رزمندگان انصارالله یمن نمایه

استان شبوه حیاط خلوت های سعودی ها در خاک یمن بوده اما با پاکسازی شمال استان البیضاء این معادله دیگر برقرار نیست چرا که راه برای پیشروی رزمندگان باز شده و ریاض باید خود را برای شکست دیگر آماده کند.

سرویس جهان مشرق؛ عملیات در جنوب و جنوب شرق البیضاء علیه ائتلاف سعودی (عناصر منصور هادی و تروریست های القاعده) برای پاکسازی کامل بخش های الصومعه و الزاهر در حالی ادامه دارد که رزمندگان یمنی حملات غافلگیرانه ای را در شمال این استان آغاز کردند.

نیروهای یمنی عملیات را در مرکز بخش های مهم «ناطع و نعمان» و از محورهای «البیاض و المسواح» ترتیب دادند و در جریان درگیری ها موفق شدند مناطق «الجعدین، ال فدام، حصیر الجار، غول الصالحی، عراء، اعشار، الغیله» را به همراه سد «فضحه» از اشغال خارج و بازپس بگیرند.

۹۰ درصد از پیشروی هایی که در گام نخست عملیات رزمندگان یمنی در شمال استان البیضاء به دست آمده در محور مرکزی بخش «نعمان» صورت گرفته و ۱۰ درصد دیگر مربوط به پاکسازی محور جنوب غرب بخش «ناطع» است.

براساس اطلاعات دریافتی، در جریان عملیات دقیق آزادسازی مناطق اشغالی، گروه بزرگی از نیروهای تیپ ۱۹ ائتلاف سعودی محاصره شدند و بیش از ۱۵۰ تن از آنان هم کشته و زخمی شدند و دهها تن دیگر توسط نیروهای یمنی اسیر شدند.

به گفته منابع میدانی، فرماندهان تیپ ۱۹ ائتلاف سعودی پس از شکست سنگین و متحمل شدن خسارت های کم سابقه در این محور، بخش وسیعی از تجهیزات نظامی خود را از بیم آسیب بیشتر از بخش «ناطع» عقب کشاندند و به خطوط امن تر انتقال دادند.

پیروزی طوفانی برای رزمندگان یمنی، فاجعه برای ائتلاف/ پیشروی‌ سریع انصارالله به سمت حیاط خلوت سعودی‌ها در یمن + نقشه میدانی

رزمندگان یمنی در تلاش هستند مواضع خود را در مناطق تازه آزاد شده به طور کامل تثبیت کنند تا راه برای ادامه پیشروی ها و پاکسازی کامل مناطق اشغالی در بخش های «نعمان و ناطع» باز  و فراهم شود که می تواند ائتلاف سعودی را در وضعیت سخت تری قرار دهد.

با پیشروی هایی که صورت گرفت، رزمندگان یمنی موفق شدند مساحت مناطق تحت کنترل را در بخش «نعمان» به ۶۵ درصد و در بخش «ناطع» هم به ۵۵ درصد افزایش دهند و کفه ترازو قدرت را در این دو محور به سود خود سنگین تر کردند.

به گزارش مشرق، این پیروزی های میدانی پایان کار نبود و رزمندگان در مرحله دوم عملیات موفق شدند مناطق «السدر، الغربت، الرحمه، مرکز بخش نعمان، سد الشقب، کوه الهبغ، عقبه النعمان و ...» را پاکسازی و به کنترل درآورند.

در صورت تثبیت مواضع در این مناطق تازه آزاد شده بخش «نعمان» به طور کامل از اشغال عناصر ائتلاف سعودی خارج می شود؛ رزمندگان یمنی همزمان از بخش «نعمان» عملیاتی را برای ورود به بخش «العبدیه» در جنوب شرق استان مارب آغاز کرده اند و درگیری ها را به داخل این منطقه کشانده اند.

در بخش ناطع نیز مرحله دوم عملیات در جریان است و پیشروی نیروهای یمنی فقط به محور غرب محدود نشده و رزمندگان مناطقی از شمال وشمال غرب را نیز پاکسازی کردند تا مساحت تحت کنترل در این بخش به ۹۵ درصد افزایش یابد.

پیروزی طوفانی برای رزمندگان یمنی، فاجعه برای ائتلاف/ پیشروی‌ سریع انصارالله به سمت حیاط خلوت سعودی‌ها در یمن + نقشه میدانی

نیروهای یمنی در جریان مرحله اول و دوم عملیات در بخش های «نعمان و ناطع» در شمال استان البیضاء توانستند حدود ۵۲۵ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی را بازپس بگیرند و ضربات مهلکی را به ائتلاف سعودی وارد آوردند.

به گزارش مشرق، با پاکسازی کامل بخش های «نعمان و ناطع»، مساحت محدود اشغالی در بخش «السودایه۱» آزاد و در مجموع امنیت شمال استان البیضاء تامین می شود و همچنین راه برای ورود رزمندگان به بخش های جنوب غربی استان شبوه (بیحان و عین)  و جنوب شرق استان مارب (العبدیه) باز می شود که این مسئله برای ائتلاف سعودی به معنای فاجعه است چرا که نقطه امن دیگری را در یمن از دست خواهد داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  41 1
  درود بر همتباران یمنی جبهه مقاومت یمن شیرمردان حوثی یمن .. که این چنین جبهه صهیونیستی عبری عربی غربی را درمانده کردند .. خدا قوت
 • CA ۰۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  4 22
  مارب چی شد بابا ، ده ماهه همونجا گیر کردینا
  • ابن الرضا IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
   22 1
   34 دولت مهاجم ویک جبهه مقاومت ان هم با مردم تحت محاصره که گنجشک نمی تواند رد شود زمان لازم دارد پاکستان وترکیه که از عرصه خارج شده اند الان مانده عربستان وامارات ومزدورانی از سودان وسومالی ووهابی های دیگر.ریخته اند سرمردم بی دفاع شب وزوزبمباران می کنند بیش از ویتام بمب ریخته اند بازهم بریزید مزدوران خوافی عربستان هم که از این بمب ریختن خوش حالی می کنند هرقدر می توانید بکشید اخرش از یزید بدتر نمی کنید ما کربلا داریم ومانند جدمان امام حسین شهید می شویم شما هم می روید کنار حرمله وابن ملجم وعمرعاص وبسربن ارطاه ودیگر پدران خود.ثروت مردم یمن را دارید اتش می کنید سرمردم اصیل یمن یمنی ها ااولین مسلمان ها هستند.
  • IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
   7 1
   شما اگر فکر می کنی سادست میتونی بری
  • IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
   6 1
   قرار بود عربستان یک هفته یمن را فتح کند چی شد؟؟؟؟؟ شش سال بیشتره داره میزاد آسیا به نوبت دیدی داعش داداش شما دو دولت را از بین برد در مقابل مقاومت از همه طرف محاصره شده با خفت شکست خورد خواهیم دید همین یمنی های پا برهنه چگونه عربستان مدعی را به زانو در خواهند آورد منتظر باش و آویزه گوشت کن
  • IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
   5 1
   اینو به عربستان بگو که قرار بود یک هفته ای یمنو بگیره پس چی شددددددددد؟؟؟؟؟؟ گیر کرده هااااااااا
 • IR ۰۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  20 1
  الحمدلله
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  18 1
  خداانشاالله حافظ یمن قهرمان ورزمندگان دلاورش باشه خداانشاالله پیروزی های روزافزون وعزت وسلامتی به این مظلومین حق عطافرمایند .ای کاش خدا این سعادت رانصیبمان میکرد تادرکنار دلاورمردان عزیز یمنی جان فدامیکردیم والله لیاقتشون بیش ازاین حرفاست واقعا خودشرافت واخرمردانگی وعظمت هستند هرچی بگیم کمه این رزمندگان عزیز یمنی واقعاقله های مقاومت واستواری هستند
 • عبدالله مومن IR ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  21 1
  شجاعت در پیش شیران یمنی . شرمنده است.
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  18 0
  ماشاالله..خداکه بخواد بااین شجاعت و مقاومت عده قلیل بر عده کثیر پیروز میشه این وعده خداونده.
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  4 1
  جااان :)
 • حسین IR ۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  17 0
  با ارزوی پیروزی برای برادران غیور یمنی.
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  0 22
  واقعا عجیبه بسیج مردمی یمن نمیتونه چهارتا وهابی تنبل ومفتخور وگاوشیرده ویاحتی ریاض را تصرف وآزاد کنند!؟چرا!؟یا اینها همش ترقه بازیه ویا واقعا ریاص قوی عست علیرعم اینکه دیگه امریکا واسراییل موشکهای پاارویت و...بعش نمیدهند!؟
  • IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
   5 0
   خودت رو به اون راه نزن . مردمانی در انواع محاصره حتی نیرنگ ... البته إن شاء الله هر چه زودتر ...
  • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
   6 0
   یک ضرب مثل میگه کسی که تودعوا نیست چماق دودستی می گیره این غیرت شجاعت وایمان یمنی هاست توانسته دمقابل دهها کشور متجاوز مقاومت کنند وضربات مهلکی بر آنها وارد کند بگفته یک کاربر شجاعت هم هم شرمنده رزمندگان انصارالله است
  • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
   0 0
   جک خوبی گفتی همه خندیدیم
 • امیرو IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  2 0
  فعلاً در این نقطه از دنیا هوای استکبار رو به تاریکی رفته و ملتها کم کم متوجه شده اند مرگ ظالمان محال نیست. ملت غیور یمن این موضوع را خوب درک کرد. در گذشته وقتی میخواندم یاری دهنده اصلی امام زمان عج یمنیها و ایرانیها هستند بارم نمی آمد اما الان با هیاهویی که دشمنان اسلام و انسانیت راه انداخته اند موضوع برایم حل شد. الهم عجل لولیک الفرج
 • IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  1 0
  اون حیاط خلوته مجید دلبندم
 • مهدی IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  1 0
  الله اکبر
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  1 0
  همش عشقشون حیاط خلوته!بابا بچسبید به اصل موصوع که تصرف ریاض هست-هدف ریاض باشه(اونهم ده تا شیخ وهابی مفتخور که مثل خرس پهن زمین هستند وبا جرثقیل اینورو اونور میبرندشون)کاری داره!؟فقط دستتون میرسه به بیت المال ایران هیچکاری هم نمیکنید(ده تا رزمنده واقعی یمنی میتوانند کاخ گاوهای شیرده را یک شبه تصرف کنند-مردم عربستان هم ازخداشونه که وهتبیها سقوط کنند
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  0 3
  واقعا عجیبه بسیج مردمی یمن نمیتونه چهارتا وهابی تنبل،مفتخور،گاوشیرده ویاحتی ریاض را تصرف وآزاد کنند!؟چرا!؟این ترقه بازیها فایده نداره ویا واقعا ریاص قوی هست،علیرعم اینکه دیگه امریکا واسراییل ازترس پشتوانه نظامی اصلی مثل گنبد آهنین وبمب اتم و موشکهای پاتریوت و...بهشات نمیدهندویک مشت هواپیما وتفنگ وماشین بازی بعشون میده که یا بلدنیستند باهاش کار کنند ویا کنترلش دست امریکاییها واسراییلیها هست
  • IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
   0 0
   چند کلاس سواد داری پسر جون؟ جیگرم اول باید یاد بگیری که نظر دادن فقط یاد گرفتن اب و بابا نیست.... چرندیاتی که تو اینیستا و تلگرام می بینی رو باور نکن. با اهل فن مشورت کن شاید یه چیزی یاد گرفتی
 • IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  0 0
  یه نقشه کلی از یمن و تصرفات جناح ها بذارین ببینیم چند چندن؟
 • عبدا.. IR ۰۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
  0 0
  انشالله آزادی خرمشهرهای یمن مظلوم خیلی نزدیک است.3/5/1400

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس