امارات

اعلام تصمیم نخست وزیر و جانشین نخست وزیر اسرائیل برای بازنگری در قرارداد انتقال نفت امارات از خلیج فارس به بازارهای اروپا از طریق خاک فلسطین اشغالی ابوظبی را به شدت عصبانی کرده است.

به گزارش مشرق، رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند، چند ساعت پیش از گفتگوی نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل با محمد بن زاید ولیعهد امارات متحده عربی مسئله بازنگری در انتقال نفت امارات از طریق (فلسطین اشغالی) به اروپا نهایی شده بود.

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل در گزارشی در این رابطه خبر داد، به رغم روابط دوستانه ظاهری و حتی مکالمه تلفنی در ظاهر دوستانه انجام گرفته بین بنت و بن زاید اما امارات متحده عربی به شدت از گزارش‌های منتشر شده در رابطه با این که اسرائیل به دنبال بازنگری در این امر است، عصبانی و مضطرب شده است.

این در حالی است که روزنامه هاآرتص در گزارشی در این رابطه فاش کرد، بنت و یائیر لاپید، نخست وزیر و وزیر امور خارجه اسرائیل قصد دارند جلسه‌ای را هفته جاری در این رابطه تشکیل دهند، به ویژه که وزیر حمایت از محیط زیست اسرائیل به شدت با اجرای این پروژه مخالف است.

گفتنی است براساس این طرح قرار بود یک شرکت اسرائیلی نفت خام و تولیدات نفتی امارات را د را از اسکله‌های خود در دریای سرخ با استفاده از یک خط لوله به مخازنش در عسقلان واقع در سواحل جنوبی دریای مدیترانه منتقل تا از آنجا به اروپا صادر شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس