واکسن

دومین مرکز واکسیناسیون ویژه تاکسیران‌های تهران در مجموعه رفاهی خانواده تاکسیرانی واقع در منطقه ۱۵ شهرداری تهران با ظرفیت واکسیناسیون ۷۵۰ نفر به صورت روزانه از امروز آغاز به کار کرد.

به گزارش مشرق، با هماهنگی انجام‌شده با دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران امیدواریم تا کمتر از یک ماه آینده همه تاکسیران های خدوم شهر تهران درمقابل ویروس کرونا واکسینه شوند. با هماهنگی های انجام شده  برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون تاکسیران ها دو مرکز دیگر در مناطق شهر تهران آغاز بکار می‌کند.

تاکسیرانان پس دریافت پیامک از سامانه  ۳۰۰۰۴۸۰۴۸ با به همرا داشتن پروانه تاکسی، کارت ملی و کارت خودرو در ساعت تعیین شده به محل اعلامی مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند. تاکسیران ها از رفتن به مراکز تزریق قبل از دریافت پیامک اکیدا خودداری کنند.

تاکنون بیش از ۵۰۰ راننده تاکسی در کشور قربانی ویروس کرونا شده‌اند و مدت‌هاست مسئولان مربوطه در شهرداری تهران و سایر شهرها خواستار قرارگیری این قشر در اولویت تزریق واکسن هستند.

در این راستا چندی پیش مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو خطاب به رئیس جمهور گفت: معاونان شهرداری های برخی شهرداری های کشور طی  تماس با بنده خواستار مطرح کردن چند درخواست از شما شدند، یکی از آنها صدور دستور واکسیناسیون برای رانندگان حمل و نقل عمومی به ویژه تاکسیران های سراسر کشور بود.

علاوه بر این برخی از اعضای شورای شهر و دیگر مدیران شهری نیز پیگیر اولویت بخشیدن به واکسن رانندگان تاکسی بودند که در نهایت این خواسته بعد از ماه ها انتظار محقق شد.

محمد روشنی؛ مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران پیش از این اعلام کرده بود که در فاز اول ۲۰ هزار راننده تاکسی واکسینه می‌شوند و بعد از آن مابقی رانندگان واکسن دریافت می کنند اما از آنجایی که افراد بالای ۶۰ سال تاکنون توسط وزارت بهداشت واکسن دریافت کرده اند، در فاز نخست برای رانندگان ۵۰ تا ۶۰ سال، بعد رانندگان ۴۰ تا ۵۰ سال و با همین ترتیب رانندگان دیگر  فراخوان می‌دهیم.    

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس