیمت گوشت دام زنده در این چند روز افزایش داشته که برای دامداران خوب است و قیمت ۶ هزارو ۴۰۰ تومانی که برای شیر اعلام‌شده در بحث شیر صنعتی کارخانه با قیمت ۵ هزار و ۳۰۰ خریداری می‌ شود.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس