کد خبر 1249248
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۱۹۴ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۵۷۱ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۱۹۴ میلیون و ۶۲ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۹۴ میلیون و ۶۲ هزار و ۵۰۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۲۴۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۷۶ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۹۷۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۷ هزار و ۴۸۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۵ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۷۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۲۶ هزار و ۶۵۸ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۹ هزار و ۴۴۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۱۴۵ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۲۰ هزار و ۳۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴۵ هزار و ۴۶۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۹ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۴۴۳ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۴۸ هزار و ۴۲۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۷۸ هزار و ۵۲۲، ۵ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۷۱، ۵ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۹۷۵، ۵ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۹۹۷ و ۴ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۹۷۳ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۷۰۵ هزار و ۷۳۴ مبتلا و ایتالیا نیز با ۴ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۵۳۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبود یافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۰ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۳۵۲، ۲۹ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۸۷۵ و ۱۸ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۴۶۲ نفر بهبود یافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس