متکی

وزیر اسبق امور خارجه با اشاره به اولین مذاکره تلفنی روحانی در نیویورک با اوباما گفت: بعد از اینکه مکالمه تمام شد یکی از اعضای شاخص هیئت که شاهد بر این مذاکره بود در آن اتاق شروع می کند به رقصیدن!

به گزارش مشرق، منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه در «نشست راهبرد دولت انقلابی در مواجهه با دولت تروریست آمریکا» که به همت بسیج دانشجویی در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد؛ با اشاره به اولین مذاکره تلفنی روحانی در نیویورک با اوباما گفت: بعد از اینکه مکالمه تمام شد یکی از اعضای شاخص هیئت که شاهد بر این مذاکره بود در آن اتاق شروع می کند به رقصیدن! و می گوید روحانی متشکریم! و توجه ندارد این موضوع ممکن است ضبط صوتی و تصویری شود.

متکی افزود: رهبرانقلاب و شورای هماهنگی وزارت خارجه با اجرای طرح باشگاه تحریمی ها موافقت کردند اما دولت روحانی جلوی اجرای آن را گرفت.

وزیر اسبق خارجه ادامه داد: «نه» رئیسی در نشست خبری به معنای نفی مطلق مذاکره نیست، کاندیدایی که می گوید با رئیس جمهور امریکا ملاقات می کنم از الان قافیه را باخته است.

وی تاکید کرد: دولت دوازدهم در موضوع هسته ای به معنای واقعی «خسارت محض» را تحویل دولت جدید می دهد.

متکی تاکید کرد: کار اول وزارت خارجه دولت جدید باید لغو تحریم ها باشد و کار دوم یارگیری،   باشگاه تحریمی ها در این راستاست.

وی با بیان اینکه پرونده جنایات آمریکا علیه ایران قطور است، افزود: ما حالاحالاها  چیزی به عنوان رابطه با آمریکا نداریم.

متکی ادامه داد: مذاکره همزاد و ابزار دیپلماسی است. اساس مذاکره است مگر با دولتی که از اساس با او مشکل داریم.

وزیر اسبق خارجه گفت: باید دلایل جدیدی به وجود آید تامذاکره مجدد صورت گیرد و این بستگی به اقدام عملی آمریکا دارد.

وی افزود: آقایان دولت روحانی با گوشه چشم به انتخابات مذاکرات وین را راه انداختند.

متکی گفت: آقایان برای آمریکا حق ماشه قائل شدند، چرا ما برای خودمان در قبال عمل نکردن به برجام حق ماشه قائل نشدیم؟

وزیر اسبق امور خارجه در ادامه نشست افزود: قبول کدخدا بودن آمریکا، اولین فول و سیگنال دولت یازدهم به غرب بود، هر چقدر جلو رفتیم نتوانستیم از این باتلاق بیرون بیایم.

وی با بیان اینکه تحریم های برجام از زمان اوباما ایجاد شد، اظهار داشت: عراقچی، تخت روانچی و ظریف روی هم بیش  از ۱۰۰ سال سابقه مذاکره و سیاست خارجی دارند، مشکل از سابقه نیست، نگاه است.

متکی تصریح کرد: معلوم بود شرایط سیاست خارجی دولت روحانی دوام ندارد.

وی ادامه داد: دستورات رهبر انقلاب در دولت رئیسی بر زمین نمی ماند. اتفاقی که در دولت روحانی بارها افتاد.

وزیر اسبق خارجه اضافه کرد: حقیقت این است که دولت روحانی اعتقادی به اقتصاد مقاومتی نداشت. کجای دنیا رییس جمهور می گوید هر چقدر کالا ها گران شده دیگر بس است!؟ این حکومتداری نیست.

متکی گفت: سیاست خارجی رئیسی جنگ با دنیا نیست، برخلاف تبلیغاتی که اصلاح طلبان می کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  35 1
  مرگ بر ضدولایت فقیه.
  • حیدر صالح IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
   10 1
   باز هم بدون نام و نشان شد! خوب بگید بفهمیم این رقاصک مطرب کیه؟
  • ح س IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
   2 1
   اون کسیه که روحانی گفت دست بهش بزنین اعلام جنگ میکنم
 • IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  21 2
  او برای بی عقلی رو.... وتیم مذاکره کننده رقصید
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  32 7
  هر کسی روی خون شهدا برقصه با مخ به زمین میخوره و نابود میشه
 • رضا IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  6 5
  آقای ... همانی است که گزارش های وزارت خارجه را از رئیسش و رئیس جمهور وقت پنهان می کرده و به این کار غیر قانونی خودش نیز افتخار می کند. مصاحبه اش در خود سایت مشرق موجود است.
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  15 2
  همین شخص رقصنده فردی نامحرم در دستگاه حکومت است
  • IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
   12 1
   نا محرم نیست ولی قطعا " انسان سبک مغزی است و، وجود و حضور افراد سبک مغز در پست ها و مناسب عالی کشوری خطرناک !
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  20 1
  تو حرفای معقولی میزنی. خوشم اومد ما می گیم حق ما رو بده چیز اضافه نمی خواییم که اونا میگن نفت در برابره کمتر از غذا اگه حقمون رو دادن که دادن اوکی اگه ندادن خوب ما هی تو سری بخوریم؟ این یه معادله ساده هست حالا خدا رو شکر که یه دولت انقلابی سرکار اومد
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  23 1
  خودشون رقصیدن ولی اشک ملت رو درآوردن خدانگذره از همچین موجوداتی
 • IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  4 11
  وقتی یاد اون صحنه هول زدن این آقا موقع شیرینی خوردن در یک کشور خارجی می افتم تنم می لرزه که چنین افرادی وزیر امورخارجه ما بودن
 • .. IR ۲۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  19 1
  فقط بازخواست مسئولین ناکارامد
 • ali IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  3 6
  مطالب خوبی گفتی و چرا موقعی که بهت گفته شد سر دسته این خیانت کاران یعنی ظریف رو برکنار کن مماشات کردی زیر آبی رفتی؟ تو هم در قدرت گرفتن این خیانتکاران بی تقصیر نیستی.
 • IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  3 0
  چرا اسمش رو نمیگید.؟این جوری بیست نفر ادم میرند زیر سوءال./ بیاد دفاع کنه. شاید کاره درستی کرده و از کارش دفاع کنه./ خوش به حاله امریکا اطلاعات ازاد و قابل دفاع حداقل بعد از هفت هشت سال دسته همه میرسه روی اینترنت قابل دفاع . جستجو. طبقه بندی شدی
 • IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  4 0
  ضمن تشکر از مجلس محترم به خاطر مقاومت در برابر امضای توافق ننگین دیگری به نام احیای برجام؛ به نظر می رسد لازم است طرح های تکمیلی در امتداد «قانون راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران»؛ برای بستر سازی ادامه ی کار دولت سیزدهم با هماهنگی مجلس و دولت منتخب تهیه و تصویب گردد. در این راستا کمپین هایی در فارس من با عناوین: «لزوم تصویب قانون راهبردی برای بی اثر سازی تحریم ها»، «مجلس تعلیق مذاکرات احیای برجام را تصویب کند»، «تقاضای تصویب مقابله به مثل با غرب در برجام» و «تقاضای تصویب طرح سه فوریتی تحریم دلار آمریکا» در خبرگزاری فارس ایجاد شده است. حمایت از این کمپین ها می تواند نقطه ی شروعی برای هدف فوق باشد.
 • IR ۲۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  6 0
  این بنفش ها از صفر تا صد رقا.... .هواداراها و رای دهنده هاشون عشق من آمریکا گفتن بگیر تا سران اشرافی اصلاح طلب و دولتیشون
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  9 2
  مملکتی که 8 سال بیافته دست یکمشت رقا... و کنسرتی و آی لاو یو آمریکا ، میخوای حال و روزش بهتر از جهنم دره فعلی باشه ؟
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
  9 1
  دولت روحانی در یک کلام دولت خواری و خفت ملی بود
 • IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
  7 0
  یادخربرفت و خربرفت نیافتادین
 • DE ۰۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
  6 0
  ... قبول کدخدا بودن آمریکا، اولین فول و سیگنال دولت یازدهم به غرب بود، هر چقدر جلو رفتیم نتوانستیم از این باتلاق بیرون بیایم.خب چون شما زبان دیپلماسی بلد نیستی!!! متوجه نشدی پیام امریکا کدخداست چی بود .یعنی امریکا ما نوکرتیم عبد و عبید و خاکسارتیم بند کفشتیم ذلیل و بد بختتیم بیا آقایی کن و دست ما بدبخت های گدای تازه به دوران رسیده را بگیر هر کاری بگی برات میکنیم فقط یه کاری بکن ما دیگه شاه بمونیم برای همیشه....جان جان کریه مرگ جان افه کنه ای دست ما را بگیر بگذار یه عکس باهات بگیریم ....نشد یه سلفی حقارت تورو خدا....
 • ارسلان حاجی زاده SG ۰۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
  1 14
  واقعا از شما بعید است گول این ترفند های پایداری چی ها را می خورید.متکی؛ وزیر امور خارجه دولت احمدی نژاد اگر حرفی داشت در این دوازده سال گذشته زده بود.او میلیون ها مصاحبه علیه میلیون ها نفر اشته است؛ چرا ر طول این سال ها هیچوقت به مسئله رقص یک عضو هسته ای اشاره ای نکرده است. معلوم است که او و همفکرانش می خواهند با این مصاحبه ها و ترفندها دولت جدید آقای رییسی و شخص ایشان را زیر فشارهای تبلیغای قرار دهند تا به برجام و مذاکرات میان ایران و غربی ها بازنگردد. نان امثال متکی ها در ادامه تحریم ها و حفظ تنش با غربی ها و بطور کلی همه جهان است.
  • SE ۰۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
   12 0
   آره. ما بدجور جنگ طلبیم. آخر این ما بودیم که در آمریکا کودتا کردیم. این ما بودیم که یک دیکتاتوری بزرگ در آمریکا درست کردیم. این ما بودیم که حق توحش از آمریکا گرفتیم. این ما بودیم که آمریکا را تبدیل به خام فروش نفت کردیم. این ما بودیم که حق کاپیتولاسیون در آمریکا برقرار کردیم. این ما بودیم که به آمریکا دستور دادیم هواپیماهای ما را بخرد و به نیابت از ما برود با شوروی و یا شورشیان ظفار بجنگند و صدها کشته بدهد. این ما بودیم که بی اجازه و اطلاع مقامات آمریکا هواپیماهای آنها را برای بمباران ویتنام می بردیم. این ما بودیم که فرهنگمان را بر آمریکا تحمیل کردیم. این ما بودیم که وقتی شاه آمریکا در خال قتل عام مردمش بود از او حمایت کردیم. این ما بودیم که بعد از انقلاب آمریکا از تجزیه طلبان آمریکایی حمایت اطلاعاتی و مالی و تسلیحاتی کردیم. این ما بودیم که صدام را به حمله به آمریکا تشویق کرده و از او حمایت کردیم. این ما بودیم که قرارداد الجزایر را تبدیل به کاغذ پاره کردیم. این ما بودیم که سلاح شیمیایی به صدام دادیم و همه نوع حمایت اطلاعاتی و مالی از او به عمل آوردیم و حتی خلبانان عراقی را با ناوهایمان نجات می دادیم. این ما بودیم که ناوهایمان را به خلیج مکزیک فرستادیم و هواپیماهای مسافری آمریکا را هدف قرار دادیم. این ما بودیم که آمریکا را زیر شدید ترین تحریمهای فلج کننده قرار دادیم. این ما بودیم که بمب اتمی خودمان داشتیم اما آمریکا را به دلیل داشتن برنامه صلح آمیز اتی مجازات کردیم. این ما بودیم که هر روز آمریکا را تهدید کردیم. این ما بودیم که با تاسیس شبکه های متعدد ماهواره ای به امنیت و فرهنگ آمریکا حمله کردیم. این ما بودیم که بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آن کشور فتنه راه انداختیم. این ما بودیم که به آمریکا دستور دادیم دستاورد دانشمندانش را بتن ریزی کند. این ما بودیم که خودمان برجام را بر آمریکا تحمیل کرده و خودمان هم نقض کردیم. و.. می بینید ما چقدر بد هستیم؟ آمریکایی های بیجاره در کشورشان نشسته بودند و ما رفته ایم آن طرف کره زمین اینهمه ظلم به آنها کردیم و هنوز هم دست از سرشان بر نمی داریم! این جنگ را آمریکا شروع کرده و ما فقط در حال دفاع هستیم. کسی که مدافعان را تشویق به تسلیم می کند یک خائن و ستون پنجم بیشتر نیست.
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
  8 0
  جنایت ومکافات . امریکا جنایتکاره بلاشک وبزودی سزای اون جنایتها رو میبینه دنیا دار مکافاته واستثنایی هم وجودنداره
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
  4 0
  رقص بعدیت انشالله در جهنم باشه همانطور که برای مردم ایران جهنم درست کردین انشالله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس